Menu

W wyłomie

W wyłomie
"Uznałem, że jedynym sposobem wydobycia się z nędzy jest korzystanie z pięści. Czasem biłem dwóch, trzech ludzi na dzień. Byłem brutalny. Pewnego razu podszedlem do faceta, który mi nic nie zrobił i bez ostrzeżenia uderzyłem go w twarz. Padł na ziemię jak kłoda. Odszedłem, zanim odzyskał przytomność...." "Piąłem się w rankingu, nie przegrałem ani jedenj walki. Dnia 22 stycznia 1973 roku z rekordowym wynikiem trzydziestu siedmiu zwycięstw spotkałem się z niepokonanym Smokin` Joem Frazierem w walce o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Frazier pokonał dwudziestu dziewięciu przeciwników, nokautując dwudziestu pięciu z nich. Ale nasza walka nie trwała długo. Powaliłem Fraziera pięć razy i pokonałem go ostatecznie w drugiej rundzie...." "Kilka dni przed walką z Jimmym Youngiem w Porto Rico stałem wieczorem na balkonie hotelu, spoglądając na malownicze San Juan. Obserwowałem światła miasta i rozmyślałem nad sensem życia. Przebyłem długą drogę, od dzieciństwa w skrajnym ubóstwie, do statusu bogatego i sławnego sportowca. Byłem mistrzem świata wagi ciężkiej. A jednak, pomimo sukcesu, czułem się pusty. Miałem więcej gotówki na kontach, niż śniło się większości ludzi. Brakowało jednak jakiejś tajemnej części układanki. Nie wiedziałem jednak, gdzie ani jak jej szukać..."
Książka, która od dwóch lat utrzymuje się na niemieckich listach bestsellerów. Jej tematem jest rozliczanie się z przeszłością wojenną w niemieckich rodzinach. Po drugiej wojnie światowej otwarte przyznawanie się do winy i pamięć ofiar rozgrywały się w Niemczech głównie na szczeblu państwowym. W rodzinach (lub: w sferze prywatnej) udział powracających z frontu żołnierzy w hitlerowskim planie zagłady okryty został zasłoną milczenia. Ta zasłona, przekazywana z pokolenia na pokolenie, uniemożliwia uzdrowienie i odnowę - w życiu jednostek, rodzin, kościołów oraz narodów. O jakich zasłonach milczenia możemy mówić w kontekście polskiej historii? Polska stała się główną areną Holokaustu i miejscem prześladowania i śmierci milionów niewinnych ludzi. Pamięć rodzinna jest bardzo wybiórcza. Istnieją tematy, których nigdy się nie porusza. Wielu ludzi nękają obrazy i traumatyczne wspomnienia, o których nigdy nie mówią. Milczenie starszych pokoleń wpływa jednak niszcząco na następne pokolenia. Przesłanie książki Jobsta Bittnera jest uniwersalne. Autor nakłania do stanięcia w prawdzie i zmierzenia się z przemilczanymi historiami. Zerwanie zasłony milczenia to droga do uwolnienia, uzdrowienia i radykalnej przemiany dla tego pokolenia i następnych.
Biografia George'a Foremana, niegdyś mistrza świata wagi ciężkiej w boksie, dzisiaj znany jako przedsiębiorca, filantrop i duchowny. W książce opowiada całą historię swojego wyjątkowego życia, z otwartością, życzliwością i humorem. Przedstawia swoją drogę do wiary, która ukształtowała jego życie, oferując przy okazji wiele życiowych lekcji. Jeżeli kiedykolwiek słyszałeś, że do niczego się nie nadajesz i nic z ciebie nie będzie, jeżeli miałeś w życiu „trudny start” – przeczytaj tę książkę. "Uznałem, że jedynym sposobem wydobycia się z nędzy jest korzystanie z pięści. Czasem biłem dwóch, trzech ludzi na dzień. Byłem brutalny. Pewnego razu podszedlem do faceta, który mi nic nie zrobił i bez ostrzeżenia uderzyłem go w twarz. Padł na ziemię jak kłoda. Odszedłem, zanim odzyskał przytomność...." "Piąłem się w rankingu, nie przegrałem ani jedenj walki. Dnia 22 stycznia 1973 roku z rekordowym wynikiem trzydziestu siedmiu zwycięstw spotkałem się z niepokonanym Smokin` Joem Frazierem w walce o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Frazier pokonał dwudziestu przeciwników, nokautując dwudziestu pięciu z nich. Ale nasza walka nie trwała długo. Powaliłem Fraziera pięć razy i pokonałem go ostatecznie w drugiej rundzie...." "Kilka dni przed walką z Jimmym Youngiem w Porto Rico stałem wieczorem na balkonie hotelu, spoglądając na malownicze San Juan. Obserwowałem światła miasta i rozmyślałem nad sensem życia. Przebyłem długą drogę, od dzieciństwa w skrajnym ubóstwie, do statusu bogatego i sławnego sportowca. Byłem mistrzem świata wagi ciężkiej. A jednak, pomimo sukcesu, czułem się pusty. Miałem więcej gotówki na kontach, niż śniło się większości ludzi. Brakowało jednak jakiejś tajemnej części układanki. Nie wiedziałem jednak, gdzie ani jak jej szukać..."
