Menu

Imprint Media

Imprint Media
Zbiór aforyzmów Lidii Jasińskiej powstawałych na przestrzeni lat 2010-2017. Wiodącym motywem jest miłość, ze wszystkimi jej odcieniami. Autorka dużo miejsca poświęciła także refleksji nad naturą ludzką i temu wszystkiemu, co nas tworzy, czyli nadziei, radości, marzeniom, spełnieniu i zawodom. Wiele aforyzmów zdaje się łamać powszechnie przyjęte schematy poprawności. Niektóre mogą wydać się kontrowersyjne. Na pewno zmuszają do refleksji nad sobą i bliźnimi. W tym kontekście tomik jest opatrzony mottem „Wznieśmy hymen odrodzonej niewinności”.
Jam
Jam jest młodą ośmiornicą, która niedawno wyprowadziła się z rodzinnego domu. Chociaż już zaczęła samodzielne życie, nie do końca wie, co potrafi i czym chciałaby się zajmować. Rośnie w niej pragnienie, by zrobić coś samodzielnie. Wyrusza w samotną podróż, podążając za promieniami wschodzącego słońca. Kogo spotka i co jej się przydarzy? Czy odnajdzie siebie? Sprawdźcie sami!Jest to pierwsza książka z serii „Bajki dla zdrowia” inspirowanej doświadczeniami rodzin z dziećmi przewlekle chorymi. Autorką opowiadania jest Monika Wyrzykowska, która od 2010 roku prowadzi Fundację Alabaster, wspierającą osoby z atopowym zapaleniem skóry. Książka jest owocem przypadkowego i zarazem pięknego spotkania z Maryną Shuturmą, ukraińską ilustratorką, która w wyniku napaści Rosji na Ukrainę w 2022 roku mieszkała przez kilka miesięcy w Warszawie.Kupując tę książkę, wspierasz osoby z atopowym zapaleniem skóry.
Odwaga idzie w parze z dojrzałością. Temu duetowi zawsze towarzyszy myśl, że lepiej być nielubianą za to, kim się jest, niż lubianą i podziwianą za to, kim się nie jest. Doskonale wiemy, co sprawia przyjemność naszemu partnerowi, co lubią nasi rodzice lub z czego ucieszyłyby się nasze dzieci, ale nie mamy zielonego pojęcia, co nas same czyni szczęśliwymi. Zajęte sprawianiem przyjemności innym, zupełnie zapominamy o sobie i swoich potrzebach. A jest tylko jedna osoba, która może zmienić bieg tej historii. Ta osoba to TY. Rezygnowanie z siebie, dbanie jedynie o potrzeby innych, zadowalanie się czymś miernym – to wszystko nic innego jak stawianie siebie w roli ofiary. Utożsamiając się z Kopciuszkiem, Dziewczynką z Zapałkami czy Sierotką Marysią, nie jesteśmy w stanie otrzymać od wszechświata wielu wspaniałych rzeczy, które ma on w swojej ofercie. Nie bądź księżniczką, która czeka w wieży na swojego księcia. Nie czekaj na kogoś, kto uporządkuje Twoje życie. Nie licz na to, że inny człowiek poskłada Cię i poskleja niczym potłuczoną porcelanową filiżankę. Każda z nas ma wybór. Możemy siedzieć na zapiecku i wybierać groch z soczewicy albo niczym Merida Waleczna odważnie bronić swojego królestwa, poznawać świat i rozwijać pasje.
