Menu

Format

Format
Był sobie raz pewien człowiek, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował i już dawno zostawił swoją duszę gdzieś daleko za sobą. Bez duszy żyło mu się nawet dobrze – spał, jadł, pracował, prowadził samochód, a nawet grał w tenisa. Czasem jednak miał wrażenie, że wokół niego jest zbyt płasko, jakby poruszał się po gładkiej kartce z zeszytu do matematyki, kartce, którą pokrywają równiutkie kratki…” Pierwsza książka Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami. To dwugłos – idąc za słowami pisarki, Joanna Concejo stworzyła równoległą opowieść, ukrytą w obrazach. Poruszająca rzecz o czekaniu, cierpliwości i uważności.
Kto nie marzył o spotkaniu prawdziwego dinozaura? W najnowszym komiksie Øyvinda Torsetera bohater rozpoczyna pracę w Muzeum Historii Naturalnej. Martwi się jednak, że do muzeum przychodzi za mało zwiedzających. Żeby nie stracić posady, musi znaleźć ostatniego żyjącego dinozaura. Na szaloną wyprawę rusza z nim sam prezydent; akcja szybko nabiera tempa, niczym w „Parku Jurajskim”. By przedostać się na terytorium dinozaurów, trzeba płynąć przez stromy wodospad w dół rzeki, przedrzeć się przez dżunglę, gdzie srogo straszy... Øyvind Torseter stworzył prawdziwy komiks przygodowy oparty na ulubionym temacie dzieci: na świecie dinozaurów. Mulanosaurusa Rexa Torsetera i jego Dziurę (wyd. Format, 2020) łączy nie tylko bohater, ale cały jego hipnotyzujący świat, a zarazem prześmieszny świat, który pozwala nam spojrzeć na siebie i na nasze otoczenie świeżym okiem. Słowa klucze: przygoda, komiks, dinozaury, zombi, humor, prawa zwierząt, ekologia
„No chodź!” - Sébastien Joanniez "Oto mój tato i moja mama, i ja, i miłość, i uśmiech, i nasza ścieżka. O czymś jednak zapomnieliśmy..." Mały chłopiec wymienia ludzi i rzeczy najważniejsze w jego życiu. Strona po stronie... Jakby próbował zbudować dla siebie świat: są bliscy, jest miłość, jest uśmiech, jest ścieżka, po której kroczy. Są też inni? Tak! Są inni, jesteś i Ty - to oczywiste! Kogoś nam jednak brakuje... Ta prosta książka obrazkowa jest jak zabawna dziecięca wyliczanka, w której autorzy postanowili ukryć niespodziankę... Poruszający tekst francuskiego autora Sébastiena Joanniez i pogodne ilustracje Joanny Concejo sprawiają, że każdy młody czytelnik nawet w najbardziej zabałaganionym świecie znajdzie miejsce dla siebie. I z pewnością nie będzie w tym świecie sam.
Książę w cukierni Marek Bieńczyk Nowe wydanie, wersja z alonżami. Dwójka znakomitych bohaterów, szczypta humoru i wdzięk stylu - Marek Bieńczyk, laureat nagrody literackiej Nike, podsuwa nam z pozoru tylko żartobliwą powiastkę o szczęściu. Bo ze szczęściem są same kłopoty... - mówi Duży Książę, jeden z bohaterów Bieńczyka. I mnoży przykłady owych kłopotów, analizując powody ulotności szczęścia. Jego rozmówczynią jest Kaktusica, dla której szczęście ma smak napoleonki, bajaderki albo szarlotki. To świat pełen lekkości, ciepła, z nutą marzycielstwa i poezji. Książka-majstersztyk, książka-dzieło sztuki. "Książę w cukierni" to doskonały prezent na każdą okazję: • bo to książka o szczęściu z życzeniami szczęścia • bo można ją czytać i rozmyślać Joanna Concejo za ilustracje do książki "Książę w cukierni" otrzymała prestiżową nagrodę główną polskiej sekcji IBBY i tytuł "Najlepsza Książka Roku 2013" w kategorii: Grafika.
