Menu

Aleksandra Górska

Krótka rymowanka o dobrych manierach Kolorowa rymowanka, dzięki której maluchy dowiedzą się, kiedy i w jaki sposób najlepiej podziękować drugiej osobie. „Lekcje uprzejmości” to seria książeczek o dobrych manierach. Każdy z tomów zaznajamia małych czytelników z modelowymi sytuacjami i zachowaniami, które wymagają wypowiedzenia takich słów jak: proszę, przepraszam, dobranoc lub dziękuję. Uczy życzliwości i jednocześnie bawi. Książka składa się z dziesięciu kartonowych stron z zaokrąglonymi rogami.
Zabawna rymowanka, która pokazuje, dlaczego pszczoły są tak ważne w naszym świecie. Ta zabawna rymowanka wprowadzi małego czytelnika do świata pszczół. W towarzystwie największego łasucha wszech czasów, Kubusia Puchatka ze Stumilowego Lasu, przekonacie się, że dzięki pracy pszczół powstaje nie tylko pyszny słodki miód. Książka składa się z dziesięciu kartonowych stron z zaokrąglonymi rogami.
Jak widzę świat... Kangurzyca jest troskliwa. Disney Kubuś i Przyjaciele Aleksandra Górska Kangurzyca to troskliwa mama. Dba o każdy szczegół życia swojego synka: chce, żeby miał pełny brzuszek, czystą buzię, ciepłe ubranko, dobry humor i przyjaciół. Maleństwo kocha mamę, ale czasem chce się wyrwać spod jej opieki do zabaw. Czy po całym dniu spędzonym z przyjaciółmi z dala od domu zrozumie, jakim wielkim skarbem jest jego ukochana mama? Przyglądając się zachowaniom Kangurzycy i Maleństwa, niejedno dziecko rozpozna skomplikowany charakter własnych relacji z rodzicami. W kolejnej opowieści z serii „Jak widzę świat” ma możliwość lepiej je zrozumieć. Opowieść poprzedzona jest wstępem psycholog Magdaleny Dej. Książeczki z serii „Jak widzę świat“ trafiły do serc tysięcy czytelników. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: „Prosiaczek pokonuje strach”, „Kłapouchy się zamartwia”, „Tygrysek odczuwa radość”, „Królik już się nie złości”, „Maleństwo chce być duże” oraz „Kubuś okazuje życzliwość”.
Kłapouchy przeważnie jest smutny lub przygnębiony i wszędzie widzi powód do zmartwienia. Często narzeka i brak mu wiary w siebie. W emocjach wiecznie zafrasowanego osiołka niejeden maluch rozpozna własne nastroje. Może dzięki tej książeczce lepiej je zrozumie i łatwiej sobie z nimi poradzi?
Kubuś Puchatek to najsympatyczniejszy miś na świecie. Jest bardzo życzliwy i uczynny. Pomagając innym, odkrywa, że spełnianie dobrych uczynków to najlepsza recepta na szczęście, i swoją mądrością dzieli się z przyjaciółmi. Kubuś wymyślił grę w życzliwość i zaprosił do niej swoich przyjaciół. Jakie są jej zasady? Każdy codziennie postara się spełnić dobry uczynek. Z czasem okaże się, że przyjaciele odkryli efekt życzliwości? Czym on jest? Dowiecie się z tej opowiastki. Postępowanie Kubusia i jego przyjaciół może stanowić dla dziecka cenną podpowiedź, jak budować relacje z innymi. Opowieść o lekcji życzliwości jest poprzedzona wstępem psycholog Magdaleny Dej, która podpowiada, jak kształtować u najmłodszych zdolność współodczuwania. Książeczki z serii „Jak widzę świat“ trafiły do serc tysięcy czytelników. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: „Prosiaczek pokonuje strach“, „Kłapouchy się zamartwia“, „Tygrysek odczuwa radość“, „Królik już się nie złości“ oraz „Maleństwo chce być duże“.
Czy na pewno trzeba być dużym, żeby móc osiągnąć wielkie rzeczy? Maleństwo za wszelką cenę chciałoby dorównać swoim przyjaciołom. Marzy o tym, by skakać tak wysoko jak Tygrys i zrywać dla mamy jabłka z gałęzi jabłoni, które są taaaak daleko. Martwi go także to, że tak często potrzebuje pomocy kogoś innego. Okazuje się jednak, że wzrost to nie wszystko, a każdą przeszkodę można pokonać – wystarczy spryt i odrobiną pomysłowości. Co takiego zrozumie Maleństwo w trakcie swoich wędrówek po Stumilowym Lesie? O tym właśnie jest ta opowieść. Opowieść poprzedzona jest wstępem psycholog Magdaleny Dej, która podpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnym procesie radzenia sobie z emocjami. Książeczki z serii „Jak widzę świat“ trafiły do serc tysięcy czytelników. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: „Prosiaczek pokonuje strach“, „Kłapouchy się zamartwia“, „Tygrysek odczuwa radość“, „Królik już się nie złości“ oraz „Kubuś okazuje życzliwość“.
