Menu

SGK

SGK
Jak rządzą nami „filantropii”? Fundacje jako narzędzia neokolonializmu Jak fundacje Rockefellera i Carnegiego finansowały programy eugeniczne Jak Fundacja Forda promowała ideologię feminizmu Fundacje Forda i Rockefellera wysterylizowały miliony mężczyzn Ciemne powiązania fundacji Clintonów Jak Bill Gates wspiera GMO Jak Bill Gates prywatyzuje służbę zdrowia i edukację na świecie Jak George Soros finansował Black Lives Matter Jak George Soros zinfiltrował Węgry Jak Soros próbował powstrzymać Brexit Ciemne strony Amnesty International Groźna „monopolizacja” III sektora w Polsce Fundacje i wielkie pieniądze, czyli III sektor w Polsce bez retuszu O. Rydzyk kontra Watchdog. Kto ma rację? Ile środków i na co otrzymał o. Rydzyk od PiS-u? Fundacja Pro Civili, czyli drenaż i infiltracja państwa polskiego Czy Polska Fundacja Narodowa trwoni pieniądze polskich podatników? Ks. Jacek Stryczek – nowy Jerzy Owsiak? Czy Fundacja św. Józefa posłuży progresistom do przejęcia kontroli nad polskimi biskupami? Narodowy Instytut Wolności – pieniądze dla swoich? Jak fundacje chroniące zwierzęta szkodzą ludziom Jak niemiecka fundacja Adenauera ingeruje w polskie sprawy Fundacje i stowarzyszenia tworzące tzw. III sektor, czyli organizacje pozarządowe, są obecnie państwem w państwie. Kontrola nad nimi jest często iluzoryczna, a wszelkie próby zmiany tej sytuacji są odbierane jako zamach na społeczeństwo obywatelskie. Jednocześnie przedstawicielom tych organizacji nie przeszkadza sięganie głęboko do kieszeni podatników i staranie się o wielkie dotacje ze strony rządzących. Z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego najpilniejsze jest zajęcie się finansowaniem fundacji i stowarzyszeń przez źródła zagraniczne. Dla każdego myślącego człowieka powinno być jasne, że istnieje tutaj groźba, że dana fundacja realizuje wytyczne innego państwa, reprezentuje jakąś agenturę, bądź inne lobby.
Czy można wyobrazić sobie coś ważniejszego niż okazywanie czci Panu Bogu, który jest realnie obecny w Najświętszym Sakramencie? Ks. Stanisław Solski, jezuita żyjący w XVII w., pozostawił nam aż 100 sposobów, dzięki którym możemy to robić. Kierowanie się nimi pozwala przepoić całe swoje życie czcią dla Boga ukrytego pod postacią chleba i wina. Wskazania ks. Solskiego stanowią program działania dla każdego, kto troszczy się o właściwy kult Najświętszego Sakramentu w Kościele. W książce znajdziemy poza tym m. in. - Jak godnie przyjmować Komunię Świętą? - Dlaczego dobrze jest jak najczęściej przyjmować Komunię Świętą? - Kto nie powinien często przyjmować Komunii Świętej? A także dwa dodatki: Kilka refleksji i kilka wskazań praktycznych o Komunii Świętej w postawie klęczącej - ks. Jacek Bałemba Godzinki o Najświętszym Sakramencie Ciała i Krwi Chrystusa
Gubienie kapłaństwa Ilu jest najemników wśród naszych pasterzy? Marginalizowanie Boga – w kierunku deizmu Zabrakło im miłości do Boga Gdy zabraknie miłości do Boga zabraknie i miłości do bliźniego Bardziej słuchają ludzi niż Boga Negacja kary Bożej Czy dobry ojciec nie karze swoich dzieci? Fałszowanie Miłosierdzia Bożego Dlaczego tak wielu polskich biskupów i kapłanów nie okazuje nam miłosierdzia? Św. Maksymilian: „Pan Bóg zsyła Krzyże z miłosierdzia swego” Zwyrodnienia duchowe: „Allach to Bóg miłosierdzia” Komunia Święta na rękę – zagubienie i profanacja Boją się jak diabeł wody święconej Dlaczego polscy biskupi i kapłani namawiali do tzw. szczepień na koronawirusa? Zagubienie celu Kościoła Już nie mówią o zbawieniu Liczy się ilość a nie jakość Już kłaniają się „cudzym bogom” Protestantyzacja polskiego Kościoła
Wśród książek na temat sakramentu pokuty ta wyróżnia się nie tylko tym, że napisał ją ks. Piotr Skarga wielki kaznodzieja i teolog. Wydana w 1600 r. przypomina współczesnym, jak wielkie znaczenie ma pokuta w życiu katolika oraz zawiera tak często dziś zapominane prawdy na temat grzechu, kary i konieczności zadośćuczynienia. Jest to doskonały poradnik odpowiadający na pytanie: jak się dobrze spowiadać?
