Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy

Artur B. Chmielewski, Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka

Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy

8.4

(70 ocen) wspólnie z

31,49

 

„Wystarczy pokombinować!” – Artur B. Chmielewski, inżynier NASA

Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA? I co Indianie mają z tym wspólnego?

Wybierz się w niezwykłą podróż z synem Papcia Chmiela, Arturem B. Chmielewskim, który zaprasza na podbój kosmosu. W dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a teraz pracuje w jednym z centrów NASA jako kosmiczny inżynier!

W książce opowiada o najważniejszych kosmicznych projektach, o których nigdzie indziej nie przeczytasz! Zobacz, jak rozwiązuje się problemy w stylu NASA. Uwierz w siebie – Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować, bo nauka jest megaciekawa.

Wyląduj z Arturem na Marsie, odszukajcie zagubiony lądownik i zastanówcie się, jak może wyglądać mieszkaniec planety Proxima Centauri B.

Kosmiczne wyzwania już na Ciebie czekają!

To książka o kosmosie, ale z zupełnie innej perspektywy!

Kim są autorzy?

Artur B. Chmielewski to nasz człowiek w NASA! Uhonorowany w plebiscycie „Ambasador Polski 2019”. Pracuje w Jet Propulsion Laboratory jako menedżer misji kosmicznych takich jak Rosetta, Galileo, Ulysses i Cassini-Huygens!

W Kosmicznych wyzwaniach z niesamowitą pasją opowiada o tych przełomowych wydarzeniach. W tej książce znajdziesz:
• pakiet superwiedzy z zakresu inżynierii kosmicznej,
• ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia,
• kreatywne i nietuzinkowe ćwiczenia, które możesz rozwiązać sam, w klasie lub z rodzicami,
• eksperymenty do samodzielnego wykonania,
• wskazówki, które zmienią twoje myślenie o nauce.

Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka – dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką popularnonaukową. Związana m.in. z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, a także z magazynem „Focus” i portalami Weekend.Gazeta.pl oraz Magazyn.WP.pl. Współautorka książki Człowiek. Istota kosmiczna.

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 192

Znak Emotikon

Format: 160x200mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2021

Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...