Książka Roberta Łężaka to lektura zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego coacha. „Przewodnik na ścieżce coacha” przyda się również superwizorom i HR-owcom kierującym pracowników na coaching, a także klientom coachingu pragnącym lepiej zrozumieć, czym jest, a czym nie jest coaching. Pokazuje delikatną i skomplikowaną strukturę procesu coachingowego i podaje sprawdzone recepty na jego prawidłowe poprowadzenie. Autor czerpie ze swojego bogatego doświadczenia, pokazując, jakie błędy można popełnić w trakcie prowadzenia praktyki coachingowej i jak im zapobiec. Punkt wyjścia stanowi wnikliwe omówienie zagadnień etycznych oraz podstawowych kompetencji coacha w ujęciu trzech niezależnych organizacji odpowiadających za standardy coachingu (EMCC, ICF i Izby Coachingu). Do nich odwołuje się Autor omawiając najczęściej popełniane przez coachów błędy oraz sposoby na doskonalenie własnego warsztatu. Czytelnik dowie się między innymi: Jak dobrze przygotować się do sesji coachingowych. Jak skutecznie poprowadzić pierwszą sesję i co zawrzeć w kontrakcie z klientem. Jak pomóc klientowi jasno określić cele. Jak właściwie ustalić liczbę spotkań potrzebnych na realizację celu oraz stawki za sesje. Jak unikać najczęstszych błędów w komunikacji. Jak skutecznie zarządzać całym procesem coachingowym. Jak mierzyć efekty coachingu. Kiedy zasugerować klientowi skorzystanie z pomocy innego specjalisty. O Autorze Robert Łężak – aredytowany mentor i coach EMCC z dwunastoletnim doświadczeniem, superwizor i wykładowca odpowiedzialnego coachingu w Norman Benett Academy, Akademii Leona Koźmińskiego, Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Pisze o sobie: „Moją misją jest tworzenie świata, do którego inni zechcą przynależeć, by wydobywać z siebie najlepsze cechy, rozwijać możliwości, stawać się doskonałymi i pomagać innym, by również stawali się najlepszą wersją samego siebie”.
Pierre de Coubertin (1863–1937) swoją działalnością pisarską i organizacyjną tworzył „symfonię” pedagogiczną składającą się z dwóch części: igrzysk olimpijskich i reformy oświaty. Pierwsza z nich „poszybowała przez świat jak błyszczący sterowiec”, druga (niedokończona) „torowała sobie drogę jak kret”.Tytuł książki sugeruje, że jeśli współczesna edukacja olimpijska uwzględni postulaty pedagogiki międzykulturowej, będzie dokończeniem tej pedagogicznej „symfonii”. Zaproponowany przez Autorów termin „międzykulturowa edukacja olimpijska” ma podkreślać, że edukacja olimpijska już w swojej istocie, a zwłaszcza ze względu na historyczne intencje twórcy olimpizmu – Pierre'a de Coubertina – musi mieć charakter międzykulturowy.Sto lat temu restaurator igrzysk olimpijskich nie używał jeszcze tego określenia, bo wypracowano je na gruncie pedagogiki dopiero w drugiej połowie XX w. Autorzy stosują je, ponieważ międzykulturowość jest warunkiem sine qua non edukacji olimpijskiej. Nie ma znaczenia, czy jest ona realizowana na poziomie globalnym w trakcie igrzysk, czy w małej szkole na prowincji podczas lekcji wychowania fizycznego. Wszędzie tam, gdzie powiewa flaga olimpijska, powinny unosić się duch wzajemnego szacunku dla odmienności kulturowych oraz troska o własną narodową tożsamość.Katarzyna Płoszaj – pedagog, doktor nauk o kulturze fizycznej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w Olimpii. Zawodowo związana z warszawską AWF. Autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu pedagogiki sportu i pedagogiki olimpijskiej.Wiesław Firek – filozof, doktor nauk o kulturze fizycznej. Absolwent krakowskiej AWF, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w Olimpii. Badacz olimpizmu i sportu z perspektywy filozoficznej. Autor Filozofii olimpizmu Pierre'a de Coubertina (2016).