Trwa walka z Bogiem, który jest ukryty w Najświętszym Sakramencie. Walka ta przyjmuje swój zewnętrzny wyraz najbardziej w deprecjonowaniu postawy klęczącej. To szatan jest bowiem tym, który nie ma kolan, który wciąż powtarza: „Nie będę służył!”. Nieprzypadkowo nawołuje się do praktyki przyjmowania Komunii Świętej na stojąco i na rękę, i ją na siłę wprowadza. Ma ona na celu profanację Świętych Hostii. Przejawem profanowania Najświętszego Sakramentu jest także jak najszersze upowszechnianie zwyczaju, wbrew przepisom Kościoła, udzielania Komunii Świętej przez świeckich szafarzy. Książka ta pokazuje dlaczego takie zjawiska są niedopuszczalne. Pokazuje także, jak ważne znaczenie ma postawa klęcząca w Piśmie Świętym, w Tradycji i w kulturze polskiej oraz europejskiej. Nie wszyscy, którzy dziś godzą się, a nawet promują złe postawy czynią to w sposób świadomy. Często czynią to w dobrej intencji uznając, pod wpływem rozmaitych głosów, że na tym polega chrześcijańska dojrzałość. Należy zrobić wszystko aby uświadomić sobie i innym, że tak nie jest, a pierwszym obowiązkiem katolika powinno być dzisiaj stanięcie w obronie Najświętszego Sakramentu.
Miłość miłosierna jest miłością, która wyrusza na poszukiwanie człowieka, która przywraca godność i ukazuje wielkość dzieła Bożego, któremu na imię człowiek. Niestety zbyt łatwo traktujemy miłosierdzie jako nasze czyny, które mają na celu zaspokojenie elementarnych potrzeb człowieka jak głód, pragnienie czy schronienie. Ale akt miłosierdzia to przede wszystkim takie podejście do drugiego człowieka w jego potrzebach, które przywraca mu jego godność, że to właśnie on, ten potrzebujący, może nas ubogacić i obdarować, że on nosi w sobie zdolność do bezinteresownej miłości. Akt miłosierdzia to przemiana człowieka z obdarowanego w dającego, a nie tylko zaspokojenie elementarnych potrzeb. Ze wstępu ks. dra hab. Macieja Bały, porf. UKSW
Naiwny byłby ten kto by sądził, że w XX w. szatan i jego pomocnicy na ziemi, jak Kościół nazywał masonów, przestali działać. Można wręcz powiedzieć, że to był czas szczególnego działania zła, o czym świadczy choćby pierwsza i druga wojna światowa, nazizm i komunizm. W tej sytuacji dziwić musi optymizm Soboru Watykańskiego II i papieża Pawła VI. Jeszcze bardziej zaskakiwać i niepokoić muszą słowa Papieża, który powiedział: "Religia Boga, która stał się człowiekiem na swej drodze napotkała religię (bo tak można ją nazwać) człowieka, który stał się Bogiem. Jakież tego następstwa? Szok, walka, anatema? - Mogło to mieć miejsce - lecz nie miało" Trudno nie zauważyć, że "religia człowieka, który stał się bogiem" to nic innego niż doktryna masońska. Czy Paweł VI otworzył drzwi Kościoła dla masonerii? Książka ta zawiera zbiór szokujących i przemilczanych publicznych rozważań i wystąpień Pawła VI, wraz z komentarzem, które pokazują w innym świetle współczesny kryzys Kościoła, Sobór Watykański II i samego Papieża, który dokończył Sobór i przeprowadził reformę liturgiczną.
