Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia

Maciej Zdziarski

Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia

7.7

(20 ocen) wspólnie z

27,99

 

Wycisz się. Oddychaj. Patrz na ptaki.

Nad nami znajduje się świat, którego obserwacja koi i łagodzi niepokój. Pogodę ducha możesz znaleźć wszędzie – w szuwarach nad cichym jeziorem, w ogrodzie za domem, na wycieczce. Wystarczy, że uniesiesz głowę.


Na skrzydłach to wyjątkowy zbiór piętnastu rozmów, w trakcie których polscy birdwatcherzy opowiadają o swojej niecodziennej pasji. Niektórzy zrywają się nad ranem, by przed wschodem słońca dotrzeć na miejsce. Inni planują dalekie wyprawy. Wszyscy kolekcjonują zdjęcia, wspomnienia i doświadczenia i opowiadają, jak zmieniło się ich życie, kiedy zbliżyli się do natury.

W rolę przewodnika po świecie rodzimych sikor, egzotycznych kardynałów i barwnych żołn wchodzi Maciej Zdziarski. Dziennikarz i początkujący ptasiarz snuje fascynujące rozważania na temat ludzi, ptaków i radości życia.

Maciej Zdziarski (1979) – jako piętnastolatek zaczął prowadzić audycje w radiu. Później był reporterem Trójki i przygotowywał programy w telewizji. W wydawnictwie Znak Horyzont opublikował wspólnie z Aleksandrą Wójcik książkę Dobranoc, Auschwitz. Opowieść o byłych więźniach (2017). Od dwudziestu lat działa w organizacjach pozarządowych, popularyzuje historię polskiego sportu, a jednocześnie zdarza mu się pracować w korporacjach – w ubezpieczeniach i bankowości. Gdy po czterdziestce zajął się fotografowaniem ptaków, wszystko inne stało się z dnia na dzień mniej ważne.

Znak Horyzont
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7792-2

Liczba stron: 304

Znak Horyzont

Format: 163x235mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Rok wydania: 2022

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...