Mądrej sowie przyjaźń w głowie. Sowa to najzdolniejsza mieszkanka Stumilowego Lasu i wielka miłośniczka książek. I chociaż na jej wieczory głośnego czytania przybywają tłumy, to Sowa bardzo często czuje się samotna, bo Kubuś i przyjaciele nie podzielają jej pasji. Jednak pewnego dnia, z okazji zbliżających się urodzin Sowy, przyjaciele postanawiają nauczyć się czytać. Czy mieszkańcy zdążą na czas i czy na pewno Sowa ucieszy się z tej niespodzianki? W końcu dzięki głośnemu czytaniu czuje się najpotrzebniejszą Sową w całym Stumilowym Lesie. Opowieść poprzedzona jest wstępem psycholożki Magdaleny Dej, która podpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnym procesie radzenia sobie z emocjami. Książeczki z serii „Jak widzę świat” trafiły do serc tysięcy czytelników. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: „Maleństwo chce być duże”, „Prosiaczek pokonuje strach”, „Kłapouchy się zamartwia”, „Tygrysek odczuwa radość”, „Królik już się nie złości” oraz „Kubuś okazuje życzliwość”.
Początkowo w Mieście Żywiołów mieszkali jedynie Wodniści, Wietrzni i Glebiarze. Pewnego dnia do tej żywiołowej mieszanki dołączyła pierwsza para Ognistych. Zareagowano na nich niechęcią. Nikt nie chciał mieć za sąsiadów kogoś, kto łatwo może zapłonąć i stworzyć zagrożenie. Czy Żywioły znajdą kiedyś drogę do porozumienia? Muszą minąć lata, ale w końcu Iskra Lumen i Wodek Potocki dowiodą, że nawet skrajne przeciwieństwa mogą się ze sobą dogadać. I się do siebie zbliżyć. Niewielka, ilustrowana książeczka przywołuje świat filmu „Między nami żywiołami”, eksponując najciekawsze wątki tej niezwykłej historii.
Ta książka zapewni dzieciom wiele godzin kształcącej zabawy. Najmłodsi przeniosą się do Miasta Żywiołów i poznają nietuzinkowych bohaterów - Iskrę oraz Wodka. Uzupełniając naklejkami tekst historyjki, nie tylko twórczo spędzą czas, ale też wyćwiczą koordynację ręka-oko.
Królik jest pracowity, sumienny i zapobiegliwy, więc gdy coś mu się nie udaje bądź go zaskakuje, łatwo wpada w złość. Królik krzyczy, rzuca rzeczami, fuka coraz bardziej naburmuszony, coraz bardziej wściekły… Uporanie się z tymi emocjami to nie lada sztuka. Na szczęście ma przyjaciół, którzy pomagają mu zobaczyć, gdzie jest źródło złości, a tym samym poradzić sobie z poczuciem winy. Poprzez przygody bohaterów ze Stumilowego Lasu książeczki z serii „Jak widzę świat…” pokazują, w jak różny sposób można postrzegać i oswajać rzeczywistość. Krótki wstęp psychologa dziecięcego, poprzedzający każdą z nich, podpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnym procesie radzenia sobie z emocjami.
Buzz Astral to nieustraszony Strażnik Kosmosu, który za wszelką cenę pragnie dokończyć powierzoną mu misję. Gdy wraz ze swoją załogą rozbija się na nieznanej planecie, jest gotów zrobić wszystko, by umożliwić rozbitkom powrót do domu. Piętrzące się przeciwności i niebezpieczeństwa pokazują mu jednak, że nie zdoła tego uczynić sam... Wypełniona efektownymi ilustracjami książka, powstała na motywach filmu o tym samym tytule, opowiada o odwadze, odpowiedzialności, wytrwałości, zaufaniu i sile przyjaźni.
Te tematyczne książeczki z okienkami uczą i bawią: zachęcają najmłodsze dzieci do nauki mowy oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Książeczki całokartonowe z uroczymi prostymi obrazkami.