Historia kariery Andrzeja Rosiewicza świadczy o tym, że każdy artysta, który śmie krytykować władzę i naruszać poprawność polityczną, jest obecnie odsuwany od mediów głównego nurtu i przemilczany...?
Hilaire Belloc dowodzi nienaturalności i szkodliwości dwóch podstawowych systemów ekonomicznych, a mianowicie kapitalizmu oraz socjalizmu, przy czym skupia się prawie wyłącznie na analizie kapitalizmu. Obydwa te systemy pozbawiają człowieka realnej własności prywatnej, która jest podstawową gwarancją rzeczywistej wolności w wymiarze polityczno-społecznym, a jedyna istotna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że socjalizm czyni to oficjalnie i metodami polityczno-siłowymi, poprzez rozbudowany aparat biurokratyczny, natomiast kapitalizm pozbawia ludzi własności poprzez popierany przez państwo system bankowo-korporacyjny, produkujący sztuczny pieniądz, za który można właściwie nabyć wyłącznie dług i to na warunkach, który ten system sam arbitralnie oraz niezgodnie z naturą człowieka ustala. Rozwiązaniem jest proponowana przez Belloc’a koncepcja, którą nazywa on ustrojem właścicielskim lub korporacyjno-rodzinnym. Hilaire Joseph Pierre Belloc (ur. 27 lipca 1870 r. w La Celle koło Paryża, zm. 16 lipca 1953 r. w Guildford) - pisarz angielski pochodzenia francuskiego, przedstawiciel nurtu katolickiego w literaturze angielskiej. Jest autorem kilkudziesięciu książek historycznych, politologicznych, ekonomicznych i religijnych. Po zdobyciu wykształcenia w szkole John’a Henry’ego Newmana w Edgbaston, Birmingham, Belloc odbył służbę wojskową jako obywatel francuski, w pułku artylerii w pobliżu Toul w 1891 r. Po służbie wojskowej Belloc wstąpił do Balliol College w Oksfordzie, jako stypendysta historii. Po uzyskaniu dyplomu z wyróżnieniem w tej dziedzinie, do końca życia czuł się serdecznie i żywo związany ze swoją uczelnią, co ilustruje jego wiersz: „Balliol mnie wykształciła, Balliol mnie wykarmiła, cokolwiek mi dała, dała jeszcze raz”. W 1896 r. ożenił się z Elodie Hogan, rodowitą Amerykanką. W 1902 r. naturalizował się w Wielkiej Brytanii. W 1906 r. kupił ziemię i dom o nazwie King’s Land w Shipley, West Sussex, gdzie zamieszkał z rodziną. Elodie i Belloc mieli pięcioro dzieci. Elodie zmarła w 1914 r. w wyniku powikłań związanych z grypą. Belloc nosił po niej żałobę do końca życia, zachowując jej pokój dokładnie takim, jakim go zostawiła, umierając. W latach 1906-1910 poeta był członkiem brytyjskiego parlamentu. W 1941 r. Belloc doznał udaru mózgu i nigdy już nie odzyskał pełni sił. Zmarł 16 lipca 1953 r. w Guildford, Surrey, w wyniku upadku jakiego doznał na terenie swojej posiadłości. Ceremonię pogrzebową sprawował znany ówczesny kaznodzieja ks. Ronald Knox.