Pan wyrazisty Olga Tokarczuk Twarz Pana Wyrazistego natychmiast zapada w pamięć. Jest rozpoznawany błyskawicznie – wystarczy, że pojawi się na ulicy i wszyscy z daleka się do niego uśmiechają. Kiedyś zagrał nawet w reklamie – gratulowano mu sukcesu i chwalono, że jego twarz tak dobrze sprzedała produkt. Pan Wyrazisty bardzo podoba się sam sobie. Kupił supertelefon i z upodobaniem robi tysiące selfie. Jego niepoliczalne wizerunki wędrują po sieci. Pewnego dnia staje jednak przed lustrem i z przerażeniem zauważa, że jego rysy się zatarły, a twarz stała się rozmytą plamą. Z każdym kolejnym zdjęciem blednie wyrazistość Pana Wyrazistego. Czy Pan Wyrazisty odzyska swój utracony skarb – nieskazitelnie piękną twarz? Czy ci, których spotka w mrocznych zakamarkach dzielnicy na przedmieściu pomogą mu znaleźć rozwiązanie? Czy świat będzie na powrót go podziwiał, a on sam będzie znowu dla siebie jedyny i wyjątkowy? W swojej nowej opowieści Olga Tokarczuk i Joanna Concejo (znane jako współautorki „Zgubionej duszy”, wyd. Format 2017) zabierają nas w fikcyjny świat, do złudzenia przypominający czasy, w których przypadło nam żyć – z rozbuchanym „ja”, natręctwem autoprezentacji, kultem młodości, imperatywem szczęścia i obsesją lansu. Czy wyjdziemy z tego świata cało?
Co mówi pantera Jérémie Moreau Bawół z całej siły napiera na skalną ścianę – chce przesunąć wyspę, ponieważ zagraża jej kometa sunąca po niebie. Wkrótce uderzy i całkowicie ją zniszczy. Bawół wie o zbliżającej się zagładzie, widział ją w snach, dlatego mówi o tym największej jaszczurce na świecie – waranowi z Komodo. Ta przyłącza się do niego, razem będą ocalać kawałek ziemi, który zamieszkują. Tak zaczyna się opowieść złożona z kilku krótkich historii. Poznajemy szpaka zagubionego podczas migracji, strusia, który decyduje się wyjąć głowę z piasku, by odkryć piękno natury, kraba pustelnika cierpiącego z powodu samotności, słonia z misją przekazywania pamięci o początkach świata, choć sam stracił własną. Te niezwykle sugestywne opowieści budzą skojarzenia z bajkami Ezopa, La Fontaine'a czy z „Księgą dżungli” Kiplinga.Autorowi zręcznie udaje się przesunąć akcenty i skutecznie zerwać z perspektywą antropocentryczną: człowiek nie jest centrum wszechświata, a zwierzęta stają się pełnoprawnymi postaciami, z ich własnym życiem i wyjątkową urodą. Książka „Co mówi pantera” uhonorowana została prestiżową nagrodą Bologna Ragazzi Award 2021 na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii.
Pisarka bierze udział w programie telewizyjnym z okazji wydania swojej debiutanckiej powieści. Nie ma pojęcia, że program ogląda pracownik zieleni miejskiej, który – patrząc na twarz autorki na ekranie – doznaje wstrząsu. Odsiedział karę za zbrodnię popełnioną trzydzieści lat temu, teraz prowadzi uporządkowane życie, lecz niespodziewanie zostaje skonfrontowany z przeszłością, ze swoim czynem i poczuciem winy. Pisarka z programu telewizyjnego jest bowiem córką ofiary zbrodni. Za kilka dni ma promować swoją książkę w lokalnej księgarni. Dla samotnego mężczyzny zaczyna się odliczanie: w skrajnym lęku czeka na spotkanie twarzą w twarz, mając świadomość, że nie może przed nim uciec. Powieść genialnie skonstruowana na dwugłosie głównych postaci i ambiwalencji przebaczenia.
