Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Obecność

Agnieszka Metelska

Obecność

5.0

(1 ocena) wspólnie z

20,00

 

Zraniliśmy Ziemię i zepsuliśmy człowieczeństwo. Ten poemat-reportaż o ludzkiej pysze i zemście natury pulsuje gniewem, który oczyszcza. (Magdalena Grochowska)
Metelska łączy w tym poemacie swoje dwie literackie pasje, reportaż z poezją.
Zabiera nas w podróż po współczesnym świecie, zmusza do wejścia w zaułki, o których chcemy zapomnieć. Zadaje pytania, docieka, unika prostych rozwiązań.
Politycy „ jadą autostradą słońca po krótkie lejce”. Sarny spacerują po bulwarach.
Śmierć płonącego bielika jest „raną w sercu Wszechświata”. Kobiety krzyczą „w imię matki córki siostry”.
Agnieszka Metelska – poetka, reporterka, adwokatka . Mimo wszelkich zwrotów w życiu, wierna poezji. Już w czasie studiów, związana z grupą poetycką „Stajnia” recytowała swoje pierwsze liryki. Autorka tomików „Pamięć” i „Ślad”.
Wydała m.in. zbiory wywiadów „Szukanie puenty życia”, „Gdzie diabeł nie może” (z Ewą Nowakowską), reportaże „Pokuta po polsku” ; jeden z nich „Tragarze codzienności” znalazł się w „Antologii polskiego reportażu XX wieku” pod redakcją Mariusza Szczygła. Jest też autorką biografii „Złota. Legenda Haliny Konopackiej” oraz eseju o procesach politycznych opublikowanego w tomie „Adwokatura warszawska w latach nadziei i przełomu”.

Nisza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-665-9916-1

Liczba stron: 42

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...