19 listopada 2016 r. odczytano publicznie "Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana" w Krakowie Łagiewnikach. Następnego dnia powtórzono to we wszystkich parafiach w Polsce, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Akt ten w intencji biskupów, a więc samych pomysłodawców i organizatorów, nie był Aktem Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski. Wspominali oni o tym kilkakrotnie i podkreślały to różne katolickie media. Świadczy o tym zresztą sam kształt Aktu, w którym celowo zrezygnowano z użycia terminu „intronizacja” i tytułu „Jezus Król Polski”. Niektórzy zwolennicy Intronizacji dostrzegając to podkreślają jednak, że dokonała się przynajmniej tzw. mała Intronizacja. Inni natomiast, świadomi, że nie mieliśmy z nią do czynienia 19 listopada, chwalą sam Jubileuszowy Akt, oceniając go jako krok w dobrym kierunku. Dostrzegając to, trzeba właśnie teraz zrobić wszystko, żeby to nie był krok ostatni. Tego niestety chcą pewne potężne siły, których działania ujawniam w tej książce. Analizując bowiem cały proces, który doprowadził do ogłoszenia Jubileuszowego Aktu, można dostrzec, jak starały się one skompromitować ideę Intronizacji. Kiedy im się to nie udało podjęły decyzję o jej rozmyciu, w taki sposób, żeby nie dokonując Intronizacji, zrobić wrażenie, że miała ona miejsce.
O. Piotr Andrukiewicz pełnił posługę w Radiu Maryja przez 18 lat. Potem dotknęła go ciężka choroba. Obecnie przechodzi rekonwalescencję. Ta pozycja to ważny dokument historyczny. Książka opowiada o doświadczeniach O. Andrukiewicza w Radiu Maryja, o jego wizji kapłaństwa i sposobach realizacja powołania, o tym w jaki sposób Chrystus może kierować ludzkim życiem.
Tomasz Jochemczyk pracował po maturze w Zakopanem, w nocnym klubie ze striptizem. W dniu 13 maja 1996 r. zwolnił się na krótko z pracy, by na chwilę pomodlić się przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej, która na dwa dni nawiedziła Sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach. Został w kościele całą noc. Następnego dnia podjął decyzję, że zostanie księdzem. Przez 15 lat zabiegał o to w Polsce, Bułgarii, Austrii, W Niemczech, we Włoszech i w USA. W tym czasie coraz bardziej zagłębiał się w katolicką Tradycją. Ostatecznie został wyświęcony na kapłana w roku 2010 we włoskiej diecezji Albenga-Imperia znajdującej się na terenie Ligurii, w północnych Włoszech. Jako swoje kapłańskie zawołanie przyjął słowa: In Te, Domine speravi non confundar in aeternum - W Tobie Panie zaufałem nie zawstydzę się na wieki. Od prawie trzech lat jest proboszczem w czterech parafiach. Odprawia tam, za pozwoleniem swojego, mianowanego przez papieża Jana Pawła II, biskupa ordynariusza, bp. Mario Olivieri, wyłącznie Msze Święte trydenckie. W diecezji tej w wielu kościołach Msza Święta i wszystkie sakramenty są w starym rycie. W jaki sposób Matka Boża potrafi przemienić człowieka? Dlaczego Tradycja jest tak ważna w Kościele? Dlaczego należy przyjmować Komunię Świętą tylko na klęcząco? Czy zanika wiara w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie? Jak wygląda życie proboszcza we Włoszech? Jakie wskazania dotyczące ołtarza i Mszy Świętej daje ordynariusz włoskiej diecezji Albenga-Imperia? Na te i wiele innych pytań odpowiada ks. Tomasz Jochemczyk.
Niniejsza książka jest przeznaczona dla tych, którzy potrzebują i to "na gwałt" informacji i rad z zakresu savoir vivre dotyczących sytuacji towarzyskiej czy służbowej, wktórej niedługo się znajdą.
Niniejsza książka podejmuje 250 problemów z zakresu savoir vivre. Obejmuje jednak, w istocie 500-700 szczegółowych wskazań etykiety. Odnosi się również, chcąc nie chcąc lub wprost i w sposób zamierzony do niektórych (przynajmniej kilkudziesięciu) ogólnych zasad savoir vivre ukazując jak je stosować w określonych sytuacjach. Problemy te wybrali sami czytelnicy książek dotyczących savoir vivre autorstwa Stanisław Krajskiego i uczestnicy prowadzonych przez niego zajęć z tego zakresu. Dzięki tej książce poznamy zatem pewne stałe, często newralgiczne ,,punkty", w których często następują nasze wpadki. Nabędziemy też pewnej wrażliwości, która pozwoli nam często potem powstrzymać się od działań niewłaściwych i odwołując się do odpowiednich źródeł lub obserwując zachowania innych postąpić tak jak trzeba.