Menu

Kameleon Wydawnictwo

Kameleon Wydawnictwo
Najnowszy komiks Mariusza Moroza przenosi nas do początków dwudziestego wieku w czasy najazdu bolszewickiego 1920 roku. Gdy w sierpniu na polach bitew pod Warszawą ważyły się losy wojny, na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej rozgrywała się nie mniej ważna batalia. 1 Armia Konna Siemiona Budionnego zagrażała młodemu państwu polskiemu, atakowała Lwów i Zamość. Oprócz wielu walk i potyczek, tam właśnie młodzi polscy ochotnicy stoczyli dramatyczny bój pod Zadwórzem , zwanymi Polskimi Termopilami i tam niemal dwa tygodnie później polscy ułani pod Komarowem, bohaterskimi szarżami powstrzymali czerwoną Konarmię w największej bitwie kawaleryjskiej XX wieku.
Zamaskowany bezwzględny ekolog z Polski stosujący terrorystyczne metody ochrony Przyrody wyrusza na Zaporoże pomścić szkody wyrządzone Naturze przez rosyjskich najeźdźców W komiksie występują postacie realne ze świata polityki polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej, gwiazdorzy polskiej publicystyki, geostrategii i YouTuba, jak również herosi światowej klasyki komiksowej. Nie brakuje też postaci wymyślonych przez Dąbrowskiego specjalnie do tej szokującej historii. W komiksie dyskusje filozoficzno-ideologiczne przeplatają się z ostrą akcją. CO WYNIKNIE Z BRUTALNEGO STARCIA WOJUJĄCEJ EKOLOGII Z ROSYJSKIM NACJONALIZMEM I IMPERIALIZMEM? JAKA PRZYSZŁOŚĆ CZEKA ROSJĘ? KOMU WYMIERZONA ZOSTANIE KARA ZA NIKCZEMNE POGLĄDY I DZIAŁANIA? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym niezwykłym komiksie.
Kicia robi dym. Przygody rozebrane to najnowszy komiks legendy polskiego komiksu, Ryszarda Dąbrowskiego. Tym razem twórca kultowego Likwidatora w sposób humorystyczny porusza tematy lżejsze, ale nie mniej dla każdego człowieka ważne, czyli erotyzmu. Ukazując przygody frywolnej bohaterki, bawi, rozśmiesza, a czasami zmusza do refleksji. W zbiorze znalazły się wszystkie historie stworzone dla czasopisma Twój Weekend oraz plansze nowe, nigdzie do tej pory niepublikowane. Oprócz tego znajdują się tam fragmenty innych komiksów autora, które łączą wątki erotyczne. Album uzupełniają fanatry tytanów polskiego komiksu: Trusta, Ernesto Gonzalesa, Macieja Mazura, Nikodema Cabały i Artura Chochowskiego.
Myszka w mieście to kolejna część przygód ciekawskiej myszki. Myszka budzi się ze snu i postanawia wyruszyć do miasta. Po drodze poszukuje krowy, która daje różowe mleko. Poznaje szczura podróżującego samochodem dostawczym. Od niego dowiaduje się o niezwykłym miejscu, w którym rośnie drzewo z ciasta. A to dopiero początek jej historii... Książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają poznawać świat. Zabawne przygody myszki mają im w tym pomóc. Dzięki pytaniom zaczynających się od słów: Zgaduj-zgadula maluszek lepiej zapamiętuje i rozumie treść, szybciej kojarzy oraz wzbogaca słownictwo.
„Gwiezdne krucjaty” to arcyciekawy zbiór opowiadań Roberta Zaręby, które ukazały się wcześniej w ogólnopolskich czasopismach:„Magazyn Fantastyczny”, „Science Fiction”, „Fantasy & Horror”, „Pocisk”. Opowiadania prezentują różnorodną i bogatą tematykę, od fantasty po science fiction. Autor doskonale orientuje się w problematyce współczesnej fizyki i potrafi niektóre jej trudne i skomplikowane zagadnienia przedstawić w sposób prosty i czytelny, nawet dla laika. Na ich tle prowadzi wciągającą narrację, posługując się wielokrotnie dowcipem i satyrą. Książka wyróżnia się spośród innych publikacji licznymi ilustracjami i komiksowym akcentem; kilka komiksowych plansz udostępnił Nikodem Cabała. Dla czytelników, którzy mieli okazję zapoznać się z „Gwiezdnymi krucjatami”, autor dołączył do ich drugiego wydania opowiadanie, pt. "Komiksiarz", które opublikowane zostało w czasopiśmie "Pocisk". Jest to kryminalna historia rozgrywająca się w środowisku komiksowym. „Komiksiarz" jest zajawką powieści, nad którą autor obecnie pracuje.
