Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

Nina Majewska-Brown

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

39,90 zł

2786

 

Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, kiedy nieopodal ich domu rozciąga się kolczasty drut. Jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Podejrzewa, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się bardzo nerwowy. Jednak największy niepokój budzi w niej brak informacji. Hans nie chce powiedzieć, czym tak naprawdę się zajmuje…

Po morderczej pracy w obozie Auschwitz esesmani wracali do swoich domów prosto w ramiona stęsknionych żon i dzieci. Tuż za obozowymi drutami uprawiali róże i hodowali króliki, a w ogródkach radośnie poszczekiwały psy.

To więźniowe pracowali na ich wygody. Oni sami pili w pobliskiej kantynie, chodzili do burdelu, wyjeżdżali na urlopy i zakochiwali się w okolicznych dziewczynach. Niektórym życie tutaj tak przypadło do gustu, że nie chcieli opuszczać Auschwitz, a co niektórzy nawet po wojnie tu wracali…

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5900-6

Liczba stron: 360

Bellona

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Wywiad z autorką książki

Teresa

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

O tych tragicznych wydarzeniach, warto mówić, warto przypominać zawsze. Szczególnie kiedy świadków tamtych wydarzeń jest coraz mniej. Dlatego gorąco zachęcam do lektury pani Niny Majewskiej-Brown, bo chociaż nie jest to przyjemna lektura, to przypomina o rzeczach z naszej historii, o których absolutnie nie można zapomnieć...
Lucyna

Poleca

Bohaterką powieści jest młoda Niemka Ann, która niedawno wyszła za mąż za esesmana. Wkrótce młżeńsstwo przeprowadza się do Polski. Do miasta, o którym nikt w Niemczech jeszcze nie słyszał. Do Auschwitz. Skąd jednak ten dziwny zapach unoszący się w pobliżu ich nowego domu i co to za kolczasty drut nieopodal? Czy Ann coś podejrzewa? Z czasem jednak swaja się z tym miejscem. Na co dzień pomocą służy jej milcząca więźniarka, przysłana z obozu, która zastępuje Ann przy wykonywaniu niemal wszystkich domowych obowiązków. Nina Majewska-Brown w swojej nowej książce pokazuje, że w sąsiedztwie obozu toczyło się normalne  życie. Nieludzcy i okrutni dla więźniów esesamani, po powrocie do domu stawali się kochającymi mężami i ojcami. Mimo wszystko autorka nikogo nie ocenia. I za to duży plus. Polecam każdemu bez wyjątku. Szokująca, chwilami przerażająca, jednak potrzebna. Pewne rzecz po prostu wypada nam wiedzieć.
Klaudia Rymarczyk

Szkująca...

Wydawałoby się, że o II Wojnie Światowej napisano już wszystko. Jednak kolejne pozycje pojawiające się na rynku, pokazują, jak wiele jeszcze jest do powiedzenia. Pani Majewskia-Brown to świetna pisarka pochodząca z Poznania, która nie zgadza się na kompromisy. Albo coś jest dobre albo nie. Udowania to najnowszą książką "Dwie twarz", w której przedstawia skomplikowany obraz niemieckich essesmanów. W obozie mordowali, wydawali rozkazy, a po powrocie do domu, byli kochającymi mężami i opiekuńczymi ojacmi. Czy to możliwe? Czy w człowieku mogą istnieć tak dwa, różne i skrajne oblicza?

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...