Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Steel Willpower

Stańkowski Marek A.

Steel Willpower

54,29

 

POTĘGA STALOWEJ WOLI to album bogato ilustrowany archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami sprzętu wojskowego wytwarzanego w Hucie „Stalowa Wola” – jednym z kluczowych zakładów polskiego przemysłu obronnego.
W pierwszej części albumu autor przedstawia historię produkcji sprzętu artyleryjskiego, opancerzonych
transporterów gąsienicowych oraz pojazdów inżynieryjnych opartych na radzieckiej licencji. W drugiej części
charakteryzuje najnowsze konstrukcje – zgodne ze standardami NATO – przeznaczone dla współczesnych
wojsk inżynieryjno-saperskich i rakietowo-artyleryjskich.
Liczne fotografie prezentują nowoczesne maszyny inżynieryjne, pojazdy minowania narzutowego, samobieżne
haubice i moździerze oraz wyrzutnie rakietowe.

STEEL WILLPOWER is a book richly illustrated with both historical and present-day photographs of military equipment manufactured in Stalowa Wola Steelworks – one of the key plants of Polish defense industry.
In the first part of the book, the author describes the history of production of artillery equipment, tracked armored carriers and engineering vehicles assembled in HSW under the Soviet license. The second part provides the characteristics of the latest constructions – that meet the NATO standards – designed for modern engineer and sapper troops, rocket as well as artillery divisions. A variety of photographs presents present-day engineering machines, scattered mine laying vehicles, self-propelled howitzers, mortars and rocket launchers.

Libra Pl
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-891-8375-0

Liczba stron: 180

Format: 24.0x30.0cm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...