Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Budda z przedmieścia

Hanif Kureishi

Budda z przedmieścia

6.8

(324 ocen) wspólnie z

26,53

Komiczna i pełna autoironii historia o dojrzewaniu w świecie multikulti

Kiedy Karim przeprowadza się do multikulturowego Londynu, jego życie zaczyna nabierać blasku. Nigdy nie było szare – z matką Angielką, bratem w damskich ciuszkach, ojcem z Pakistanu i jego szaloną kochanką nie da się nudzić. Ale Londyn zanurzony w mrocznej muzyce punk rocka i balansujący na granicy rewolucji obyczajowej wprowadza go w świat wyzwolony: seksu, narkotyków i sztuki eksperymentalnej. Karim rodzi się na nowo.

W debiutanckiej powieści, która przyniosła mu sławę i miano skandalisty, Kureishi wraca do czasów swojej młodości. Komiczna historia o dojrzewaniu w świecie multikulti i czuła ironia, z jaką przygląda się poszukiwaniom własnej tożsamości – to znak rozpoznawczy autora Buddy z przedmieścia.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-06-01

ISBN: 978-83-240-3486-4

Opracowanie graficzne
Oksana Shmygol

Tytuł oryginalny: The Buddha of Suburbia

Liczba stron: 416

Znak

Format: 140x205

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard

ZadieSmith (ze wstępu do książki)

To pikantna, tryskająca energią książka. Mówi o ważnych rzeczach wprost i z entuzjazmem. Karima nie odstręcza żaden temat – rasa, klasa czy seks. Wszystko go zajmuje, na każdy temat ma coś do powiedzenia, nawet nie trzeba go do tego zbytnio namawiać.
W "Buddzie…" bohaterowie składają się z okrucieństwa, humoru i emocji, a dzięki tej silnej mieszance nawet najbardziej błahy epizod opisany jest jak przejmująca, choć ulotna chwila w życiu.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...