Menu

Warszawska Grupa Wydawnicza

Warszawska Grupa Wydawnicza
„Życiowa układanka” to kolejny tom poetycki Anny Wirowskiej, po „Pokorze i Pysze” (2013) i świetnie przyjętej „Kobiecie, Matce, Żonie” (2012). O czym jest „Życiowa układanka?”. To opowieść o nas, zapętlonych w codziennym kieracie, w ciągłej pogodni za tym, co niedoścignione. Głęboka, nieco melancholijna poezja, która zmusza do refleksji nad własnym życiem. Anna Wirowska – ur. w 1957 r., mieszka w Żyrardowie. Dotychczas opublikowała dwa tomy poetyckie „Kobieta, Matka, Żona” (WFW, 2012) i „Pokora i pycha” (WFW, 2013)”.
Czy uczucia są jednoznaczne? Czy pobudki naszych czynów jest łatwo sklasyfikować i przylepić do nich łatkę z napisem „Dobre” lub „Złe”? Życie jest pełne zaskoczeń – czyhają one również na Was... „Narrator rozsypuje, niczym okruszki, skrawki historii „związku” mężczyzny i kobiety, a czytelnik buduje z niedopowiedzeń obraz tej relacji. Są takie opowieści, w których od początku można wyczuć pisarską blagę. Tutaj tego nie znajdziecie. Po zakończeniu lektury aż chce się, by jednak nastąpił epilog tej historii…”. [Z recenzji]
Alicja Kołodziej w oryginalny sposób wyraża to, co bywa doznaniem każdej kobiety – tę niemodną, pełną rozterek, smutków, ale i uniesień – miłość. Poetka osadza to uczucie na pograniczu snu i jawy, co pozwala jej rozszerzyć świat erotycznych i duchowych doznań na inne sfery przeżywania rzeczywistości. Szczególnie interesujące są – pełne humoru, a nawet ironiczne – jej słowne potyczki z Bogiem, widzianym jako dobrotliwy, gderający dziadek, z którym można się spierać i opowiadać o swej miłości czy pragnieniu domu wśród lawendowych pól... Jeśli masz chwilkę – przeczytaj te wiersze koniecznie! Alicja Kołodziej – ur. w 1965 r., z zawodu ekonomistka. Jak sama mówi, jej dewizą życiową jest „Tworzyć” i dlatego przez blisko 18 lat z powodzeniem prowadziła działalność gospodarczą. Poezja przyszła do niej nagle – gdy dostrzegła, że dzięki temu, co tworzy, czytający zapominają o tym, co przyziemne i błahe. „Jeśli masz chwilkę” to jej debiut literacki.
„Świadomość zaistnienia” to obszerny zbiór poezji Janusza Edwarda Rutkowskiego - podróżnika, filmowca, fotografa, wykładowcy, kompozytora, poety. Słowem – postaci nietuzinkowej. Jak pisze sam poeta, każdy wiersz w tym tomiku to oddzielna opowieść o życiu. Janusz Edward Rutkowski - pisarz o wielu różnych, bogatych, życiowych doświadczeniach. Podróżnik, poeta, kompozytor, twórca i wykonawca ballad. Twórca Studia Cyfrowego Przetwarzania Obrazu i Dźwięku oraz zastosowania filmu do celów naukowo-badawczych. Autor wielu książek poświęconych tej tematyce. Wykładowca i organizator naukowych seminariów i konferencji międzynarodowych. Pracował i działał w USA, we Francji, we Włoszech oraz w Austrii. Odznaczony Złotą Odznaką Polskiego Stowarzyszenia Filmu Naukowego, Złotą Odznaką Ministra Kultury i Sztuki, Zasłużony Pracownik Informacji Naukowej, Odznakami SIMP i NOT, Medalami Zasługi oraz Medalem Ministra Edukacji Narodowej, Zasłużony Działacz Kultury.
Profesor Michał Zaborowski prowadzi badania nad zastosowaniem grafenu w medycynie. Gdy odnosi sukces, w jego otoczeniu zaczynają pojawiać się podejrzane osoby. Ktoś usiłuje go zabić. Gdy zostaje niesłusznie oskarżony o popełnienie dwóch morderstw, decyduje się na ucieczkę. Niespodziewanie z pomocą przyjdzie mu Susane Olsen, właścicielka agencji ochroniarskiej w Szwecji. Razem będą musieli odkryć tajemnicę przeszłości Michała Zaborowskiego. Maria Michalska – ur. 13.8.2000 r., jest uczennicą publicznego gimnazjum nr 43 im. Karla Dedeciusa w Łodzi. Interesuje się literaturą i muzyką. Jej ulubionym gatunkiem literackim jest thriller psychologiczny.
