Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pokora

44,90 zł

2955

 

Co stracisz walcząc o godność? Ponadczasowa opowieść o rewolucji, wojnie i miłości. To powieść na takie czasy, w jakich przyszło nam żyć.

„Pokora” przenosi czytelników do początków XX wieku. Właśnie kończy się I wojna światowa. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy. Społeczeństwo próbuje wracać do normy, a dawni wojskowi wychodzą ze szpitali polowych, starając się zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach.

11 listopada 1918 r. ze szpitala wychodzi Leutnant Alois Pokora. Mężczyzna nigdy nie należał do starego świata – ani do nowego. Pochodzący z proletariackiej rodziny, syn górnika z Górnego Śląska, cierpi, będąc nieustannie odrzucany i odrzucany przez innych. Chwile zapomnienia mężczyzna odczuwa jedynie wtedy, kiedy spotyka się z odważną Agnes, z którą łączy go erotyczna relacja.

Pokora to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-7066-6

Liczba stron: 480

Literackie

Format: 145x207mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Darek

"Pokora"

Obiektywizm. To jest najmocniejsza strona pana Twardocha i powód, dla którego często sięgam po jego utwory. "Pokora" to kolejna świetna książka tego autora. Tym razem sprawa rozgrywa się wokół miłości, wojny i rewolucji, Berlinie i Śląsku, Niemców i Polaków, wokół podziałów społecznych i etnicznych. I w końcu cenie, jaką płaci się w walce o godność. Bardzo trafne spojrzenie na naszą historię. Wiele celnych uwag, z którymi absolutnie się zgadzam. "Pokora" to owoc rzetelnej pracy pisarza, publicysty, redaktora i felietonisty. To opowieść o przeszłości Polski ze stanowiska nieskażonego żadnymi poglądami politycznymi. Takiej publlicystyki dzisiai nam trzeba. Jak sam autor trafnie określił "To powieść na takie czasy, w jakich przyszło nam żyć". Dlatego polecam i będę polecać!
Renata

"POKORA"

Udało mi się zdobyć przedpremierowy egzemplarz i cieszę się z tego powodu niezmiernie, bo jest po prostu GENIALNA! To jest książka, nam Polakom w obecnych czasach, bardzo potrzebna. W czasach, kiedy coraz wiecej osób zaczyna być świadomym politycznie, kiedy młode stają sie świadomymi obywateli naszego Państwa. Właśnie "Pokora" Szczepana Twardoch. Nawet jeśli czytelnik nie zgadza się ze światopoglądem autora, to uważam, że i tak powinien siegnąć po tę pozycję. Karmienie się hasłami, z którym nie musimy konfronotować naszego stanowiska, nigdy nie będą prowdzić, do rozwoju żadnej głębszej, ani wielkiej myśli. Ta książka to spojrzenie na przeszłość Polski obiektywnym (na ile to możliwe) okiem współczesnego pisarza. Pyta o cenę godności. Pyta także o wojnę, miłość, rewolucję, Berlin i Górny Śląsk. Merytorycznie i piekielnie skutecznie. To bardzo ciekawa pozycja na tematy historyczne i aktualne. Polecam każdemu!
Beata Duda

Wyczekuję z niecierpliwością!

Z niecierpliwością czekam na premierę książki! Po genialnym "Królestwie" i jeszcze lepszym "Królu" przyszedł czas na kolejną, świetnie zapowiadającą się opowieść. Utwóry Szczepana Twardocha sa niemal zawsze dopracowane, nietuzinkowe, wypełniony atrakcyjną treścią i trafnymi przemyśleniami. Dał się nam poznać jako rozsądny, ale zaskakujący pisarz. Każda książka pana Szczepana pozostawia wielki niedosyt jego twórczości. Dlatego czekam z niecierpliwością na kolejną dawkę Twardochowskiej literatury. 

 

 

Cena pakietu

84,80 zł

5349

Cena pakietu

89,80 zł

5649

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...