Menu

Press-Forum

Press-Forum
Nowa, 12 edycja przewodnika, którego ostatnie wydanie zawierało informacje o 95 parkach rozrywki, 205 parkach linowych oraz 129 parkach wodnych. Wydawnictwo realizowane jest we współpracy z branżowym serwisem internetowym portallunapark.pl
Miłostki, dancingi, spacery, wycieczki – przeróżne, często zabawne wydarzenia niemal codziennie zdarzają się gościom sanatoriów. Dzięki „Uzdrowisku na wesoło” mogą oni zabrać je ze sobą i wspominać miło spędzone chwile w gronie przyjaciół lub znajomych. Na stronach tej książeczki ukazujemy kulisy życia znanego jedynie kuracjuszom. To krótkie historyjki niekonwencjonalnie opowiadające o tym, co każdemu z nich może, a niejednemu na pewno, przytrafiło się w uzdrowisku. Całość uzupełniają satyryczne rysunki związane z opisywanymi sytuacjami.
Nowa, 21 edycja informatora wydawanego pod patronatem FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie. Prezentowane są w nim ośrodki posiadające kontrakty z oddziałami wojewódzkimi NFZ na świadczenie usług lecznictwa i rehabilitacji uzdrowiskowej. To kompendium wiedzy z najbardziej aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny. Publikacja zawiera charakterystyki uzdrowisk, informacje o ich profilach leczniczych, klimacie i naturalnych tworzywach leczniczych.
Kolejna edycja niezwykle popularnego przewodnika z serii „Atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”.Tym razem w książce znajdziecie warte zobaczenia miejsca• w Górach Bystrzyckich i Orlickich po polskiej stronie granicy• w Orlickich horach i Podorlicku po czeskiej stronie granicy oraz ilustrowany archiwaliami opis Drogi Sudeckiej i granicznej Doliny Dzikiej Orlicy. W uznaniu zawartości merytorycznej przewodnika, patronaty nad wydawnictwem objęli m.in. Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Czech Tourism – Czeska Centrala Ruchu Turystycznego.
Wspaniała, bogato ilustrowana książka opowiada o Mariannie Orańskiej królewnie holenderskiej, żonie królewicza pruskiego Albrechta Hohenzollerna. Była ona jedną z najwybitniejszych kobiet XIX w., osobą, której sława i znaczenie wykraczały daleko poza granice Dolnego Śląska. Marianna wbrew nakazom ówczesnej etykiety wybrała miłość, sprowadzając na siebie zawiść dworów Europy i wywołując międzynarodowy skandal. W odróżnieniu od wielu dzisiejszych celebrytów swoją energię koncentrowała nie na budowaniu kontrowersyjnego wizerunku, ale na podnoszeniu walorów gospodarczych i kulturowych regionu, który pokochała. Integralną część biografii królewny stanowi przewodnik turystyczny Śladami dzieł Marianny Orańskiej i jej spadkobierców na ziemiach Kłodzkiej i Ząbkowickiej. Na trasie szlaku napotkamy atrakcje kulturalne i przyrodnicze oraz zabytki architektury, wśród których perłą jest pałac w Kamieńcu Ząbkowickim.
Pięknie wydana książka kucharska z historycznymi przepisami rodem z Ziemi Kłodzkiej. Książka oparta jest na publikacji Elfriede Rathmann”Asu schmeckt’s derhaame. Grafschaft Glatzer Kochebuch”
Jedyne na rynku wydawnictwo rzetelnie i kompleksowo przedstawiające wszystkie polskie miejscowości uzdrowiskowe.Dla każdego z uzdrowisk podajemy skonsultowane przez specjalistów:• położenie fizyczno-geograficzne• bioklimat• naturalne tworzywa lecznicze• kierunki lecznicze Opisujemy dzieje każdego z uzdrowisk ilustrowane archiwalnymi zdjęciami.Specjalnie dobrane współczesne fotografie obrazują wszelkie atrakcje poszczególnych miejscowości uzdrowiskowych.