Odzyskanie niepodległości Polski zawdzięczamy nie tylko przewodnictwu osób, których nazwiska zna każdy Polak – na przykład Piłsudskiemu czy Dmowskiemu. Hołd należy się wszystkim ułanom, którzy wywalczyli naszej ojczyźnie wolność. „Imiennik Piłsudskiego” to opowieść o życiu jednego z ułanów – Józefa Topolnickiego, który odznaczał się w walce odwagą, ogromną siłą, doskonałym przygotowaniem żołnierskim. Poznajemy go jako wyjątkowej urody nastoletniego chłopca na dworze swoich rodziców. To tutaj przeżywa swoją pierwszą miłość oraz zaznaje intymnego zbliżenia. Kiedy wyrusza do Moskwy, by tam kontynuować naukę, zakochuje się z wzajemnością w zamężnej kobiecie. Jednakże ani miłość, ani strach przed utratą szczęścia nie jest w stanie powstrzymać go przed wstąpieniem do wojska.
Spokojne życie mieszkańców Zakrętów zakłóca pojawienie się na niebie tajemniczego obiektu. Wkrótce z pobliskiego wysypiska zaczynają znikać śmieci. Jacek rozpoczyna prywatne dochodzenie. Odkryte fakty są przerażające. Nieznana siła zaczyna siać spustoszenie i obracać w pył ludzkie siedliska. Czy ludziom uda się przetrwać i znaleźć skuteczną broń do walki z zagrożeniem?
Opowieść o rodzinie Kruków i ich wielkiej przygodzie. Opowieść o bezrefleksyjnej bierności, która sprowadza rozum na manowce.
Edyta i Erik są kochającą się parą, która snuje wspólne plany na przyszłość. Ich życie zmienia się jednak z chwilą wypadku. Okaże się, że rehabilitacji wymaga nie tylko ich ciało, ale również dusza i… związek. Jak skończy się ich historia?
Druga część cyklu „Trzy siostry”. Osetia, Emily i Elisabeth muszą pokonać Tyrana, który nikczemnymi sposobami stara się zdobyć władzę nie tylko na wszystkich terenach Dzikich Krain, ale również zapanować nad umysłami stworzeń tam żyjących. Wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno – stworzyć wspólny front ze wszystkimi ludami zamieszkałymi okoliczne ziemie oraz skompletować historyczny Amulet Pięciu Serc. Aby tego dokonać, należy stawić czoło wielu niebezpieczeństwom. Na szczęście siostry mają po swojej stronie sprzymierzeńców oraz magię. Kacper Bębenek – student stomatologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Debiutował w 2014 roku powieścią „Mannumiterra”, pierwszą częścią cyklu „Trzy Siostry”. Realista z bujną wyobraźnią, głową w chmurach i raczej trudnym charakterem. Amator natury, zapalony gracz kanasty. Pisanie to jego hobby.
„Przewrotny los” to powieść obyczajowa oparta na faktach, osadzona w realiach współczesności. Książka o miłości, wartościach, szacunku, relacjach w rodzinie, dawaniu siebie, lecz także o odrzuceniu. Książka napisana przez życie. Samo życie.
Duchowość nie jest jednorazowym osiągnięciem albo celem, do którego masz dążyć. Takie rozumienie to zachcianka ego. Prawdziwa duchowość to wejście na niekończącą się drogę poznawania Prawdy. To posiadanie uważnego, otwartego i świadomego umysłu. Umysłu wolnego od obaw, lęku. Umysłu nie tworzącego granic i podziałów. Duchowość to sposób patrzenia na świat takim, jaki jest. Bartosz Buśkiewicz - autor książki „Myśl i działaj jak najlepsi”. Prowadzi bloga bartoszbuskiewicz.pl oraz zapiskiinteligenta.pl. Na co dzień pomaga ludziom w tworzeniu wartościowej treści, aby mogli spełnić swoje marzenie o wydaniu własnej książki. Pasjonat holistycznego rozwoju, psychologii, filozofii, biznesu i copywritingu.
Chwytająca za serce, bardzo osobista opowieść o rodzicach, rodzeństwie i znajomych autorki z czasów dwudziestolecia międzywojennego oraz II wojny światowej. Przepiękny hołd oddany rodzicom – ich miłości, pracy, patriotyzmowi, uczynności, jak również wszystkim Polakom, którzy w latach 1921-1940 przeżywali podobne problemy, podobnie cierpieli, odczuwali strach, tęsknili, umierali za życia. „Biała droga do nieba” to hołd oddany Polakom, którzy nie poddali się, ale i tym, którzy zginęli.