Oboje są przekonani że połączyło ich uczucie nagłe. Piękna jest taka pewność, ale niepewność piękniejsza. Włoska ilustratorka Beatrice Gasca Queirazza „ubrała” jeden z najpiękniejszych wierszy polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej w serię rysunków, które możemy oglądać złożone pomiędzy okładkami lub w postaci wstęgi o długości ponad 6 metrów. To wzruszająca opowieść o zakochaniu, pochwała niepewności i przypadku, gdzie detale - zazwyczaj niezauważalne - okazują się mieć kluczowe znaczenie. A sama historia bohaterów - anonimowej pary młodych ludzi - staje się naszą własną historią. Doskonały prezent dla wszystkich, którzy kochają!
Pan Nikt mieszka w dużym mieście. Z natury jest spokojny i cichy, jak jego codzienne życie złożone z prostych rzeczy: pierze, podlewa swoją roślinkę, czyta gazetę, ceruje skarpetki, patrzy przez okno i obserwuje bawiące się dzieci. Nie ma w jego życiu nic szczególnego, dlatego ludzie nie zwracają na niego uwagi. Pan Nikt ma jednak swą tajemnicę. Kiedy zapada noc i wszyscy śpią, zaczyna pracę. To wyjątkowa praca – bez niej niebo nie byłoby rozświetlone milionami gwiazd. Po „M jak morze”, „Zgubionej duszy” (z tekstem Olgi Tokarczuk) i „Księciu w cukierni” (z tekstem Barka Bieńczyka) Joanna Concejo wraca z opowieścią o pięknie, które rodzi się z tego, co zwyczajne, o bogactwie, które skrywa każdy z nas.
Eva ma jedenaście palców u nóg, jedną sławną mamę i zero taty. Może i ma jakiegoś tatę, ale mama nie chce jej nic o nim powiedzieć. Kiedy więc na zadanie domowe z biologii uczniowie mają napisać referat na dowolny temat, Eva decyduje, że napisze o tym, kim są „ojcowie biologiczni”. Im bardziej wgryza się w swój projekt, tym bardziej nabiera pewności, że chce poznać swojego tatę. Gdy odkrywa, że ten prawdopodobnie mieszka w Ameryce Południowej, potajemnie angażuje do pomocy ekipę programu telewizyjnego. Jak daleko się posunie, żeby odnaleźć ojca? Simon van der Geest, autor znanego „Pajątyla” (Format, 2017), podwójny zdobywca prestiżowej nagrody pisarskiej Gouden Griffel (Złoty Rysik), by napisać tę powieść, odbył podróż z Paramaribo, stolicy Surinamu, do serca dżungli. Stworzył rodzaj literackiego reality show – z empatią, czułością i humorem. Van der Geest to nie tylko mistrz pióra; to autor, który z uwagą słucha i wyczuwa problemy i potrzeby młodych ludzi, ich relacje z rówieśnikami, a także ze światem dorosłych. Napisana tak realistycznie, że czytelnik ma wrażenie, jakby brał udział w wydarzeniach na żywo. („Kidsweek”) Van der Geest potrafi zajrzeć w głąb duszy dziecka, a jego nowa powieść potwierdza po raz kolejny, że robi to wyjątkowo dobrze. (radio Deutschlandfunk Kultur)
Po bestsellerze „Sto. Rzeczy, których nauczysz się w życiu” (Format, 2021), duet Heike Faller i Valerio Vidali wraca z książką o przyjaźni. Słowem i obrazem snuje opowieść o przyjaźni na całe życie, o przyjaźni, która szybko się kończy, o przyjaźni głębokiej, o przyjaźni ulotnej i przemijającej. Pokazuje, jak bliskimi przyjaciółmi potrafią być dziadek z wnuczką, nauczyciel i uczeń, człowiek i jego ukochane zwierzę. Mówi o przyjaźni, która zaczyna się od wielkich uczuć, a później traci sens, o przyjaźni kończącej się kłótnią bez możliwości powrotu do zgody, a także o przyjaźni, która jest prawie jak miłość lub staje się miłością. Przyjaźń jest potrzebna każdemu – bez względu na wiek. Ta książka najlepiej pokazuje, dlaczego. (FAS) Wspaniały prezent dla kogoś, za kim się tęskni. (Augsburger Allgemeine Zeitung) Faller i Vidalemu udało się dokonać kolejnego genialnego wyczynu: znowu stworzyli książkę obrazkową, która sprawia rodzicom i dziadkom tyle samo radości, co dzieciom i wnukom. Bo wspólne czytanie to wspaniały sposób na dzielenie się wspomnieniami. (Stern.de)