Kolejna książka z serii Dawnych pocztówek piękno i czar, gdzie znajdziecie przedwojenne widokówki z wybranych przez nas miejscowości lub krain geograficznych. Tym razem będą to najciekawsze miejsca w Górach Bialskich oraz Masywie Śnieżnika, a także archiwalne wizerunki wybranych obiektów. Pod każdą z reprodukcji umieszczamy krótką, stosowną informację. Wspaniała pamiątka z pobytu w miejscowościach gminy Stronie Śląskie lub w Międzygórzu.Cykl rozpoczęło wydawnictwo ukazujące piękno i historię dzisiejszej Polanicy-Zdroju. W kolejnych odsłonach publikacji ukazały się już Pamiątki z Kłodzka, Dusznik-Zdroju, Międzygórza, Długopola-Zdroju
Bogato ilustrowana archiwalnymi i współczesnymi fotografiami praca przedstawia dzieje Kłodzkiego Towarzystwa Górskiego. Działało ono w latach 1881-1945 na terenie Ziemi Kłodzkiej, okolic Barda, Złotego Stoku i w południowej części Wzgórz Strzelińskich. Godłem towarzystwa była róża kłodzka (pełnik europejski) do dzisiaj pozostająca symbolem tej ziemi. Stowarzyszenie położyło podwaliny pod profesjonalną obsługę turystyczną w regionie. Zajmowało się m.in. promocją Ziemi Kłodzkiej, rozwojem infrastruktury turystycznej i troską o turystów, którzy coraz liczniej przyjeżdżali w te okolice. Przyczyniło się do uruchomienia wielu schronisk, wież i punktów widokowych, szlaków turystycznych, miejsc odpoczynku – obiekty te w dużej części istnieją do dzisiaj. Autorem książki jest Marcin Dziedzic – doktor nauk humanistycznych, przewodnik sudecki, po Wrocławiu i terenowy po Dolnym Śląsku. Spod jego pióra wyszły m.in. książki „Morawsko-Śląskie Sudeckie Towarzystwo Górskie 1881-1945”, „Austriackie (Niemieckie) Towarzystwo Górskie 1880-1945”, „Towarzystwo Górskie Ještědu i Gór Izerskich 1884-1945”, „Fotografowie Karkonoszy i Gór Izerskich do 1945 r.”.
„Pamiątka z Długopola-Zdroju” to kolejna książeczka z serii „Dawnych pocztówek piękno i czar”, w której znajdziecie najpiękniejsze przedwojenne widokówki z wybranej miejscowości. Pod każdym ze zdjęć umieszczony jest jego krótki sentymentalno-informacyjny opis, a całość poprzedza równie sentymentalny wstęp z epoki. Ekskluzywnie przygotowana książeczka posiada twardą oprawę z tłoczeniami.
„Pamiątka z Międzygórza” to kolejna książeczka z serii „Dawnych pocztówek piękno i czar”, w której znajdziecie najpiękniejsze przedwojenne widokówki z wybranej miejscowości. Pod każdym ze zdjęć umieszczony jest jego krótki sentymentalno-informacyjny opis, a całość poprzedza równie sentymentalny wstęp z epoki. Ekskluzywnie przygotowana książeczka posiada twardą oprawę z tłoczeniami.
Przewodnik z planem i opisem szlaku turystycznego w Polanicy-Zdroju prowadzącego przez wszystkie miejsca związane z historią i działalnością miejscowych katolików, ewangelików i Żydów. Wydawnictwo przybliża dzieje miejscowych wyznań oraz rys historyczny poszczególnych obiektów.
Rzecz o wspomnieniach pionierów i o pionierach, rozszerzona tematycznie o wycinki prasowe z lat 1946-1951. Publikacja przenosi nas w czasie do wczesnych lat powojennej historii Polanicy-Zdroju. Odnajdziemy w niej atmosferę tamtych dni, ludzkie charaktery i dylematy, wolę przetrwania w nowym miejscu, a także obraz tego, jak istotny był wypoczynek w kurorcie dla ludzi pracy.
Dzieje Zamku Praskiego, bardzo ważne dla mieszkańców Republiki Czeskiej, miały także duży wpływ na historię całej Europy. Zmieniali się na zamku władcy wywodzący się z różnych dynastii europejskich. Jednym z najważniejszych z nich i najbardziej znanych był Karol IV słynący szczególnie z prowadzenia nowoczesnej polityki, wspierania edukacji i znaczących budowli. Warto wspomnieć, że jego czwartąmałżonką była Elżbieta Pomorzanka, córka księcia pomorskiego Bogusława V i Elżbiety, córki królapolskiego Kazimierza III Wielkiego. Poznawanie wspólnej historii powinno być obowiązkiem każdego Europejczyka.Życzę Państwu abyście zwiedzając Zamek Praski poczuli niepowtarzalny powiew dawnych czasów,aby wizyta ta była okazją do poznawania czeskiej historii i teraźniejszości.Ivana BílkováDyrektor Czeskiej Centrali Ruchu TurystycznegoCzechTourism w Polsce
Reprint opracowanego w 1934 r. przez Henryka Piotrowskiego przewodnika po uzdrowiskach, stacjach klimatycznych i kąpielisk nadmorskich II Rzeczpospolitej.
Nowa, 11 edycja przewodnika, którego ostatnie wydanie zawierało informacje o 95 parkach rozrywki, 205 parkach linowych oraz 129 parkach wodnych. Wydawnictwo realizowane jest we współpracy z branżowym serwisem internetowym portallunapark.pl
Prezentowane są w nim ośrodki i organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych. Jest to jednocześnie kompendium wiedzy z aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny. Publikacja zawiera ponadto charakterystyki miejscowości z ośrodkami prowadzącymi turnusy rehabilitacyjne wraz z informacjami o ich walorach turystycznych.
