Menu

Fitzgerald Matt

Dean Karnazes, wybitny biegacz i autor m.in. bestsellerowego Ultramaratończyka postawił sobie wyjątkowy cel. Postanowił przebiec w 50 dni 50 maratonów. Każdy w innym stanie USA. Książka ta jest zapisem tego wyjątkowego wyczynu. Autor zadaje pytania o granice ludzkiej wytrzymałości i udowadnia, że siła motywacji nie ma ograniczeń. Karnazes wyjaśnia sekret swojego sukcesu i udziela szeregu praktycznych porad, jak najefektywniej się regenerować, zapobiegać skurczom mięśni, korygować tempo i wzmacniać psychikę. Porady doświadczonego sportowca kierowane są nie tylko do czytelników aktywnych, którzy już uczestniczyli w maratonach, jak i takich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. „Opowieść ze szczerego serca… rzadka okazja do zapoznania się z punktem widzenia sportowca ekstremalnego i jego motywami. BookPage „Ożywcza lektura… Przeplatana poradami opowieść o tym, jak osiągnąć niemożliwe ” Tucson Citizen
Książka dla amatorów biegania, zwłaszcza przygotowujących się do takich masowych imprez jak organizowane w wielu miastach maratony czy półmaratony. Na podstawie analizy systemów treningowych najlepszych biegaczy długodystansowych autor pokazuje paradoksalną prawidłowość: aby mieć lepsze wyniki na ważnych imprezach, trzeba częściej biegać długo i na luzie. Matt Fitzgerald tłumaczy, dlaczego zdecydowanie większą część treningu, aż 80 procent, powinno się odbywać z niską intensywnością, a pozostałe 20 procent z wysoką. Jako argumenty przedstawia wyniki najnowszych badań naukowych oraz analizy systemów treningowych największych zawodników. W drugiej części książki pokazuje, w jaki sposób ułożyć odpowiedni trening dla siebie oraz unikać pułapki instynktownego „przyspieszania” w lekkich biegach treningowych, która działa na naszą szkodę. • Przygotowanie do biegów na 5K i 10K oraz półmaratonu i maratonu na trzech poziomach zaawansowania • Formuła 80/20 w bieganiu wspomagającym odchudzanie • Trening 80/20 w triatlonie Typowy elitarny biegacz wykonuje cztery lekkie biegi na jeden ciężki, natomiast przeciętny amator odbywa jeden lekki bieg na jeden trudny. Zbyt częste bieganie zbyt intensywnie jest najpowszechniejszym i najbardziej szkodliwym błędem w tym sporcie. Jak jednak wyznaczyć optymalną dla siebie intensywność treningową? Ten właśnie sekret wyjaśni nam ta książka.
Plany treningowe do najpopularniejszych dystansów: • Sprint • Olimpijski • Pół-Ironman • Ironman Gdy w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych ukazało się pierwsze wydanie, książka od razu wskoczyła na szczyty sportowych list bestsellerów. Od tamtej pory stale korzysta z niej tysiące triathlonistów na całym świecie. A publikacja wciąż jest wymieniana jako jedna z najważniejszych pozycji do czytania dla miłośników tego sportu. Co stanowi o wyjątkowości tej książki? Zawiera coś, czego nie sposób znaleźć w żadnej innej publikacji czy na stronach internetowych. 40 szczegółowych planów treningowych na najpopularniejszych dystansach. Sprint, dystans olimpijski, pół-ironam i pełny dystans ironmana. Plany treningowe do każdego dystansu podzielone są na dziesięć poziomów - od zupełnie początkującego do zawodników z elity. Do tego dwa plany przeznaczone na okres przejściowy, między sezonami. Książka jest doskonałym narzędziem dla osób trenujących samodzielnie. Wystarczy określić cel i poziom, na jakim aktualnie się znajdujemy - potem wybrać jeden z 10 planów. Kompleksowe przygotowanie gwarantowane. (Zobacz przykładowe zestawy planów treningowych na następnej stronie). Publikacja przyda się również trenerom. Jak na tacy podane są schematy rozkładu akcentów w cyklu treningowym i elementy składowe pojedynczych jednostek treningowych. O jakości prezentowanych planów niech świadczy fakt, że książka jest firmowana przez najpoważniejsze pismo triathlonowego na świecie - "Triathlete Magazine".
Oto niezwykła książka poświęcona odchudzaniu. Dlaczego niezwykła? Bo nie zawiera cudownych diet, a jedynie cudownie proste rady: ruszaj się więcej, licz kalorie! Autor – dietetyk, biegacz, triathlonista – podpowiada, jak dzięki aktywności fizycznej pozbyć się kilogramów. Wyjaśnia, jak w łatwy sposób zapanować nad apetytem, kontrolować jadłospis, wybierać jedzenie o najwyższej jakości. Tłumaczy, dlaczego diety niskotłuszczowe, wysokobiałkowe i inne nie są najprostszą drogą do zrzucenia wagi. A wszystko to oparte na najnowszych doniesieniach naukowych. Doskonała książka dla wszystkich, którzy chcą się uporać z nadwagą. Polecana w szczególności amatorom wszelkich sportów wytrzymałościowych (bieganie, pływanie, kolarstwo, triathlon) oraz innych dyscyplin sportu (piłkarze, wspinacze sportowi, kulturyści, osoby uprawiające fitness).
Gdy bierzesz udział w zawodach lub na trudnym treningu często w twojej głowie pojawia się myśl: Już nie dam rady. To nie mięśnie, ale twój umysł zdecyduje czy wygrasz bieg, triathlon lub wyścig kolarski. Czy ukończysz zawody lub trening. Brzmi rewolucyjnie? Ta książka to jest rewolucja. Matt Fitzgerlad, najpopularniejszy autor książek o sportach wytrzymałościowych w Stanach Zjednoczonych, wziął na warsztat teorię naukową stworzoną przez profesora Samuele Marcorę - włoskiego naukowca pracującego na Wyspach Brytyjskich. Teoria ta, psychobiologiczny model osiągnięć w sportach wytrzymałościowych, udowadnia, że bardziej liczy się wytrenowanie umysłu niż mięśni. Że to głowa jest limiterem. Zgodnie z psychobiologicznym modelem osiągnięć w sportach wytrzymałościowych jedynym sposobem na poprawę wyników jest zmiana postrzegania odczuwanego wysiłku. Teoria została już potwierdzona przez liczne badania naukowe, a Matt Fitzgerald w fascynującej książce opisuje przypadki kilkunastu topowych zawodników - biegaczy, triathlonistów, kolarzy czy wioślarzy - którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach olimpijskich lub innych równie ważnych zawodach. Wszyscy oni zwyciężali nie dzięki wzmocnieniu mięśni, ale rozwinięciu wytrzymałości psychicznej. Dzięki niezwykłej książce Matta Fitzgeralda te techniki są teraz dostępne dla wszystkich. A cała tajemnica skrywa się w prostych słowach: Jak bardzo tego chcesz?