Chcecie wiedzieć, co życie trzyma dla nas w zanadrzu, jakie niespodzianki i tajemnice chowa przed nami? Znajdziecie je w tej książce ­– mnóstwo małych i wielkich rzeczy, których uczymy się z każdym dniem. Ta pięknie ilustrowana opowieść jest bestsellerem w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Dzieci dają ją w prezencie rodzicom i dziadkom, a dziadkowie – swoim dzieciom i wnukom: na urodziny, na Dzień Matki, z okazji narodzin, na wszelkie okazje i rocznice. Książka nie tylko do czytania, ale do przeżywania i doświadczania – jak życie. Wzruszające! „Sonntag Aktuell” Arcydzieło. „Berliner Zeitung” Heike Faller i Valerio Vidali prowadzą swoją opowieść z lekkością i powagą jednocześnie, każdy z nas odkrywa tę książkę zupełnie inaczej. „Südkurier” Heike Faller jest właśnie (prawdopodobnie) na półmetku życia. Pracuje jako redaktorka magazynu „Zeit”. Swoją książkę dedykuje siostrzenicom Pauli i Lotcie, które jako niemowlęta dostarczyły jej inspiracji, a kilka lat później pomogły jej w realizacji pomysłu. Valerio Vidali to włoski ilustrator mieszkający w Berlinie. Jest młodszy od Heike, ale starszy od jej siostrzenic. Jego prace były wielokrotnie wyróżnione i nagradzane w wielu krajach, m.in. w USA, w Korei, w Chorwacji, Arabii Saudyjskiej, Portugalii.
Nowy Jork, 3 listopada 1954 roku. Za kilka dni centrum imigracyjne na Ellis Island zostanie zamknięte. Zarządzający ośrodkiem John Mitchell zostaje sam – na tym opustoszałym odludziu wraca pamięcią do przeszłości i notuje swoje wspomnienia. Przywołuje ukochaną żonę Liz, próbuje odgadnąć tajemnicę Nelli, sardyńskiej imigrantki z zagadkową przeszłością. To dla niego czas prawdy. Rosnąca świadomość własnych błędów i słabości wzbudza poczucie winy za ciąg tragicznych wydarzeń, których był świadkiem. Przejmujące wpisy z dziennika Mitchella układają się w opowieść o wygnaniu, transgresji, namiętności i złożoności natury ludzkiej wobec najstraszliwszych wyborów.
Pierwsza hipoteza: kto dociera na jakąś pustynię, ten ucieka z jakiegoś innego miejsca. Druga hipoteza: pustynia jest z definicji przestrzenią jałową i niezamieszkaną, ściśle bezosobową, idealnie pasującą do najgłębszych warstw ludzkiej psychiki. Ostatnia hipoteza: nasze dusze są puste, ale potrzebują ruchu. Sześć krótkich narracji, z których każda stanowi grę z formą opowiadania, to próba otwarcia nas na pełnię ludzkiego doświadczenia. W swoim nomadycznym pisarstwie Cristian Crusat, uznany za jednego z najważniejszych europejskich twórców poetyki XXI wieku, zabiera nas w rozmaite światy – od jałowych krajobrazów śródziemnomorskiego wybrzeża po opowieści serbskiego pisarza Milorada Pavicia. W tej podróży dopasowujemy się do fizycznych czy wyimaginowanych miejsc każdej z historii i do kruchości natury tych, którzy je zamieszkują. Prowadzą nas oni w otchłań swoich lęków, wątpliwości i pragnień, które składają się na współczesny świat. Krótka teoria podróży i pustyni to mapa doznań, patchwork ludzkich emocji.
