Menu

Self-Regulation. Szkolne wyzwania Agnieszka Stążka-Gawrysiak Książka

33,74 zł
44,99 zł (-25%) - sugerowana cena detaliczna
Wyślemy w ciągu 24h
Zobacz więcej
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Rodzaj oprawy: twarda
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 224
Format: 163x235
Rok wydania: 2020
Szkolne wyzwania wymagają wsparcia. Naucz swoje dziecko, jak sobie radzić, gdy emocje biorą górę, a wszystko wokół się zmienia. Poznaj historie, które mogą się przytrafić każdemu dziecku w wieku wczesnoszkolnym, jego rodzeństwu i opiekunom. Opowiadają o powszechnych trudnościach takich jak: - organizacja zdalnej nauki w czasie pandemii - odreagowywanie emocji po powrocie ze szkoły - niska samoocena i niechęć do odrabiania prac domowych - dokuczanie ze strony rówieśników - silne emocje i zmiana zachowania związana z graniem w gry komputerowe Ramki dla dorosłych opiekunów pozwalają zrozumieć trudności dziecka i wesprzeć je tak, aby radziło sobie coraz lepiej i rozwijało zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów. Treść ramek powstała we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psychologiem dziecięcym i facylitatorką podejścia Self-Reg. Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki. Opowiadania dla dzieci i dorosłych Agnieszka Stążka-Gawrysiak - coach, coach kryzysowy, mentorka, facylitatorka metody Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Prywatnie — wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Wspiera wrażliwe, świadome matki na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Szczegółowe informacje na temat książki Self-Regulation. Szkolne wyzwania

Wydawnictwo: Znak Emotikon
EAN: 9788324052288
Autor: Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Rodzaj oprawy: twarda
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 224
Format: 163x235
Rok wydania: 2020
Data premiery: 28/10/2020

Oceny i recenzje książki Self-Regulation. Szkolne wyzwania

Średnia ocen:
~ /10
Liczba ocen:
0
Powiedz nam, co myślisz!

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Zaloguj się, aby dodać opinię
25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

Książka p. Agnieszki Stążki-Gawrysiak „Self - regulation. Szkolne wyzwania. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę" po prostu mnie zachwyciła. Znakomity zestaw 5 historii do przeczytania z dziećmi, całkiem dobrych literacko, co w tego typu książkach, wcale nie zdarza się często, o problemach, które napotykamy nie tylko w pandemii, ale też oraz sposobach reagowanie na nie. W historiach spotkamy się z lękiem szkolnym, wysoką wrażliwością, zazdrością o rodzeństwo, nadużywaniem urządzeń elektronicznych, poczuciem osamotnienia w dobie pandemii, pokonywaniem niechęci do niełatwych zadań szkolnych, dręczeniem przez rówieśników i wieloma innymi trudnymi kwestiami, przepięknie rozwiązanymi w opowiadaniach dla dzieci i genialnie skomentowanymi w części dla dorosłych. Po części dla dzieci następuje bowiem doskonały komentarz dla rodziców objaśniający wiele kwestii m.in. rezonowania i tworzenia się emocji, funkcjonowania mózgu i prawideł rozwojowych dziecka. Ta książka może pomóc rodzicom nauczyć się zachowywać spokój, dawać poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, empatię, zrozumienie i umiejętność radzenia sobie z trudnymi uczuciami swoim dzieciom. Dla mnie ta pozycja to mistrzostwo świata. Szanowni Państwo Rodzice, serdecznie zachęcam do zrobienia sobie prezentu i kupienia książki. Nie pożałujecie! Ja na pewno podaruję ją wszystkim moim przyjaciołom, którzy mają dzieci do 12 roku życia.

25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

Książka ma 224 strony, a swoją premierę miała dnia 19.10.2020 roku. Zaskoczyła mnie ona niezwykłymi opowiadaniami, wartościowymi zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.W pierwszym rozdziale spotykamy nawiązanie do pandemii koronawirusa, zdalnej nauki, oraz zdalnej pracy. W książce jest 5 rozdziałów, każdy z nich ma innych bohaterów.Książka jest pięknie wydana - twarda oprawa i ciekawe, kolorowe ilustracje, to dodatkowy jej atut.Bardzo podoba mi się, że po każdym opowiadaniu dla dziecka jest podsumowanie i komentarz dla rodzica, poruszający i wyjaśniający zagadnienia z opowiadania.Najbardziej cieszy mnie jednak to, że Ewie podobały się zawarte w książce opowiadania, a potem chętnie dopytywała o zagadnienia poruszane przez autorkę.Tytułowy Self - Regulation odnosi się do panowania nad emocjami, oraz metod ich samoregulowania.Bardzo dziękujemy za tą książkę Wydawnictwo Znak Emotikonwww.facebook.com/zaczytanaeliza/photos/a.1656801191286441/2508818042751414/

25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

Self-Regulation Szkolne wyzwania opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę Agnieszki Stążki-Gawrysiak, jest to książka jak najbardziej na czasie. Dzisiaj w dobie pandemii koronawirusa, gdzie większość z nas pracuje w domu, dzieci maja naukę zdalną, jest nam bardzo ciężko. Powiemy"takie czasy" jednak coraz więcej dzieci ma depresje czy cierpi na lęki. Musimy korzystać z wizyty u psychologa, czasem jest konieczna wizyta u psychiatry i specjalne leczenie. W książce jest poruszany owy temat oraz jak należy sobie poradzić z emocjami. Bogata w ilustracje opowieść dla dzieci ale jest również słowo dla rodziców po każdej historii.Bunt dwu- trzy latka, wybuchy złości u dziecka wczesnoszkolnego. Jest to sygnał zawsze alarmowy. Bardzo mądra historia dzięki której można wyciągnąć dużo wniosków. Z książki dowiemy się również jak radzić sobie z trudnościami takimi jak niska samoocena i niechęć do odrabiania prac domowych, dokuczanie ze strony rówieśników, silne emocje i zmiana zachowania związana z graniem w gry komputerowe. Uważam, że książka jest niezbędnikiem każdego rodzica. Moje dzieci słuchały opowieści z zaciekawieniem wyciągając wnioski... Bardzo pomocny i pożyteczny poradnik!!! Polecam _kama_czyta_

25/09/2024
opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem

"Self-Regulation. Szkolne wyzwania" przeczytałam z dziećmi jednym tchem! Siedziały wsłuchane, jakby zaczarowane historiami z książki. A są to opowieści właściwie proste, dotyczące codziennych sytuacji siedmio-, ośmio- czy dziewięciolatków. Bohaterowie są bardzo prawdziwi - mogliby być kolegami i koleżankami moich dzieciaków. I myślę, że w tym tkwi sedno: dlatego moje dzieci tak bardzo chciały słuchać tych autentycznyc historii; chciały dowiedzieć się, jak Antek czy Zosia poradzili sobie ze swoimi problemami, tak podobnymi do tych, którym i moje dzieci muszą stawiać czoła. Każdy rozdział książki ma innych bohaterów i opisuje ich codzienne zmagania w szkole, w domu, z kolegami i z rodzicami oraz rodzeństwem. Pierwsza historia dotyczy nauki zdalnej i wynikających z niej kłopotów. Powiem szczerze, że i mnie opisane historie bardzo wciągnęły. Uzysłowiły mi, jak dzieci postrzegają różne kwestie i jak bardzo przeżywają codzienne trudności.