Nowa, 20 edycja informatora wydawanego pod patronatem FZPOZ Porozumienie Zielonogórskie. Prezentowane są w nim ośrodki posiadające kontrakty z oddziałami wojewódzkimi NFZ na świadczenie usług lecznictwa i rehabilitacji uzdrowiskowej. To kompendium wiedzy z najbardziej aktualnymi aktami prawnymi z tej dziedziny. Publikacja zawiera charakterystyki uzdrowisk, informacje o ich profilach leczniczych, klimacie i naturalnych tworzywach leczniczych.
Jubileuszowa, dziesiąta edycja cyklicznego przewodnika zawierającego informacje o 95 parkach rozrywki, 205 parkach linowych oraz 129 parkach wodnych. Wydawnictwo od bieżącego roku realizowane jest we współpracy z największym polskim portalem informacyjnym o lunaparkach i parkach rozrywki portallunapark.pl
Ziemia Kłodzka, czyli historyczne hrabstwo kłodzkie, oraz jej najbliższe czeskie okolice są naprawdę wyjątkowe. Nigdzie w Europie, a może i na całym świecie, nie ma tylu ciekawych miejsc zgrupowanych na tak stosunkowo niewielkim obszarze. Koniecznie musicie odwiedzić 563 wszelkiego rodzaju atrakcje, ujęte w 32 grupy tematyczne. Zlokalizowane są one na Ziemi Kłodzkiej oraz na terenie pięciu przylegających do niej czeskich regionów turystycznych. Zawiedzie Was do nich QR-kod umieszczony przy załączonych mapkach. Ale wcześniej poczytajcie o tych atrakcjach na 480 stronach książki okraszonej 783 fotografiami współczesnymi oraz 109 starymi zdjęciami, grafikami i rysunkami. Przeczytajcie również 61 opowiadań i legend, których nigdy nie słyszeliście. Zapraszam Was do mojego hrabstwa Zbigniew Franczukowski
"Pamiątka z Kudowy-Zdroju" to kolejna książeczka z serii „Dawnych pocztówek piękno i czar”, w której znajdziecie najpiękniejsze przedwojenne widokówki z wybranej miejscowości. Pod każdym ze zdjęć umieszczony jest jego krótki sentymentalno-informacyjny opis, a całość poprzedza równie sentymentalny wstęp z epoki.  Ekskluzywnie przygotowana książeczka posiada twardą oprawę z tłoczeniami.
Dawnych pocztówek piękno i czar. Pamiątka z…” to seria książek w których znajdziecie przedwojenne widokówki z wybranej miejscowości. Tym razem przedstawia czarno-białe zdjęcia Kłodzka z opisami.W kolejnych odsłonach publikacji planowane są „Pamiątki z…” Gór Stołowych, Mielna, Kudowy-Zdroju i wielu innych.
Ta wspaniała publikacja przybliża barwną historię Ziemi Kłodzkiej z przed wieków. Czy to dorosły, czy dziecko znajdzie w niej swoją legendę. Nie brak tutaj opowieści o Liczyrzepie, zwykłych i niezwykłych ludziach, czarownicach, duchach i rozbójnikach, o przedziwnych wydarzeniach. Poczytać można o dobroci i nikczemności, o złocie, biedzie i klejnotach. Układ książki zaplanowany został tak, że w oddzielnych rozdziałach czytelnicy znajdą legendy i opowieści z poszczególnych miast i gmin. Książka jest znakomitym uzupełnieniem bardzo popularnego przewodnika „Ponad 344 atrakcje Ziemi Kłodzkiej i czeskiego pogranicza”.
Książka-poradnik autorstwa Jacka Nowaka – pszczelarza Pasieki „Barć” w Kamiannej – zachwyca wspaniałymi zdjęciami i pięknem kolorów, a pasjonujące zgłębianie tajników życia pszczół jest niezwykłym doświadczeniem, nie tylko dla przyszłych hodowców. To znakomite kompendium wiedzy dotyczącej hodowli pszczół miodnych, prowadzenia pasieki, chorób pszczół, gatunków miodów i roślin miododajnych. Ważną częścią publikacji jest kalendarium życia pasieki. Jacek Nowak wspólnie z żoną Emilią prowadzą Pasiekę „Barć”, w której pozyskują dobra od pszczół. Stworzyli ścieżkę edukacyjną odwiedzaną przez wycieczki oraz skansen pszczelarski z zapleczem handlowym i turystycznym. Edukują z zakresu pszczelarstwa dzieci, młodzież i studentów. W pasiece noszącej imię jej założyciela – księdza dr. Henryka Ostacha – pracują tylko mieszkańcy Kamiannej. Zawodowi pszczelarze Emilia i Jacek Nowakowie, nawiązując do czasów łemkowskich, odtwarzają regionalną pszczołę Kamiankę mogącą zimować na spadzi, której zbiory w tych okolicach potrafią być obfite.
1 2
z 2
skocz do z 2