(Nie) tłum emocji! Riley Andersen ma trzynaście lat i w jej życiu naraz wiele się zmienia. Metamorfozę przechodzi też Centrala w jej głowie. Ku sterom pchają się nowe emocje, zwłaszcza Obawa chce mieć dużo do powiedzenia. Choć naprawdę sporo się dzieje, jedno pozostaje takie samo: marzenia. 32-stronicowa ilustrowana opowieść to krótka adaptacja pełnometrażowego filmu animowanego studia Disney/Pixar pt. „W głowie się nie mieści 2”.
Krótka rymowanka o dobrych manierach Kolorowa rymowanka, dzięki której maluchy dowiedzą się, kiedy i w jaki sposób życzyć drugiej osobie dobrej nocy. „Lekcje uprzejmości” to seria książeczek o dobrych manierach. Każdy z tomów zaznajamia małych czytelników z modelowymi sytuacjami i zachowaniami, które wymagają wypowiedzenia takich słów jak: proszę, przepraszam, dobranoc lub dziękuję. Uczy życzliwości i jednocześnie bawi. Książka składa się z dziesięciu kartonowych stron z zaokrąglonymi rogami.
Kolejna, po rewelacyjnym Hotelu Marigold, powieść bestsellerowej autorki. Kiedy emerytowany aktor postanawia porzucić Londyn i przeprowadzić się na walijską wieś, nie ma pojęcia, w co się pakuje. Jako właściciel podupadającego pensjonatu, któremu bliżej do staroci niż staroświeckości, musi zapełnić pokoje i zacząć zarabiać. Poznajcie jego genialny plan „Kursów dla rozwodników” oraz barwną zbieraninę gości. Pod życzliwym okiem Buffy’ego różniący się od siebie, samotni nieznajomi przekonują się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż sądzili, a małe miasteczko ma magiczną moc przyciągania… Przezabawna – radość lektury gwarantują urocze postaci oraz ironiczny, celny komentarz ich dziwactw. Prawdziwa rozkosz. - „The Times” Wspaniałe poczucie humoru Moggach, łatwość, z jaką nadaje życie swoim bohaterom, i jej sympatia dla nich emanują z każdej strony powieści. Wnikliwa i zabawna analiza miłości, samotności i tęsknoty na każdym etapie życia. - „Sunday Express”
Dzieje zaginionych kosztowności, zatopionych statków, pogrzebanych krypt i innych zapomnianych artefaktów! Skąd bierze się takie zainteresowanie skarbami z przeszłości? Czy ludźmi, którzy je tropią, kieruje jedynie chęć wzbogacenia się czy również romantyczne pragnienie ożywienia na nowo zapomnianych opowieści o straconych starożytnych artefaktach? To prawda, że te fascynujące opowieści trzymają w napięciu jak najlepsze thrillery, przenosząc czytelnika w świat zaginionych skarbców, rozgrabionych znalezisk archeologicznych oraz zatopionych kosztowności. W tej bogato ilustrowanej książce znajdziemy m.in. historię słynnego skarbu Sevso, wartej 200 milionów dolarów kolekcji srebrnych naczyń z czasów późnego imperium rzymskiego, Bursztynowej Komnaty czy legendarnych bogactw Rzymian i wikingów, które od wieków spoczywają w ziemi i czekają na odkrycie. Autor nie tylko opowiada dzieje tych zaginionych skarbów, ale zapoznaje też czytelnika z wynikami najnowszych badań naukowych na ich temat. Brian Haughton jest archeologiem. Ukończył studia na uniwersytetach w Nottingham (magisterium z archeologii) i Birmingham (doktorat z archeologii greckiej). Jego strona internetowa mysteriouspeople.com poświęcona życiu tajemniczych postaci odnotowała ponad pół miliona odwiedzających w ciągu trzech lat. Obecnie mieszka, pisze i naucza w Grecji. Dom Wydawniczy REBIS wydał dotychczas trzy jego książki: "Ukrytą historię", "Tajemne miejsca" oraz "Tajemnicze historie".
