Menu

Bridget Asher

Bridget Asher to literacki pseudonim pisarki i poetki Julianny Baggott, autorki wielu książek dla dzieci i powieści obyczajowych, w tym bestsellerowej Girl Talk i The Miss America Family. Bridget mieszka na Florydzie wraz z mężem i czworgiem dzieci. Wkrótce ukaże się jej kolejna powieść The Prince of Fenway Park.
Esme, Liv i Ru wychowały się bez ojca. Ich ekscentryczna matka twierdziła, że był agentem służb specjalnych i przez lata nie mógł się ujawnić. Dzieciństwo bez uczuć miało wpływ na dalsze życie sióstr przeżywających zawody miłosne, nieudane małżeństwa, ucieczki w alkohol i narkotyki. Po latach siostry spotykają się w rodzinnej posiadłości, by pomóc matce uporządkować dom po przejściu huraganu. Okazuje się, że czeka ich jeszcze jedno emocjonalne tornado. Z przypadkowo znalezionych listów ojca wynika, że wcale nie zniknął z ich życia. Wręcz przeciwnie, cały czas w nie ingerował. Nadeszła pora, by poznać wszystkie sekrety, wybaczyć albo ukarać.
Zgodziłabyś się udawać żonę byłego chłopaka? Gwen się zgodziła, a jej mąż nawet ją do tego zachęcił. Z wielką tremą wkroczyła na nową drogę życia. Wkrótce dowiedziała się, czyją żonę tak naprawdę udawała... „Uwielbiam takie opowieści - romantyczne, ale nie ckliwe, dające do myślenia. Od lat nie czytałam książki dostarczającej tylu olśnień i wzruszeń”.Emily Giffin  
Lucy odeszła od męża, gdy odkryła, że ją zdradza. Wróciła, kiedy dowiedziała się, że umiera. Rozżalona (i po czterech drinkach) zadzwoniła do wszystkich kobiet, których imiona znalazła w notesie Artiego, i zaprosiła je do domu. Przyjechały i... wydarzyło się coś niezwykłego. Słodko-gorzka opowieść o prawdziwej kobiecej przyjaźni, przebaczeniu i miłości wbrew rozsądkowi.
Zgodziłabyś się udawać żonę byłego chłopaka?Gwen się zgodziła, a jej mąż nawet ją do tego zachęcił. Z wielką tremą wkroczyła na nową drogę życia.Wkrótce dowiedziała się, czyją żonę tak naprawdę udawała...
Elspa, Eleanor, Heather, Ellen, Cassandra, Allison, Liz... Imiona kobiet z notesu mojego męża. Właściwie to imiona jego kochanek. Odeszłam, gdy odkryłam, że mnie zdradza. Wróciłam, kiedy dowiedziałam się, że umiera. Wściekła (i po czterech drinkach) zadzwoniłam do każdej z nich i powiedziałam: „Artie umiera. Kiedy życzy sobie pani pełnić wartę przy łożu śmierci?”. Ku mojemu zdziwieniu przyjechały...Słodko-gorzka opowieść o prawdziwej kobiecej przyjaźni, przebaczeniu i miłości wbrew rozsądkowi.
Wzruszająca opowieść o poznawaniu na nowo smaku życia i miłości. Historia nietuzinkowych kobiet, które musiały dokonać trudnego wyboru, aby odnaleźć upragnione szczęście. Świat Heidi po śmierci męża rozpadł się na kawałki. Choć od tragicznego wypadku minęły dwa lata, nadal nie potrafi pogodzić się ze stratą. Pogrążona we wspomnieniach odcina się od świata i ludzi, rezygnuje nawet ze swojej pasji – pieczenia oraz prowadzenia ciastkarni. Matka Heidi, chcąc pomóc córce, wysyła ją do rodzinnego domu w Prowansji, który od pokoleń słynie z tego, że leczy zranione dusze oraz łączy te, które pokochały się prawdziwą miłością. Podróż na południe Francji odmieni na zawsze jej życie i odkryje przed nią niejedną rodzinną tajemnicę... Czytelnicy, którzy lubią (…) książki o uzdrawiającej mocy podróży, takie jak „Pod słońcem Toskani” Frances Mayes oraz “Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert, odnajdą w najnowszej, absorbującej powieści Asher wspólne dla nich motywy. „Library Journal” Fani książki „Pod słońcem Toskanii” będą uwielbiać tę niewiarygodnie romantyczną powieść. Magazyn „People” Odważnie romantyczna (…) książka Asher to czarująca historia o prowansalskim domu, który rzuca zaklęcie na ludzi nieszczęśliwych z miłości. „Kirkus Reviews” Bridget Asher (1969) – to literacki pseudonim Julianny Baggott, wysoko cenionej przez krytyków amerykańskiej pisarki, poetki oraz eseistki, autorki bestsellerowych powieści: Gril Talk, The Miss America Family, My Husband’s Sweethearts, The Pretend Whife czy też przeznaczonej dla młodszych czytelników trylogii The Anybodies. Wydana w 2006 roku powieść Which Brings Me to You, napisana wraz ze Stevem Almandem, została uznana przez „Kirkus Rewiews” za książkę roku. Jej powieści niejednokrotnie posłużyły za scenariusz do filmu. Na podstawie Pana Magnorium cudowne emporium nakręcono w 2007 roku film z Natalie Portman oraz Dustinem Hoffmanem w rolach głównych. Eseje Baggott regularnie ukazują się w: “The New York Times”, “Washington Post” czy “The Boston Glob”. Prywatnie, jako profesor literatury, wykłada na Floryda State University.