abc.de est un dictionnaire illustré multilingue de la culture allemande, un abécédaire graphique ambitieux qui introduit les lecteurs à l’univers de la littérature, de la science, de la philosophie et de l’art allemands. Ici, les mots et les lettres font la queue devant le cabinet de Sigmund Freud, éclairent les nuits des frères Grimm, s’échappent des livres de Brecht et de Goethe, bondissent sur les partitions de Bach, grimpent au sommet de la cathédrale de Cologne. Dans cette balade où se côtoient des mots français, anglais, allemand et polonais, le lecteur se laisse guider par les plus grandes figures culturelles et scientifiques allemandes : Max Ernst, Albert Einstein, Pina Bausch, Amadeus Mozart, Joseph Beuys, Leibniz et bien d’autres. « Je souris à cette langue et à cette culture qui me sont si proches… Je dois beaucoup à ma grand-mère Hulda Jaeger, qui m’a appris des poèmes allemands et me chantait Stille Nacht, pas seulement en hiver », nous explique l’auteur, la célèbre illustratrice Iwona Chmielewska. « Elle était une simple tisserande, à Łódz’, ville polonaise de l’industrie textile, mais on peut la rencontrer également dans ce livre. Tu ne t’attendais pas à cela, Mamie, n’est-ce-pas ? »
„Ewolucja. Zagadka życia na ziemi” - Jan Paul Schutten Czym jest życie? Jak powstały planety, zwierzęta i ludzie na Ziemi? Jak z cząstek martwych jak klocki lego zrobić coś żywego? Dlaczego prosta komórka jest lepsza od najbardziej skomplikowanego robota? Dlaczego Józek Bystrzak z Dębna jest podobny do zaślinionego stworzenia morskiego? I co mają z tym wspólnego jego skarpetki? W tej bestsellerowej książce znajdziesz te i wiele innych fascynujących pytań, na które autor odpowiada w sposób jasny i atrakcyjny na tyle, że każdy z nas ma szansę odkryć w sobie powołanie naukowca. I zarówno autorowi, jak i ilustratorce nie zabrakło przy tworzeniu książki poczucia humoru. „Ewolucja. Zagadka życia na Ziemi” została przełożona na wiele języków i uznana za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży m.in. w Holandii i w Niemczech.
Zaczyna się dzień. Co robi Miffy po przebudzeniu? Myje się, ubiera, zjada śniadanie, a potem wychodzi na podwórko. Miłego dnia, Miffy! Urocza interaktywna książka z klapkami, które z łatwością otworzy nawet najmłodszy czytelnik. Sprawdzicie razem, co kryje się za każdą z klapek?