CZŁOWIEK, KTÓRY WYGRAŁ Z DUKANEM W SĄDZIE! Paryska dieta to nowoczesny plan stopniowej i, co istotne, trwałej utraty masy ciała. Dostarczając niezbędnej motywacji, autor prowadzi czytelnika przez trzy kolejne fazy: Cafe, Bistro i Gourmet, aż do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Łącząc zdrowy styl życia Francuzów i determinację Amerykanów w ich niekończącej się pogoni za szczupłą sylwetką i dobrym samopoczuciem, doktor Cohen przedstawia świeże spojrzenie na kwestię zdrowego odżywiania. Zdecydowanie przeciwny dietom „ekstremalnym” i nieuchronnemu efektowi jo-jo, który im towarzyszy, doktor Cohen proponuje świeże, rozsądne i holistyczne podejście uwzględniające fizyczne, psychologiczne i kulturowe czynniki wpływ ające na nasz stosunek do jedzenia. Paryska dieta nie jest chwilową nowinką. To zupełnie nowe podejście do odchudzania, a jednocześnie sposób na celebrowanie życia, który pomoże uzyskać świetny wygląd i doskonałe samopoczucie. Doktor nauk medycznych Jean-Michel Cohen jest najsłynniejszym specjalistą ds. żywienia we Francji. Jego bestsellerowe publikacje dotyczące odżywiania i odchudzania – ich nakład wyniósł ponad milion egzemplarzy – zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Jean-Michel Cohen prowadzi także programy telewizyjne dotyczące odchudzania, występował m.in. we francuskiej wersji programu Master Chef. W 1986 roku stworzył pierwsze wielospecjalistyczne centrum leczenia otyłości we Francji. W czasie swojej praktyki lekarskiej pomógł ponad 30 tysiącom pacjentów borykających się z otyłością i zaburzeniami odżywiania, a jego portal zmotywował pół miliona internautów do podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami.
Pia Grazdani, piękna studentka medycyny z Polisy śmierci, postanawia wyjechać z Nowego Jorku, by zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach. Skuszona możliwościami, jakie przed medycyną otwiera szybko rozwijająca się nanotechnologia, Pia zatrudnia się w Nano, szczodrze finansowanym i ściśle strzeżonym instytucie nanotechnologicznym położonym u podnóża Gór Skalistych. Ośrodek przoduje w produkcji molekularnej. Wytwarza się tam m.in. mikrobiwory, maleńkie nanoroboty, które według Pii mogą zrewolucjonizować metody leczenia zakażeń wirusowych i bakteryjnych. Instytut okazuje się jednak miejscem pełnym sekretów. Szef ostrzega Pię, by nie interesowała się innymi badaniami prowadzonymi w Nano ani źródłem niewyczerpanego kapitału, który je finansuje. Pewnego dnia kobieta znajduje na ścieżce do joggingu jednego z pracowników z objawami udaru. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że firma jest makabrycznym poligonem doświadczalnym... Czy technologiczny gigant stoi u progu jednego z największych wynalazków medycznych XXI wieku – lekarstwa dla milionów – czy może już sprzedał się najwyżej licytującemu? Robin Cook jest autorem trzydziestu thrillerów medycznych i twórcą popularności tego gatunku. Dzieli czas między Florydę i New Hampshire. Ostatnie bestsellery, które wyszły spod jego pióra, to Ciało obce, Interwencja, Niebezpieczna gra i Polisa śmierci.
Renesans, jak żadna inna epoka, obfitował w dramatyczne wydarzenia, anegdoty i wielkie osobowości. Z ich biogramów wyłania się całościowy obraz renesansu i jednocześnie jego przewodnie problemy. Powrót do ideałów republikańskiego Rzymu, odrodzenie klasycznej literatury i sztuki, rosnące dążenie do reform religijnych – te wielkie tematy przewijają się przez każdą z opowieści. Niektóre z 94 przedstawionych tutaj postaci są sławne – Leonardo da Vinci, Marcin Luter, Cosimo Medici i Niccolo Machiavelli – ale wiele innych będzie nowością dla przeciętnego czytelnika, który znajdzie tu przebiegłych polityków, ekscentrycznych uczonych, płomiennych buntowników i zimnych reakcjonistów, a także pornografa, akrobatę, aktorkę, trefnisia i co najmniej jedną nadopiekuńczą matkę. Losy bohaterów tej pięknie ilustrowanej książki przypominają, że historia to nie tylko daty i abstrakcyjne idee, ale także czyny niezliczonych kobiet i mężczyzn. Robert C Davis jest profesorem historii i autorem wielu publikacji z zakresu włoskiego renesansu i dziejów Wenecji (Christian Slaves, Muslim Masters, 2003; Shipbuilders of the Venetian Arsenal, 1991; The War of the Fists, 1995, The Jews of the Early Modern Venice, 2001 oraz Venice, the Tourist Maze). Wykłada historię renesansu na Uniwersytecie Stanowym Ohio. Beth Lindsmith jest pisarką, autorką szeroko publikowanych esejów i redaktorką wielu prac akademickich z zakresu historii, filozofii i antropologii. Prowadzi zajęcia z warsztatu literackiego na Uniwersytecie Stanowym Ohio.
Bestseller „New York Timesa” przetłumaczony na 31 języków „Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”. Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości… Trzynaście powodów to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa. Finalista Borders‘ 2007 Original Voices Program.