Dzieci często podejmują decyzję odejścia od kościoła już między dziesiątym a dwunastym rokiem życia, ponieważ uważają zajęcia Szkółki Niedzielnej za nudne. W wieku trzynastu lat sądzą, że wiedzą wszystko na temat Biblii i Boga, nie widzą więc sensu uczęszczania do kościoła. Czy wynika to może z faktu, że nie doceniamy ich duchowego potencjału i ograniczamy się do karmienia ich ciągle tymi samymi historiami biblijnymi? Najwyższy czas, żeby ciało Chrystusa oceniło i zdefiniowało na nowo znaczenie służby wyposażania dzieci i czynienia ich uczniami. Becky Fischer usługuje jako matka o apostolskim powołaniu nowym pokoleniom dzieci. Jest pionierką traktowania służby wśród dzieci nie tylko jako przekazywania wiedzy na temat Biblii jako księgi historycznej, ale zachęcania ich do doświadczania tych samych rzeczy, które miały miejsce w Dziejach Apostolskich. - Stacey Campbell, Revival Now i Be a Hero Ministries Książkę tę powinni przeczytać rodzice, pracownicy służby wśród dzieci oraz wszyscy, którzy pragną, żeby od najmłodszych lat dzieci bardziej doświadczały Ojca i działania Jego mocy. To narzędzie niezwykle pomocne w wyposażaniu następnego pokolenia. Szczególnie cenię sobie przystępność tej książki. Zachęciła mnie ona do podejmowania dalszych wysiłków, by to nowe pokolenie doświadczało więcej Bożej mocy. - Daphne Clark, pastor służby dziecięcej, Toronto Airport Christian Fellowship Książka Becky to długo wyczekiwana odpowiedź na moje modlitwy! Dobrze ukazuje jej duszę i Boże serce. Autorka szczegółowo i otwarcie przedstawia smutną prawdę o miejscu, w jakim znajduje się współczesny kościół, a w jakim powinien być w kwestii służby wśród dzieci. Prawdę tę prezentuje jednak z taką pokorą i żarliwością, że jej wołanie brzmi bardzo jasno i głośno. - Esther Ilnisky, The Esther Network International Uważam, że Becky przygotowała świetny, przełomowy materiał dotyczący współczesnych dzieci. Jej pasja i serce dla najmłodszych oraz umiejętność przekonywania innych o wadze wczesnego przygotowywania dzieci do wykonywania dzieła posługiwania są niezrównane. Książka ta to wezwanie do całkowicie nowego podejścia do służby wśród dzieci. - John Tasch, Tasch Ministries International Niniejsza książka zachęca rodziców i nauczycieli, by wprowadzali dzieci na wyższy poziom doświadczania Boga. Składa na nas odpowiedzialność za to, byśmy pomagali dzieciom wchodzić w Bożą obecność, doświadczać sfery nadprzyrodzonej i używać darów Ducha. To lektura obowiązkowa dla rodziców, pastorów i osób pracujących z dziećmi. Służba Becky, która odwraca dotychczasową perspektywę służby wśród dzieci do góry nogami, to dla nas nowe wyzwanie. - Connie McKenzie, dyrektor Children’s Ministry Christ for the Nations
Jonathan Wells w sposób systematyczny bada 10 klasycznych „przykładów” ewolucji Darwina (prebiotyczna zupa, ćmy krępaka nabrzozka, struktury homologiczne, archeopteryks, rysunki zarodków Haeckla, eksperyment Millera-Ureya i inne) i rozprawia się z nimi. Opierając się na publikacjach wiodących naukowców autor przekonująco wykazuje, że „dowody” potwierdzające ewolucję Darwina oparte są na błędnym rozumowaniu, zmyśleniach lub zawierają błędy rzeczowe. Wells wykazuje, że szablonowe argumenty znajdujące się w większości podręczników szkolnych na potwierdzenie teorii ewolucji są w rzeczywistości nie tylko w sposób oczywisty fałszywe, ale, co gorsza, ciągle przytacza się je jako „dowody”, mimo iż wiadomo, że są fałszywe. Książka w szokujący sposób obnaża niezwykle słabe podstawy naukowe teorii ewolucji i wzbudza pytanie: „Skoro te wszystkie ikony ewolucji są nieprawdziwe, to gdzie są prawdziwe naukowe argumenty przemawiające za ewolucją?” Autor uzyskał dwa doktoraty: jeden z biologii molekularnej i komórkowej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (1994r.) oraz z religioznawstwa Uniwersytetu Yale (1986r.) Po ukończeniu studiów w Berkeley uczył embriologii na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Harward, prowadził badania naukowe w Berkeley oraz pracował jako kierownik laboratorium medycznego w Fairfield w Kalifornii. W 1998 r. wraz z rodziną przeprowadził się do Seattle, gdzie jest obecnie członkiem Discovery Institute’s Center for Science and Culture. Autor publikował w następujących czasopismach naukowych: Development, Proceedings for the National Academy of Sciences USA, BioSystems, The Scientist oraz American biology Teacher.
Pisząc w momencie trudnej walki o życie swojej żony, ale także w kontekście niezwykłego rozwoju zainicjowanego przez nich ruchu modlitwy, Pete Greig zmaga się z kwestią niewysłuchanej modlitwy i wychodzi z tej walki z wywalczonym z trudem poselstwem nadziei, pociechy i głębokiego biblijnego zrozumienia dla tych, którzy cierpią w milczeniu. „Jeśli cierpisz i potajemnie zastanawiasz się, gdzie jest Bóg, dlaczego przydarzyło się to właśnie tobie i dlaczego modlitwy nie działają, to poświęcam tę książkę właśnie tobie…” (Pete Greig) „Pete Greig jest jednym z najbardziej utalentowanych i inspirujących pisarzy chrześcijańskich we współczesnym świecie. Jego książka Gdy Bóg milczy to arcydzieło. Bardzo gorąco polecam”. (Nicky Gumbel, pastor Holy Trinity Brompton, Londyn) O autorze: Pete Greig odpowiada za modlitwę w Holy Trinity Brompton i jest jednym z inicjatorów ruchu modlitwy 24-7, który dotarł do ponad połowy krajów świata.