Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kaszanka jako forma życia duchowego

Zbigniew Mentzel

Kaszanka jako forma życia duchowego

5.4

(7 ocen) wspólnie z

23,43

 

Autor bestsellerowych, przełożonych na wiele języków Wszystkich języków świata powraca z nową książką!

„Niektóre z zamieszczonych tu tekstów (niech będzie – felietonów) pochodzą sprzed lat piętnastu i dwudziestu, a więc z epoki, która dla wielu czytelników jest już na poły prehistoryczna. A jednak nie czuję się sprzedawcą towarów przeterminowanych, autorem, który „nie nadąża” za współczesnością. Formy myślenia, odczuwania, działania, jakie dawniej krytykowałem, i dzisiaj wykazują jadowitą żywotność. Również te, które były mi najbardziej bliskie, pozostają takimi nadal. Nie o „współczesność” mi zasadniczo chodziło, tylko o „rzeczywistość”, której nie daje się zredukować do tego, co ma datę dzisiejszą."

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-803-2380-3

Liczba stron: 272

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rozmowa z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Karol Piątkowski

Tytuł na 5+

Zbigniew Mentzel zaserwował mi prawdziwą podróż do przeszłości. Dzięki niemu czytelnik poznaje czasy, w których nie było dane mu żyć. A kto wie, może odnalazłby się w nich bardzej? Sam niejednokrotnie mialem takie odczucia wobec treści. Dla osób ciekawych, spragnionych widzy "jak to kiedyś było"-strzał w 10. Na pewno wiele rzeczy was zaskoczy. Polecam
Luiza Czarnecka

Wow!

Niesamowity zbiór, patrząc na rozpiętość czasową możnaby rzec-ponadczasowy. Daty zmieniają się jak w kaljdoskopie, a wraz z nimi-rzeczywistość. Autor probuje przez nią przebrnąć, bedąc jednocześnie pilnym obserwatorem. Dzięki tej umiejętności powstały niezwykle ciekawe zapiski z codzieności. Książka warta przeczytania!
Kinga Piwowarska

Niecodzienna

To było moje pierwsze spotkanie z autorem, dzięki tej książce wiem, ze nie ostatnie. Czytanie jej bylo samą przyjemnością. Intrygujący tytuł towarzyszy równie ciekawej treści. Żałuje, że wcześniej nie bylo mi dane słyszeć o autorze-Zbigniewie Mentzlu., Gorąco polecam

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...