„Dobranoc, Miffy!” Dick Bruna Książeczka "Dobranoc, Miffy!" autorstwa Dicka Bruny jest publikacją dedykowaną najmłodszym dzieciom do poduszki. Może być także pierwszą książeczką do nauki czytania, pisania oraz liczenia. Dzięki niej maluch dowie się, co robi króliczek Miffy przed położeniem się do snu. Zwierzątko grzecznie zjada pyszną kolację, wkłada swoją piżamkę, a także myje zęby, bierze kąpiel oraz czyta do snu książeczkę. "Dobranoc, Miffy!" to interaktywna książeczka z oddzielnymi klapkami, które można otwierać, przekładać, co dostarcza najmłodszym wiele zabawy. Z zadaniem przekładania kart i otwierania okienek poradzi sobie nawet mały czytelnik. Ta propozycja dla najmłodszych zawiera 12 edukacyjnych kart, które z pewnością umilą czas przed snem. Będą także doskonałą formą zabawy oraz nauki czytania. Książeczka zawiera proste rymowanki i krótkie teksty, które z pewnością umilą dzieciom zasypianie. Posiada twarde karty, które ułatwią przekładanie poszczególnych stronic nawet rocznemu dziecku, rozwijając zdolności manualne, a za sprawą wkomponowanych okienek także sensoryczne. Okienka są niezwykle solidnie wykonane, dlatego z pewnością cała książeczka posłuży przez długi czas. Książeczka "Dobranoc, Miffy!" jest niezwykle estetyczna, trwała i bardzo dobrze wydana. Jest jednym z elementów całej serii. Dużą popularnością cieszą się przygody z królikiem Miffy na dzień dobry w książeczce "Dzień dobry, Miffy!" oraz spotkania z rodziną Miffy - "Miffy, dziadek i babcia".
Janine, siedemnastolatka, pali trawkę w stodole, z trzema przyjaciółmi gejami. Nagle czuje, że ma owulację – prosi kolegów, by urządzili sobie zawody: „ten, kto najszybciej dojdzie, zostanie ojcem”. Zebrana w misce sperma zostaje wdmuchnięta w Janine za pomocą słomki. Dziewięć miesięcy później na świat przychodzi Geert, genialny autysta. Kiedy staje się światowej sławy lutnikiem amatorem, znanym z tego, że buduje skrzypce ze starych kanap, matka oznajmia mu, że najwyższy czas, by wyprowadził się z domu. Rodaan al Galidi, z wykształcenia inżynier budowlany, uciekł z Iraku, mieszkał w wielu krajach, by w końcu znaleźć się w Holandii. Osiem lat spędził w ośrodku dla uchodźców. Samodzielnie nauczył się niderlandzkiego i zaczął pisać w tym języku. Za powieść „Nie wysyłaj mnie do Staphorst” w 2011 roku uhonorowano go Europejską Nagrodą Literacką; w tym samym roku odmówiono mu przyznania obywatelstwa Holandii. „Sam jestem uchodźcą i wiem, że język fikcji często lepiej oddaje prawdę niż literatura faktu” (Rodaan al Galidi dla „The Guardian”).
Znasz wszystkie tajne przejścia w Hogwarcie? Każdy zakątek królestwa Narnii? Wiesz, jak smakują lizaki z fabryki czekolady pana Wonki? Marzy ci się herbata w towarzystwie Kapelusznika? A może masz ochotę posiedzieć przy kominku w londyńskim mieszkaniu Sherlocka Holmesa albo pospacerować po miastach, których nie ma na żadnych mapach? Przed tobą wyprawy do światów równoległych, do baśniowych miejsc, w bezkres kosmosu. Ten ilustrowany atlas, pełen szczegółowych informacji, anegdot i ciekawostek, będzie twoim najlepszym przewodnikiem po fascynujących światach ulubionych książek. Dajemy głowę: wcale nie będzie ci się chciało z tych podróży wracać.
Książka to coś więcej niż tylko zadrukowane strony poukładane i zszyte w odpowiednim porządku. To magiczny przedmiot mieszczący w sobie wiele światów. Potrafi zmienić nasze życie, sprawić, że pójdziemy inną ścieżką niż planowaliśmy, zobaczymy coś, czego wcześniej nie wiedzieliśmy. Może nawet zatrzymać czas, kiedy my wędrujemy po wyimaginowanych krainach. Za sprawą dwojga znanych portugalskich twórców – ojca i syna – książka staje się szczytem góry ze spektakularnym widokiem, niekończącymi się schodami wyobraźni, lampką oświetlającą ciemną ścieżkę – to tylko niektóre z metafor, jakie stworzyli autorzy. „Gdybym była książką” to hołd złożony książce i czytaniu, rzecz ponadczasowa, która powinna znaleźć się na każdym książkowym regale – zarówno w dopiero powstającej, świeżej biblioteczce młodego czytelnika, jak i w pokaźnych zbiorach doświadczonego bibliofila. Książka została obsypana międzynarodowymi nagrodami (m.in. w USA, Portugalii, Korei i Katalonii), i przetłumaczona na czternaście języków.
