Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało

7.4

(791 ocen) wspólnie z

44,99

 

Krzysztof Wielicki to jeden z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu. Jako pierwszy na świecie zdobył Mount Everest zimą (z Leszkiem Cichym, 1980), wszedł na Kanczendzongę (z Jerzym Kukuczką, 1986), a samotnie wszedł na Broad Peak oraz na Lhotse.
Autorzy publikacji (Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski - duet, który na swym koncie ma bestsellerową biografię Jerzego Kukuczki) przedstawili wiele ciekawych faktów, nie tylko dotyczących wspinaczki, ale też prywatnego życia Wielickiego. To historia o tym, jak wiele ciężkich decyzji trzeba podjąć, i jakiej potrzeba determinacji, żeby osiągać swoje cele i zdobywać najwyższe szczyty. Cena jaką trzeba zapłacić za sukces jest czasami bardzo wysoka, a droga do niego zwykle bardzo ciężka. Ta biografia to także opowieść o tym, jak bardzo zmieniło się środowisko: od pełnych pasji wspinaczy amatorów, po skupionych na sobie profesjonalistach.

Agora
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2966-6

Liczba stron: 440

Format: 160x245mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Audiobook książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Janina Ob

Polecam

Wspaniała książka. Polecam wszystkim, którzy chcą chociaż trochę zgłębić temat wpinaczek i lubią czytać niezwykłe biografie.
Daria Z

Prawdziwa

Obowiązkowa lektura dla każdego zainteresowanego tematem wspinaczek i górami ! Znajdziemy tutaj historie nowe, o których do tej pory nie czytałam, ale też jest kilka takich, które czytelnik zainteresowany tematem himalaizmu może znać z poprzednich publikacji.
Jarek K

Krzysztof Wielicki

Piekło mnie nie chciało to świetna i wciągająca biografia kolejnego z himalaistów. Napisana bardzo przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko, całości dopełniają bardzo ciekawe fotografie, nie tylko te przedstawiające wspinaczkę, ale także te z życia prywatnego Krzysztofa Wielickiego.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...