Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kaszanka jako forma życia duchowego

Zbigniew Mentzel

Kaszanka jako forma życia duchowego

39,90 zł

2290

 

Autor bestsellerowych, przełożonych na wiele języków Wszystkich języków świata powraca z nową książką!

„Niektóre z zamieszczonych tu tekstów (niech będzie – felietonów) pochodzą sprzed lat piętnastu i dwudziestu, a więc z epoki, która dla wielu czytelników jest już na poły prehistoryczna. A jednak nie czuję się sprzedawcą towarów przeterminowanych, autorem, który „nie nadąża” za współczesnością. Formy myślenia, odczuwania, działania, jakie dawniej krytykowałem, i dzisiaj wykazują jadowitą żywotność. Również te, które były mi najbardziej bliskie, pozostają takimi nadal. Nie o „współczesność” mi zasadniczo chodziło, tylko o „rzeczywistość”, której nie daje się zredukować do tego, co ma datę dzisiejszą."

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-803-2380-3

Liczba stron: 272

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rozmowa z autorem

Karol Piątkowski

Tytuł na 5+

Zbigniew Mentzel zaserwował mi prawdziwą podróż do przeszłości. Dzięki niemu czytelnik poznaje czasy, w których nie było dane mu żyć. A kto wie, może odnalazłby się w nich bardzej? Sam niejednokrotnie mialem takie odczucia wobec treści. Dla osób ciekawych, spragnionych widzy "jak to kiedyś było"-strzał w 10. Na pewno wiele rzeczy was zaskoczy. Polecam
Luiza Czarnecka

Wow!

Niesamowity zbiór, patrząc na rozpiętość czasową możnaby rzec-ponadczasowy. Daty zmieniają się jak w kaljdoskopie, a wraz z nimi-rzeczywistość. Autor probuje przez nią przebrnąć, bedąc jednocześnie pilnym obserwatorem. Dzięki tej umiejętności powstały niezwykle ciekawe zapiski z codzieności. Książka warta przeczytania!
Kinga Piwowarska

Niecodzienna

To było moje pierwsze spotkanie z autorem, dzięki tej książce wiem, ze nie ostatnie. Czytanie jej bylo samą przyjemnością. Intrygujący tytuł towarzyszy równie ciekawej treści. Żałuje, że wcześniej nie bylo mi dane słyszeć o autorze-Zbigniewie Mentzlu., Gorąco polecam
Cena pakietu

89,80 zł

5284

Cena pakietu

79,80 zł

4684

Cena pakietu

79,80 zł

4684

Cena pakietu

84,80 zł

4984

Cena pakietu

79,80 zł

4684

Cena pakietu

79,80 zł

4684

Cena pakietu

79,80 zł

4684

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...