Jedyna w Polsce komiksowa autobiografia z okresu II wojny światowej. Jej bohaterem jest kilkuletni chłopiec, którego dzieciństwo przypadło na czas okupacji niemieckiej. W jego dziecięcy świat zabaw i beztroski wkracza wojenna rzeczywistość. Mimo to mały Zygmuś i jego przyjaciele dzięki sprytowi i pomysłowości radzą sobie nie gorzej niż dorośli. „Historie okupacyjne” to nie tylko zapis osobistych przeżyć autora, ale też ważny dokument historyczny.
Najnowsza książka Wiesławy Zaręby, do której ilustracje i komiksy narysował Tomasz Kleszcz, jest trzecią książkę tego duetu autorskiego. Pierwsza jest komiksową adaptacją Bajek Ezopa. Druga, Na kłopoty rada, także komiksową adaptacją, tym razem bajek Iwana Kryłowa. Na kłopoty rada łączy formę komiksową z literacką i co kilka stron komiksów pojawiają się dłuższe bloki tekstowe. W Zuzannie Kapryśnej. Jak wychować siostrę autorka odwróciła proporcje i obok tekstów zamieściła kilkustronicowe komiksy. Większość opisanych w książce przygód, oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Podobnie jak w poprzednich pozycjach, autorka kładzie duży nacisk na edukację i wychowanie dzieci
15 Lipca 1099 roku krzyżowcy I krucjaty zdobyli Jerozolimę i utworzyli w Ziemi Świętej szereg państw chrześcijańskich. Aby przetrwać, musieli podbijać nowe ziemie, zdobywać porty i twierdze, przejmować kontrolę nad szlakami komunikacyjnymi i handlowymi, wydzierać muzułmańskim sąsiadom pola nadające się pod uprawę. Wieść o rzezi Jerozolimy i zwycięskim pochodzie Franków dotarła do najdalszych zakątków muzułmańskiego świata i wzbudziła zarówno przerażenie, jak i chęć zemsty. Wyznawcy Islamu zaczęli się jednoczyć i wzywać do świętej wojny przeciwko Frankom. Niebawem naprzeciwko rycerzy Chrystusa stanęli mudżahedini, którzy pod wodzą Zankiego, Nur ad-Dina i Saladyna, zaczęli wypierać chrześcijan z Ziemi Świętej. W odpowiedzi na islamski Dżihad z Europy wyruszyły kolejne chrześcijańskie Krucjaty. Robert Zaręba (1964) - Mieszka w Radomiu. Jest pisarzem, rysownikiem i scenarzystą komiksowym. Zygmunt Similak jest łódzkim satyrykiem i twórcą komiksowym. W prasie lokalnej i ogólnopolskiej (Expressie Ilustrowanym, Faktach, Detektywie, Sportowcu, Magazynie Fantastycznym, Strefie Komiksu, Faktach i Mitach, Twoim Dowcipie, Dobrym Humorze, Mister Dowcipie i wielu innych) opublikował tysiące rysunków, setki pasków i shortów komiksowych. W dowód uznania został nagrodzony Złotym Polikarpem, nagrodą przyznawaną przez Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi.
Z okazji przypadającej w tym roku 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Wydawnictwo Kameleon szykuje dwie wyjątkowe pozycje: „ Na polach Grunwaldu” i „Chorągwie pod Grunwaldem” W tomie znajdują się wykonane przez Mariusza Moroza rekonstrukcje wszystkich chorągwi biorących udział w bitwie, zarówno tych walczących po stronie Królestwa Polskiego, jak i Państwa Zakonu Krzyżackiego.