Menu

Anna Borkowska

Jak na rycerza przystało, tytułowy bohater zawsze jest wierny etosowi, przez co bezkompromisowy w walce ze złem. Imię jego słusznie przywołuje Świętego pokonującego smoka, gdyż o walki ze smokami chodzi w książce przede wszystkim. Po drodze przyjdzie Jerzemu zajmować się też „niesmoczymi” problemami, których rozwiązywanie dostarcza Czytelnikom garść uniwersalnych mądrości o człowieku. Barwne opisy, intrygująca fabuła, łatwo przyswajalny język. Całość buduje narrację pełną okruchów baśniowości, fantasy, legendy, bajki. Autorce udało się zakreślić bardzo szeroki krąg odbiorców, bo są w nim i dzieci, i młodzież, i dorośli, a to niełatwa sztuka. Dodatkowym atutem książki są rysunki wykonane przez mniszkę benedyktynkę.
Przygody rycerza Jerzego to opowieść o odważnym wojowniku. Jak na rycerza przystało, tytułowy bohater zawsze jest wierny etosowi, przez co bezkompromisowy w walce ze złem. Imię jego słusznie przywołuje Świętego pokonującego smoka, gdyż o walki ze smokami chodzi w książce przede wszystkim. Po drodze przyjdzie Jerzemu zajmować się też „niesmoczymi” problemami, których rozwiązywanie dostarcza Czytelnikom garść uniwersalnych mądrości o człowieku. Barwne opisy, intrygująca fabuła, łatwo przyswajalny język. Całość buduje narrację pełną okruchów baśniowości, fantasy, legendy, bajki. Autorce udało się zakreślić bardzo szeroki krąg odbiorców, bo są w nim i dzieci, i młodzież, i dorośli, a to niełatwa sztuka. Dodatkowym atutem książki są rysunki wykonane przez mniszkę benedyktynkę.
„Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa", kultowa polska powieść fantasy po latach wraca na półki księgarskie. Rozmach zapierający dech w piersiach. Emocje, moc i nadzieja. Anna Borkowska (s. Małgorzata Borkowska OSB) - benedyktynka, doctor honoris causa KUL(2011), autorka wielu książek. Opowieść o Gar'Ingawi napisała w stanie wojennym.
„Gar’Ingawi Wyspa Szczęśliwa”, kultowa polska powieść fantasy, która po latach wraca na półki księgarskie. O dominację w szczęśliwym wyspiarskim świecie, godnym narracji J.R.R. Tolkiena i Ursuli Le Guin, ścierają się żądze i rasy stworzeń. Lud zamieszkujący tytułową wyspę wyczekuje na powrót tajemniczego Ora – Jasnego Brata. Wygnany niegdyś Ciemny Brat – dokonuje zbrojnego przewrotu. Rozpoczyna się walka o sumienia i serca wyspiarzy. W powieści znajdziemy wszystko, czego trzeba w dobrej powieści fantasy: święte miasta wybijające się ponad gwiezdny firmament, krainy zamieszkane przez wielorękie stworzenia, uroczyska budzące grozę, upadające imperia i powstające na ich gruzach nowe. Pojawiają się epiccy herosi sagi – główny bohater Tagun, tajemniczy bard Łazęga, patriarcha Dejno Imanu, księżniczka Mdan, książę Ungana Nile. Rozmach zapierający dech w piersiach. Emocje, magia i nadzieja. Anna Borkowska (s. Małgorzata Borkowska OSB) – benedyktynka, doctor honoris causa KUL(2011), autorka wielu książek. Opowieść o Gar’Ingawi napisała w stanie wojennym.
Ciepła i pełna uroku powieść fantasy z elementami realizmu. Historia nietoperza i jego rodu splata się z losami mieszkańców kaszubskiej wioski w okresie wyborów. Ta niewielka, lecz obfitująca w mnóstwo wydarzeń i napisana z ogromną wyobraźnią książka przybliża czytelnikowi życie i problemy „ludu lotnego” („Zginąć śmiercią nielotnej, kiedy jest się lotnym, to już ostatnie dno”) i jest zarazem ironiczną metaforą współczesnego życia społecznego.
Gar’Ingawi. Wyspa Szczęśliwa, tom 3. Dzieje Taguna W trzecim, ostatnim już tomie „Gar’Ingawi”, ważą się losy Taguna. Sprzedany feineńskim kupcom dociera do Lhed. Trafia tam na dwór króla Kneha i księżniczki Mdan. Niestety, jego szczęście nie trwa długo. Prawdziwe męki przeżywa w małpim Kraju Galgal-pa’asz, gdzie jest wyśmiewany i lżony. Jak zakończą się jego losy? Czy Nulani ruszy na pomoc młodszemu bratu? Walka o władzę toczy się między Unganą, a jego synem Inutu. Kto zwycięży? Tagun dopiero w tej chwili zdał sobie sprawę, że przez cały czas podróży, od pierwszej dyskusji aż dotąd ani razu nie zajął się Oczekiwaniem, tak jak się nim zajmował przedtem przez całe życie. Był ciągle tak zaprzątnięty: najpierw długą porażką, potem nagłym odzyskaniem gruntu pod nogami…Stracił miesiąc czasu: o ten miesiąc opóźni się spotkanie z Oczekiwanym… Anna Borkowska (s. Małgorzata Borkowska OSB) - benedyktynka, doctor honoris causa KUL (2011), autorka wielu książek. Opowieść o Gar'Ingawi napisała w stanie wojennym.
„Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa", kultowa polska powieść fantasy po latach powraca na półki księgarskie. Kiedy J.R.R. Tolkien pracował nad Władcami pierścienia, hitlerowscy barbarzyńcy stali u bram Albionu. W tolkienowską narrację wkradła się niepewność jutra cywilizacji, z którą identyfikował się Profesor. Kiedy podczas nocy stanu wojennego, Anna Borkowska pisała Gar'Ingawi, lud zamieszkujący tytułową wyspę wyczekiwał z nadzieją na powrót Dobra – tajemniczego Ora- Jasnego Brata. Wygnany niegdyś Ciemny Brat – dokonuje zbrojnego przewrotu na Gar'Ingawi. Rozpoczyna się walka o sumienia i serca wyspiarzy.