Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa

Jacek Ambrożewski

Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa

9.3

(8 ocen) wspólnie z

42,09

 

Takiej historii lotnictwa jeszcze nie było!
Wszystko, co lata – od pierwszych balonów i lotni aż po odrzutowce, drony i samolot z napędem słonecznym – w jednym efektownym komiksowym albumie o podboju przestworzy.



Spotkacie tu całą galerię uczonych, wynalazców i konstruktorów: tych z odległej przeszłości, jak Leonardo da Vinci czy bracia Montgolfier, tych bliższych naszym czasom, jak bracia Wright czy Otto Lilienthal, i tych całkiem współczesnych, którzy wciąż mają nowe, niesamowite pomysły.
Przyjrzycie się, jak powstawały kolejne błyskotliwe wynalazki i kultowe maszyny i dowiecie się, jakie były przełomowe momenty w rozwoju lotnictwa.


Poznacie też odważnych lotników i lotniczki, szalonych powietrznych cyrkowców i pilotów doświadczalnych. Zobaczycie, jak działa silnik odrzutowy, jak pracuje obsługa lotniskowca i jak podróżowało się sterowcem. Obejrzycie z bliska kokpit myśliwca i ładownię Jumbo Jeta, przekonacie się też, czy można zbudować samolot w… garażu.


Ale to nie wszystko! W przystępnej i zabawnej formie poznacie odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak to się dzieje, że samolot nie spada? Jak działa radar albo spadochron? Czy lepsze są skrzydła czy wirnik? Czy da się latać bez napędu? Ważne pojęcia takie jak przeciążenie czy bariera dźwięku nie będą miały przed wami tajemnic.



Fascynujące dzieje lotnictwa to historia niezliczonych wzlotów i upadków, która dowodzi, że nawet najbardziej szalone marzenie może stać się rzeczywistością. Pora zapiąć pasy, startujemy!

Dwie Siostry
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-815-0092-0

Liczba stron: 112

Dwie Siostry

Format: 27.2x37.0cm

Cena detaliczna: 74,90 zł

Rok wydania: 2022-10-12

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...