Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Emocjonalne pułapki przeszłości Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?

Gitta Jacob, Hannie van Genderen, Laura Seebauer

Emocjonalne pułapki przeszłości Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?

7.3

(210 ocen) wspólnie z

44,90

 

To książka, dzięki której Twoje życie zupełnie się odmieni! Po przeczytaniu “Emocjonalne pułapki przeszłości Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?” zadbanie o siebie i swoje potrzeby przyjdzie z łatwością.

Jeśli jesteś osobą nadzwyczaj krytyczną dla siebie, bardzo surową dla swoich najbliższych, masz problem z podejmowaniem decyzji, niekiedy czujesz pustkę i osamotnienie, z trudnością mówisz o swoich uczuciach lub zupełnie przeciwnie- kontrolujesz siebie i wszystkich dookoła, masz zawyżone ego i zawsze chcesz być w centrum uwagi to ta książka przeznaczona jest właśnie dla Ciebie.

Często nie zdajemy sobie sprawy skąd pochodzą nasze odmienne zachowania. Nie wiemy, że to czego się boimy lub w jakiś sposób przed czymś bronimy jest wynikiem pewnych przeżyć z dzieciństwa. Część ludzi nosi ze sobą bagaż nieprzyjemnych doświadczeń. Wewnętrznie nadal przeżywamy pewne wydarzenia z przeszłości, które utrudniają nam funkcjonowanie w teraźniejszości. Wpadamy w emocjonalne pułapki, z których trudno się wydostać. Sięgamy po dawniej opracowane strategie działań ograniczając się na piękno tego świata.

Brak satysfakcji z życia jest ogromnym problemem. Jeśli kiedykolwiek ją odczułeś to ta książka przeznaczona jest właśnie dla Ciebie. Pozwoli Ci ona poznać przyczynę i wpływ wydarzeń z przeszłości na Twoją obecną postawę, a także nauczy Cię jak przezwyciężyć negatywne wzorce.

Ten poradnik to źródło praktycznej wiedzy i narzędzi, które pomogą Ci: zrozumieć i zidentyfikować opracowane dotychczas strategie obrony, a także odkryć, które momenty z okresu dzieciństwa wpłynęły na Twoje obecne postępowanie. Gdy uda Ci się poznać te dwa aspekty z łatwością rozwiniesz umiejętności, które potrzebne są w codziennym życiu by czerpać z niego satysfakcję, a także wypracować zdrowe sposoby na dbanie o siebie i swoje potrzeby.

Książka zawiera techniki, które pomogą ci przerwać autodestrukcyjne błędne koła i utorują drogę do szczęśliwszego życia


“Doskonała lektura dla każdego, kto chciałby zrozumieć, skąd się biorą nasze wzorce emocji, myśli i zachowań, a także metody ich zmiany. “ ~Arnoud Arntz- profesor psychologii klinicznej, Uniwersytet Amsterdamski

GWP
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-748-9787-7

Tytuł oryginalny: Brealing Negative Thinking Patterns. A Schema Therapy Self-Help and Support Book

Liczba stron: 192

Format: 19.0x24.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...