Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pamięć nieulotna

Edward Snowden

Pamięć nieulotna

7.3

(1443 ocen) wspólnie z

29,96

 

Były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - 29-letni Edward Snowden odchodząc z amerykańskiego wywiadu ujawnił, że rząd USA pracuje w tajemnicy nad metodami służącymi do przechwytywania i rejestrowania wszyskich rozmów telefonicznych, e-maili oraz wiadomości tekstowych. Te informacje zszkołowaly ludzi na całym świecie.

Powstanie takiego systemu umożliwiałoby masową inwigilacje na niesłychaną skale poprzez między innymi wgląd w życie prywatne każdego człowieka. Snowden ujawnia jak pomagał tworzyć ten system oraz to jak do trudnych życiowych decyzji pchnął go ostatecznie kryzys sumienia.

,,Pamięć nieulotna'' o wyjątkowe świadectwo młodego, błyskotliwego człowieka, które jest bardzo ważne, ponieważ opisuje nasze miejsce w świecie ery cyfrowej, która niesie nie tylko wspaniałe możliwości, ale również przerażające zagrożenia.

Insignis Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-09-20

ISBN: 978-83-663-6015-0

Tytuł oryginalny: Permanent Record

Liczba stron: 432

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Zapowiedź książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Janek Adamiec

Każdy powinien przeczytać!

Edward Snowden to geniusz z bezinteresownym, złotym sercem. Zrezygnował z pracy, w której zarabiał kwoty o jakich większość z nas może tylko pomarzyć i podzielił się prawdą o tym jak NSA naruszyła prawa konstytucyjne obywatelów Stanów Zjednoczonych. To człowiek, który ujawnił rzeczywistość maasowej inwigilacji oraz ogrom siły jakie dają władzom nowe technologie. Przerażajace jest to, że do pewnego stopnia wszystko co jest tutaj napisane dzieje się nadal. Każdy kto chociaż trochę interesuje się nowymi technologiami powinien przeczytać tę pozycję.
Dorota Wieczorek

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam!

Snowden nie ujawnia tak naprawdę wiele odnośnie całej pracy nad tym systemem, ale oferuje nam wspomnienia o dorastaniu w dobie raczkującego Internetu oraz bardzo szczerze i szczegółowo uzasadnia swoje działlania oraz opisuje jak rząd nadzorował to wszystko do czasu ujawnienia tych informacji. ,,Pamięć nieulotna'' to naprawdę świetna pozycja, bardzo dobrze napisana i poruszająca. Polecam jak najbardziej!
Aleksandra Rogowska

W dobie Internetu

O ile mi wiadomo nadal wiele osób debatuje na temat tego czy Edward Snowden jest zdrająca czy bohaterem, przez co kiedy dostałam tę książkę poczułam się bardzo podekscytowana. Byłam ciekawa co takiego autor napisał w swojej książce. Od kiedy dowiedziałam się, że ujawnił informacje dotyczace prób masowej inwigilacji byłam pełna podziwu co do tego człowieka, tego co sobą reprezentuje oraz jak wielką musi mieć odagę skoro podjął sie tych działań. Czytanie tej pozycji wzmocniło jednie moje wrażenie, że musi on być osobą niesamwicie sympatyczną oraz przyjazną. Polecam przeczytać, ponieważ naprawdę warto. To bardzo wciągajaca i fascynujaca lektura.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...