Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skrzaty spod Michałkowego łóżka

Marcin Mortka

Skrzaty spod Michałkowego łóżka

8.2

(10 ocen) wspólnie z

32,99

 

Dawno, dawno temu w każdym domu mieszkały skrzaty. Miały one mnóstwo pracy. Nocą, gdy wszyscy ludzie szli spać, wychodziły ze swoich kryjówek i zabierały się do sprzątania: zamiatania, odkurzania, czyszczenia i polerowania. Później siadały na poduszkach, tuż obok dziecięcych główek, i podsuwały maluchom najpiękniejsze sny. Z czasem ludzie wymyślili sobie własnych pomocników. Odkurzacz, Pralka, Żelazko zastąpiły skrzaty w domowych obowiązkach, więc teraz mali pomocnicy mają więcej czasu na zabawę i przeżywanie niesamowitych przygód, a ich jedynym obowiązkiem pozostało szeptanie dziecięcych snów… W domu Michałka, mieszkają sobie dwa skrzaty – Pomruk i Świstek. Jak na skrzaty przystało, noszą wielkie, czerwone czapeczki, no i oczywiście mają brody. Za dnia śpią pod Michałkowym łóżkiem, a każdej nocy, gdy Tata lub Mama kończą czytać chłopcu bajkę na dobranoc i zostawiają go samego, skrzaty budzą się i czekają, aż usłyszą ciche dziecięce posapywanie. To oznacza, że wolno im już wyjść z kryjówki i rozpocząć wymyślanie pięknego snu dla Michałka. Razem z nimi budzą się wszystkie zabawki… Czas na nocne przygody! Dziesięć uroczych bajek o skrzatach dla dzieci, autorstwa Marcina Mortki (seria książek Tappi oraz Smocze opowieści) z nastrojowymi ilustracjami Ewy Kownackiej. Ciepłe historie z łagodnym, wyciszającym zakończeniem, idealnie sprawdzą się do czytania dzieciom na dobranoc.

Zielona Sowa
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-815-4779-6

Liczba stron: 176

Format: 16.5x21.0cm

Cena detaliczna: 32,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...