Las Vegas 2021 roku. W mieście tysiąca neonów, kasyn i replik najsłynniejszych budowli świata, w podziemiach jednego z najokazalszych hoteli powstaje prestiżowa szkoła. Liceum Tysiąca Faraonów to projekt ściśle tajny, utworzony na wyraźne polecenie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mają się w nim uczyć jedynie wybrańcy, młodzież obdarzona szczególnymi zdolnościami. Dlaczego nastolatków zgromadzono właśnie w tym miejscu? Dlaczego ich pobyt w Las Vegas i nauka są okryte tajemnicą? Po wielu perypetiach życiowych, wbrew własnej woli przywiezione zostają tutaj także Isabelle i Julia, nosząca pod sercem dziecko ukochanego, tragicznie zmarłego Nicolasa...
Czujesz się zagubiony? Szukasz, a nie znajdujesz? A może chciałbyś zacząć na nowo? Coś zakończyć, coś naprawić? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak” – to z pewnością książka dla ciebie. Dzięki niej spojrzysz na własne życie z innej perspektywy i znajdziesz własną drogę do siły oraz pogody ducha. To tylko jeden krok, ale czasem wystarczy tak niewiele, by wydarzyło się tak dużo…
Co ma wspólnego współczesność ze średniowieczem? Na własnej skórze przekonuje się o tym Erin, energiczna nastolatka, która za pomocą tajemniczego zaklęcia trafia wprost do średniowiecznego zamku. Wystawne uczty, rycerskie pojedynki, potyczki z goblinami stają się jej codziennością. Dziewczyna musi ciężko trenować, aby nauczyć się władać mieczem. Dzięki swej dociekliwości poznaje tajemnice i wrogów miasteczka. Kiedy na własne oczy przekonuje się o brutalności przeciwników, postanawia pomóc. Determinacja i odwaga sprawiają, że nie cofnie się przed niczym. Nawet przed spotkaniem z ogromnym smokiem. „Wrota czasu” to żywa i barwna opowieść o tym, jak zwyczajna wizyta w londyńskiej księgarni może wywrócić życie do góry nogami. Zuzanna Mazur - ur. 1997 r., uczennica klasy humanistycznej I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w szkole podstawowej. Wolny czas spędza fotografując, czytając i pisząc, bo właśnie dzięki temu można zatrzymać piękno świata, ludzi i uczuć. Od niedawna mieszka z rodzicami i dwoma siostrami w starym domu pod lasem.
Rafting na rzece Noce w Dolinie Słońca we Włoszech miał być niezapomnianą przygodą dla dwóch małżeństw z Polski. Wszystko zmienia się, gdy Wiktor Zaręba na oczach ukochanej kobiety znika w rwących nurtach rzeki. Do akcji wkracza inspektor Bruno Russo, który od początku prowadzonego śledztwa uważa, że nie był to zwykły wypadek. „Cienie w Dolinie Słońca” to wielowątkowa, sensacyjna powieść o niewłaściwych wyborach, rodzinnym dramacie i zabójczych sekretach. To opowieść o destrukcyjnej sile miłości, która skłania do popełnienia najgorszych czynów, ale też o prawdziwej przyjaźni, poświęceniu i odwadze. Bohaterowie błądzą w labiryncie niebezpiecznej gry, której stawką jest życie. Alicja Flis – debiutowała tomikiem poetyckim „Nie będę przepraszać za miłość…”, w którym poprzez pryzmat miłości szukała prawdy o człowieku. Autorka sensacyjnej powieści „Złudzenia” o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy, namiętności i odkrywaniu prawdziwego sensu istnienia. Dwukrotnie wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Pomorskie Klimaty” w zakresie prozy.
Trzeci tom przygód Gwiazdeczki, czyli jedynego w swoim rodzaju opla astry i jego właściciela – Cezarego, dzielnego inżyniera elektronika, a zarazem miłośnika niesamowitych przygód. Głównego bohatera dotykają kłopoty związane z utratą pracy, popada w szczególny stan melancholii i… jak należało się spodziewać, wpada w wir wydarzeń, którego wspólnym mianownikiem są n a r k o t y k i. Na szczęście wszystko dobrze się kończy, choć pozostaje pewien smutek – smutek przemijania, żal z powodu tych, którzy odeszli na zawsze… Andrzej C. Linke – ur. 1954, inżynier, nauczyciel z Kutna. Publikował artykuły w prasie technicznej i wystąpienia z sympozjów technicznych umieszczane w biuletynach. Zadebiutował książką „Pan Samochodzik i nie Pan Samochodzik, czyli narodziny Gwiazdeczki”.
Kontynuacja powieści „Maska”. Matylda i Filip mają wszystko: udane małżeństwo, piękny dom, pieniądze. Jak pozorne jest ich szczęście okaże się, gdy Matylda dowie się, że Filip nie tylko zdradzał ją i spodziewa się dziecka z inną kobietą, ale wplątał się również w przemyt narkotyków. Czy można odzyskać utracone zaufanie i zakochać się drugi raz w tej samej osobie? Anna Kekus – pisze powieści z kategorii literatury kobiecej. Fascynuje ją siła relacji partnerskich, jak i intymnych. Swoim czytelniczkom pragnie ofiarować chwile wytchnienia od trudów codzienności. „W cieniu prawdy” to trzecia powieść autorki.
