Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dymy nad Birkenau

Seweryna Szmaglewska

Dymy nad Birkenau

42,00 zł

2523

 

Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar obozu Auschwitz-Birkenau i jednocześnie jedna z pierwszych literackich relacji z piekła na ziemi.

Seweryna Szmaglewska po aresztowaniu przez gestapo spędziła dwa i pół roku w obozie Auschwitz-Birkenau, gdzie doświadczyła wyczerpującej pracy fizycznej i kilku ciężkich chorób. W styczniu 1945 r. więźniów obozu pognano w marszu śmierci, udało jej się uciec. Od pierwszych dni wolności przystąpiła do opisania tego, co niewyobrażalne. Tak w ciągu kilku miesięcy powstał pierwszy dokument o nazistowskiej machinie zagłady.

Książka ukazała się przed końcem 1945 roku. Wydanie zawiera niepublikowane listy z obozu, rysunki Seweryny Szmaglewskiej tworzone w trakcie pisania oraz fragmenty najważniejszych recenzji oraz wypowiedzi samej autorki o książce.

Prószyński Media
Oprawa: Blister

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9212-0

Liczba stron: 464

Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 42,00 zł

”Dymy nad Birkenau” fragment

Magda Stolarzyk

Emocje z każdej strony

Książka jest bardzo ciężka. Opisuje losy osób znajdująych się w więzienie Auschwitz, ich przeżycia, codzienną walkę o przetrwanie i iskierkę nadziei, która jeszcze trzyma przy życiu. Jest to książka jedyna w swoim rodzaju. Emocje biją z każdej strony i pokazują czytelnikowi realia tamtych czasów. Gorąco polecam!
Marlena Milewska

Niesamowita

Niesamowita książka. Czytałam ją już chyba z milion razy i za każdym razem wzrusza tak samo. Jest to pozycja, którą powinien przeczytać każdy. Ciężko w ogóle opisać to słowami, należy po porstu po nią sięgnąc do czego szzególnie zachęcam.
Paulina Ćmierz

Realia brutalnych czasów

Bardzo brutalna historia przedstawiająca prawdziwe oblicze obozu koncentracyjnego Auschwitz. W tej książce nie znajdziesz grama radości czy milsnego uniesienia. To prawdziwa walka o przetrwanie w zasach do których nikt nie chciałby wrócić. Dymy nad Birkenau jest niesamowitą lekcją historii, nikt to nie doświadczył wojny nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Ale trzeba przeczytać, żeby pamiętać...
Cena pakietu

91,90 zł

5517

Cena pakietu

81,90 zł

4917

Cena pakietu

86,90 zł

5217

Cena pakietu

86,90 zł

5217

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...