O M. wiemy niewiele. Znamy tylko inicjał jego imienia, wiemy, że już nie jest dzieckiem, ale jeszcze nie jest dorosły, że ma niebieskie oczy i że czasem jest mu smutno. Wiemy, że kiedy jest na plaży, zdarza mu się krzyczeć, choć nie wydobywa przy tym żadnego dźwięku. Że chciałby być morzem. Że kiedy wpatruje się w taflę wody, po głowie kołaczą mu się pytania: „Czy ktoś stoi tam, z drugiej strony? Tam, gdzie uciekają fale? Ktoś taki jak ja? I jak tam jest?” Joanna Concejo stworzyła subtelną i intymną opowieść, poruszającą nasze najczulsze struny serca. Wraz z każdą kolejną stroną coraz bardziej wchodzimy w historię M., nasłuchując jego tajemnicy, a jednocześnie zstępując w głąb swojego własnego wnętrza. Opowieść o złości, bólu, radości i nadziei. O tożsamości. O poszukiwaniu siebie.
Wiktor, który uwielbia polować, od dawna marzył o ustrzeleniu geparda. Kiedy w końcu mu się to udaje, ze skóry ofiary robi sobie mięciutki dywan. Szczęście Wiktora nie trwa jednak długo – w nocy śnią mu się koledzy zabitego geparda. Są zrozpaczeni z powodu utraty swojego przyjaciela. Wiktor budzi się z wyrzutami sumienia i postanawia poszukać sposobu, by naprawić swój okrutny błąd. Układa sprytny plan działania. Sprytny, ale niebezpieczny… Jacques & Lise, duet grafików z Belgii, stworzył piękną opowieść o empatii, która rozśmieszy i oczaruje zarówno dorosłych, jak i dzieci. A finał tej historii nikogo nie pozostawi obojętnym.
Przed nami spektakularny finał bestsellerowej trylogii edukacyjnej. Po dwóch tomach: „Ewolucja” i „Ciało” holenderski duet autorów zabiera nas w podróż kosmiczną. „Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” pozwala nam się zanurzyć w świecie fizyki i astronomii, wybrać się w świat podróży w czasie, czarnych dziur, ciemnej materii, cząstek, które przenikają ciebie i całą Ziemię oraz – nie uwierzycie! – w świat nieskończonej liczby innych wszechświatów, z nieskończoną liczbą innych nas… Naprawdę! Zwiedzimy światy: od najmniejszego z najmniejszych do największego z największych. A także istną galaktykę genialnych myślicieli i naukowców, którzy, tak jak my teraz, zastanawiali się nad prawie każdym zagadnieniem dotyczącym wszechświata. Ta książka to kosmiczna rakieta. Wsiądziecie? Jan Paul Schutten znów okazuje się mistrzem gatunku, prosto i czytelnie, ale z brawurą i humorem wyjaśniając najbardziej złożone zagadnienia naukowe. Floor Rieder po raz kolejny przekracza samą siebie w zjawiskowych ilustracjach – tym razem gwiazd, planet, fluktuacji kwantowych, czy… zasady E = MC2. „Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” to dopełnienie przełomowej trylogii literatury faktu Jana Paula Schuttena i Floor Rieder. Pierwsze dwa tomy (Ewolucja. Zagadka życia na Ziemi oraz Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców) to książkowe hity w Polsce i wielu innych krajach (w rodzimej dla autorów Holandii sprzedano prawie 100 000 egzemplarzy, książki te przetłumaczono na kilkanaście języków).
1 2 3
z 3
skocz do z 3