Książka jest wynikiem spotkań Ewy Fonfary z aktualnym dyrektorem Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu – miłośnikiem i znawcą historii. Autorka zainspirowana jego opowieściami postanowiła zebrać je i spisać w formie książki. „Brzeg. Dotknij legendy” to pozycja, w której teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a rzeczywistość z fantazją. Ewa Fonfara – absolwentka Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Pochodzi z Cieszyna, obecnie mieszka w Brzegu na Opolszczyźnie. Do tej pory ukazały się trzy jej książki: „Fuerteventura”, „Opowieści brzeskiego Zegarmistrza”, „Pudełko z wiśniowego drewna”.
On, Biały Śmierć, potwór w ludzkiej skórze, żyjący poza nawiasem społeczeństwa łowca, który bez wahania oddaje się zbrodni. Zamknięty w swoim własnym świecie, dzielonym tylko z dwiema, strasznymi zjawami, Gwałtem i Mordem. Ona, Jezebel, córka samobójczyni i grabarza. Przez lata krzywdzona, osamotniona i opętana dziką, niemożliwą do nazwania obsesją. Do czego może doprowadzić ich spotkanie? Czy ich spaczone umysły i serca pozwolą stworzyć coś pięknego, czy wręcz przeciwnie, doprowadzą oboje do zguby? Powieść dla dorosłych czytelników, pełna seksu, przemocy… i miłości.
„Pięć twarzy Ewy” to cykl poetycki, nad którym unosi się specyficzny duch melancholii, zupełnie jakby podmiot liryczny dokonywał podsumowania całego swojego dotychczasowego życia, a jeśli nie całego – to przynajmniej pewnego etapu, który właśnie zamyka. Stąd zwrócenie ku temu, co już było – współodczuwanie historii, niemalże jej namacalne odbieranie, widoczne nawet w lirykach miłosnych. Byłoby jednak dużym uproszeniem sprowadzać poezję Ewy Puszek-Nowak tylko do takiego ujmowania przeszłości. Bowiem powrót do tego, co już było (historycznie, uczuciowo, życiowo) ma charakter twórczy. Podmiot liryczny właśnie poprzez przeszłość szuka wskazówek do tego, jak poruszać się tu i teraz. Z recenzji Ewa Puszek-Nowak – związana od pokoleń z Ziemią Hrubieszowską; nauczycielka, wychowawczyni młodzieży. Od ponad dwudziestu lat prowadzi amatorski teatr młodzieży „Metamorfoza”, który zdobywa liczne nagrody. Jest członkiem Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, a także jurorką na konkursach recytatorskich. Laureatka prestiżowych konkursów literackich o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Jej utwory były publikowane m.in. w wydawnictwach pokonkursowych i w „Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym”.
Ewa Tomala w tomiku „Wiersze, wierszydła” prezentuje swoje poetyckie i życiowe credo. Poezja przyszła do niej sama. Jak sama mówi: „Przez wiele lat oswajałam się z rzeczywistością na którą nie miałam wpływu. Działy się rzeczy, których nie sposób było przewidzieć... Zmieniłam sposób życia, postrzeganie świata i ludzi, a przeżycia i doświadczenia znalazły ujście. Zaczęłam pisać. Los mi sprzyja, żyję po swojemu, lubię to co robię… piszę wiersze”. „Wiersze, wierszydła” to refleksyjna, dojrzała poezja o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu.
Czym są Gwiazdy Medycejskie? Kiedy zostały odkryte? Dlaczego niewielu spośród nas o nich słyszało? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań posłużyły autorowi jako pretekst do rozważań na temat rozwoju fizyki i nauki jako takiej. Sięgając do dzieła Euklidesa powstałego na przełomie III i IV wieku p.n.e., pokazuje, z jakimi trudnościami musieli borykać się kolejni wielcy odkrywcy. A wynikały one nie tylko z nieznajomości metod badawczych czy po prostu nikłej wiedzy o świecie. Na ich drodze stawały również przeszkody bardziej prozaiczne: brak środków materialnych czy prześladowania ze strony inkwizycji, która wnikliwie przyglądała się ich pracy i dusiła w zarodku wszelkie przejawy myśli niezgodnej z nauką kościoła. „Cztery wieki Gwiazd Medycejskich” to skrząca się dowcipnymi stwierdzeniami i naukowymi smaczkami uczta popularnonaukowa.
1 2 3
z 3
skocz do z 3