Menu

Eliza Lamer-Zarawska

Ziołolecznictwo dla młodzieży” to praktyczny poradnik, zawierający wiele wskazówek, jak wykorzystać rośliny lecznicze w odniesieniu do nastolatków, aby skutecznie zadbać nie tylko o ich zdrowie, ale również o urodę. Zioła są idealnym czynnikiem wspomagającym ruch, relaks i zdrowe odżywianie – muszą być jednak odpowiednio wybrane i prawidłowo zastosowane, a droga ku temu wiedzie przez ich poznanie. Korzystajmy więc szeroko z zawartej w tej książce wiedzy pamiętając, że człowiek jest częścią natury i leczenie naturalne jest mu najbliższe. A profilaktyka ziołowa może pomóc w likwidacji wielu niedomagań w okresie dojrzewania i przyczynić się do ogólnego rozwoju młodego organizmu
Mówi się,że nie możemy zatrzymać czasu. Ale czy rzeczywiście. Jeśli dbamy o siebie,dobrze się odżywiamy, nadal jesteśmy aktywni fizycznie, to nasz zegar biologiczny tyka wolniej niż nasz kalendarz. Seniorzy potrafią dbać o siebie jak mało kto, do tego nie uchylają się od terapii ziołami. do tego, aby stosować u nich terapię ziołami. A nie od dzisiaj wiadomo,że zioła działają wolno,ale skutecznie. Zastąpienie ziołami wielu leków syntetycznych, a w niektórych wypadkach nawet antybiotyków jest na pewno dobrą terapią leczniczą. Poza tym zioła mają niezwykle szerokie spektrum działania. Poza wymienionymi efektami wiele ziół ma działanie antyoksydacyjne( usuwają z krwi wolne rodniki). Wolne rodniki z kolei uważane są za czynniki mające bezpośredni związek z chorobami układu krążenia, nowotworami. Zwane są też „przyspieszaczami” procesów starzenia się. Przeciwutleniacze (antyoksydanty) posiadają w swoim składzie owoce o kolorze fioletowym, niebieskim i czerwonym. Bardzo silnymi antyoksydantami są owoce aronii, żurawiny i borówki czarnej. O tym wszystkim dowiesz się czytelniku z książki profesor Elizy Lamer-Zarawskiej pt: Ziołolecznictwo dla seniora. Książka ta spełnia rolę praktycznego informatora o właściwościach leczniczych ziół oraz sposobach ich przygotowania. Przeznaczona jest dla dojrzałych czytelników, którym może pomóc skutecznie zadbać o zdrowie i urodę.
To poradnik zielarski, który powstał na bazie szerokich badań naukowych nad substancjami roślinnymi, mającymi szczególne znaczenie dla przemian metabolicznych zachodzących w organizmie człowieka. Autorka ukazuje bardzo ważną, na ogół mniej docenianą rolę ziół czyli ich działanie profilaktyczne zarówno u niemowląt, jak i u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zwraca również uwagę na to, że wykorzystywanie roślin w pielęgnacji i leczeniu najmłodszych, pozwala łatwiej wychować zdrowe dziecko. A uchronienie małego człowieka od schorzeń we wczesnym dzieciństwie ma podstawowe znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Zachęcając do zapoznania się z książką ?Ziołolecznictwo dla dzieci? oraz do stosowania zawartych w niej porad, życzymy Czytelnikom aby wiadomości przekazane w tym poradniku wykorzystywane były głównie w celach profilaktycznych.
Nowa, niezwykle cenna publikacja na rynku wydawniczym. Podręcznik adresowany do studentów kierunku kosmetologia, będzie również pomocny w codziennej praktyce dla tej grupy zawodowej. Publikacja składa się z III części. W pierwszej części omówiono zagadnienia ogólne dotyczące skóry i jej starzenia, część druga dotyczy surowców i substancji roślinnych w kosmetologii i kosmetyce przeciwstarzeniowej, w części III przedstawiono. produkty kosmetyczne stosowane w kosmetykach przeciwstarzeniowych oraz w leczeniu dermatologicznym.
Autorka scharakteryzowała blisko 100 roślin, mających smaczne, zdrowe i atrakcyjne pod każdym względem owoce. Poza tym uzupełniła publikację wieloma niebanalnymi przepisami na potrawy z najbardziej ciekawych owoców.
Na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej owoców egzotycznych, nie zawsze nam znanych, których nazwy lub kształty są dla nas prawdziwą zagadką. Naturalne jest więc to, że chcemy się dowiedzieć czegoś więcej na ich temat - gdzie rosną, jak i kiedy do nas trafiły, jakie mają właściwości odżywcze i zdrowotne, jakie cenne składniki zawierają i w jaki sposób je konserwować. Niniejszy tytuł zawiera wiele wiadomości o owocach egzotycznych zarówno tych deserowych czy przyprawowych, jak i tych traktowanych jako używki. Celem autorki tej książki jest pogłębienie naszej wiedzy o owocach egzotycznych, a także zachęcenie czytelników do częstszego wykorzystywania ich walorów smakowych i dietetycznych dzięki zaproponowanym przepisom kulinarnym uzupełniającym tę publikację.
Czy wiesz, dlaczego gujawa jest aż tak popularna na świecie? Jaki owoc ma najwięcej niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu związków mineralnych? Co można – i bez wątpienia warto! – wytwarzać z fig? Gdzie najczęściej rośnie arbutus, a gdzie uprawia się pitangę lub rambutana? Do czego wykorzystuje się kardamon czy guaranę? Odpowiedzi na te i tysiąc innych pytań znajdziesz w tym oto popularnonaukowym przewodniku po świecie owoców egzotycznych (także tych już „swojskich”, jak pomarańcze czy banany). Jego Autorka – prof. Eliza Lamer-Zarawska, powszechnie ceniony ekspert w dziedzinie fitoterapii – w sposób zwięzły, konkretny i wyczerpujący scharakteryzowała blisko 100 roślin mających smaczne, zdrowe, atrakcyjne pod każdym względem owoce. Poza tym uzupełniła publikację wieloma niebanalnymi przepisami na potrawy z najbardziej ciekawych owoców. Słowem, z pewnością warto mieć tę książkę na półce!