Remember these new rules of the game: the selection criteria for tomorrow's talent could scarcely be more different than the ones used today, selection based primarily on credentials, skills and knowledge will no longer suffice, it is essential that you come to know your potential hires - who they are and what motivates them. Executive recruiter, columnist and author Ralf Knegtmans offers nine essential steps companies need to follow to select tomorrow's top talent. He builds on his wealth of hands-on experience, his deep reading and research in the field and his interviews with visionary CEOs and frontline experts. If you screen candidates according to his experience-tested plan outlined in Agile Talent, you will be able to select the very best people to guide your organisation in these turbulent times. This book shows you how to zero in on the right people for the job, with little or no need for outside consultants to help you. Not merely meant for HR managers or recruiters, Agile Talent is of value to senior executives and anyone involved in the selection of top executives, managers and other employees - and to anyone facing a recruiter. Agile Talent will help you find answers to these questions: What are the selection factors for future-proof talent? How can I tell whether a candidate who shows the hallmarks of an 'agile' talent will match the company's culture and strategic priorities? Are there tools available to help me make objective decisions regarding my selection? Will these tools yield better predicions of future success? Are case studies available of businesses at the forefront of hiring agile talent? How can I spot agile talent already working for my company and how do I retain these talented people? AGILE TALENT - YOUR GUIDE TO IMPROVING AND CHANGING YOUR SELECTION OF TALENT NOW! About the Author Ralf Knegtmans is managing partner of the distinguished Dutch executive search firm De Vroedt & Thierry, a member of Cornerstone International Group. As well as writing and lecturing on executive recruiting, he works with organisations seeking qualified senior managers, executives and supervisory board members. Knegtmans has written three other books on (top)talent, leadership and diversity.
Wizerunek kobiety w sieci i poza siecią to raport z badania nad relacją pomiędzy poziomem kompetencji medialnych a stereotypowością podejścia do wyglądu kobiet. Analiza ilościowa oraz jakościowa reakcji na fotografie modelek w różnym wieku, z których każda występuje w czterech odmiennych stylizacjach, pokazuje schematy myślenia szerokiego spektrum respondentów: mężczyzn i kobiet, młodszych i starszych, mniej i bardziej wykształconych, mieszkających w mieście i na wsi. Pomimo wyraźnego zróżnicowania stosunku do tego, co kobietom wypada, a czego nie wypada w określonym wieku, bez względu na to, czy sądy wyrażone zostały ostro i bezpardonowo, czy też łagodnie — wszystkich respondentów wydaje się łączyć jedno wyraźne oczekiwanie: kobiety mają obowiązek wyglądać ładnie — niezależnie, czy będzie im w danym stroju wygodnie, czy nie! O Autorce Małgorzata Bulaszewska — kulturoznawczyni, filmoznawczyni, medioznawczyni. W pracy naukowej zajmuje się retoryką polskiej blogosfery, cyfrowymi imigrantami i tubylcami, rezydentami i wizytantami. Interesuje ją sztuka filmowa (film fabularny, dokumentalny, animowany) w aspektach historycznych i współczesnych. Bada archetypy i trendy funkcjonujące w popkulturze. Członkini Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Nakładem Imprint Media ukazała się także jej książka Rola błazna w kulturze i polityce (2016).
Wieniec i burza to podróż ku pierwotnym głębinom ludzkiej psyche, zapis próby uchwycenia, zgłębienia i wypowiedzenia niewypowiadalnego, niepoznawalnego, nieobjawionego; cofnięcia się ku początkowi, ku praczasom; momentowi stwórczego fiat, ku procesowi wyłaniania się Czegoś z pierwotnej Nicości. Jest to podróż ku światu mitycznemu, archaicznemu; ku światu rzeczywistości transcendentnej, sakralnej. Mistyczno-filozoficzna poezja Alana Migonia przedstawia dążenie do rozpoznania natury bytu, istoty świata i jego zasady, czy też zasad pierwotnych: bytu i nicości, światła i ciemności, życia i śmierci, miłości i nienawiści, strachu i łaski – sprzężonych w dialektycznej relacji. To opowieść o rozbłyśnięciu światła łaski; o rozkoszy oglądania tego, co istnieje, o najwyższej ekstazie oraz o utracie tej potężnej miłości; o pogrążeniu się w ciemnej nocy duszy, w której piekło i niebiosa stają się rzeczywistością. Wydźwignięciem może być jedynie dążenie do ponownego rozniecenia świętego ognia; płomienia transcendencji (pomimo buntu względem jej ,,jarzma”), który wydaje się gasnąć w obliczu terroru świata oraz pozbawionej obecności boskiego elementu, ziemskiej egzystencji człowieka. To opowieść o tym, jak pradoświadczenie targa egzystencją zwyczajnej jednostki, każąc wyruszyć jej w podróż ku pierwotnej otchłani; o źródle i zasadzie rzeczy ukrytej w głębinach samego człowieka, w ludzkiej duszy, by odsłonić to, co pierwotne, ukryte i boskie w świecie i w człowieku.