Menu

Bratni Zew

Bratni Zew
 „I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości,za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twepioruny […] dziękuję Ci, Jezu”.(fragm. z Testamentu) Książka jest skierowana do człowieka, który szuka otuchy i pociechy w utrapieniu. Jej wartość kryje się w zapiskach z Testamentu Bernadetty. Cel, jaki przyświecał życiu małej Soubirous, jest też zamiarem niniejszej książki – ukazać współczesnemu człowiekowi inną drogę życia, niż ta, jaką proponuje dzisiaj świat i jego mentalność przepojona konsumpcjonizmem. Bernadetta dowiodła, że niewielkimi środkami można osiągać wielkie cele i zdobyć szczyt. Jerzy Szyran – franciszkanin, doktor teologii. Cenzor kościelny książek i treści religijnych. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie.pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał m.in.: Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według „Regulaminu życia” św. Maksymiliana Marii Kolbego, Traktat o modlitwie Jezusowej oraz Notatki różańcowe. 
Przytrzymaj w swoich dłoniach Okruszki.Odruchowo możesz strzepnąć je i pójść dalej. Jeśli jednak poświęcisz im chwilę uwagi, być może dostrzeżesz, że połyskują nieznanym, ciepłym, przyciągającym blaskiem. Gdy ich skosztujesz, z zadziwieniem odkryjesz, że mogą zaspokoić Twoje pragnienie nadziei, ciepła i dodać Ci sił na drogę – w dalsze życie, żałobę, w głąb siebie. Jeśli tam, w głębi, odkryjesz ciemne zaułki, być może podążając po nich jak po śladach, wyjdziesz znów do jasności.Zapraszamy Cię do spotkania w 26 szczerych historiach spisanych przez rodziców, którzy stracili swoje maleńkie dzieci. Spotkania, którego celem jest wspólne poszukiwanie prawdy o sensie i wartości życia, rodzicielstwie, żałobie, śmierci i miłości, która tę śmierć przekracza. Jeśli strata dziecka jest również częścią Twojej historii, patrzymy na Ciebie z czułością, mając nadzieję, że w książce tej znajdziesz ukojenie.
Arseniusz wyrusza w świat! Kolejna część przygód mrówki.Po latach rozłąki Arseniusz spotyka na uczelni swoją dawną przyjaciółkę Bernadettę. Benia się zmieniła. Nosi teraz długą czarną sukienkę a na głowie chustę sięgającą do ramion. Jest studentką i przychodzi na zajęcia. Wykłady są bardzo interesujące, jednak Arseniusz nie chce siedzieć dłużej pod swoim kaloryferem. Postanawia poznawać świat. W słoneczny dzień wymyka się z sali wykładowej i wyrusza w swoją pierwszą podróż. W drodze poznaje ślimaka Wasyla, który miał duży problem. Arseniusz bez chwili zastanowienia postanawia mu pomóc.Pierwsza przygoda sprawia, że Arseniusz chce wyruszyć w dalsze podróże. Z małym pakunkiem prowiantu czeka w torbie przyjaciółki na nowe wyprawy i kolejne przygody. Podczas tych podróży poznaje kreta Gwidona, patyczaka Dyzia, mrówkę Pulcheryję, chomika Pankracego, Filomenę i Filopata, a także skorpiona Jorge. Arseniusz jest zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Czego Arseniusz dowie się podczas drogi?Czy uda mu się odmienić czyjś los?Czy pomaganie jest jego życiowym powołaniem?Z Arseniuszem poznasz uczynki miłosierdzia!Jerzy Szyran – franciszkanin, doktor teologii. Autor książek z zakresu teologii moralnej. W wydawnictwie Bratni Zew ukazały się Przypadki mrówki Arseniusza. 7 grzechów głównych. Książka zdobyła wyróżnienie Feniks 2024, przyznawane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.
Uporządkowane życie Wiktorii właśnie legło w gruzach. Nawiedza ją lęk, tym gorszy, że irracjonalny. Strach, który wymyka się ramom logiki, medycyny czy jakimkolwiek innym wytłumaczeniom. Lęk, który ją atakuje, początkowo pojawia się jedynie w snach, a potem zachłannie wkracza w jej codzienność. Nikt poza Wiktorią nie słyszy przerażającego, syczącego głosu, nikt poza nią nie widzi krwi i nikt poza nią nie czuje paraliżującej paniki.Wiktoria nie oszalała, rzeczywistość, która ją otacza, jest prawdą, natomiast mylą się ci, którzy wmawiają jej obłęd. Pozbawiona przyjaciół, pracy, stabilizacji i ratunku, wydaje się całkowicie bezbronna. Pojawiają się jednak sprzymierzeńcy, którzy subtelnie naprowadzają ją na właściwą drogę. W swoim nieszczęściu nie jest już sama…KTO ZWYCIĘŻY W TEJ WALCE?MARTWY ZA DNIA jest powieścią o walce dobra ze złem. Uszlachetnia wartości zapomniane w tym zabieganym świecie. Warsztat, jakim posługuje się autorka, jest na wysokim poziomie: bogate słownictwo, literackie porównania, znakomite metafory, a fabuła bardzo szczegółowa i realistyczna. Książka zaskakuje doskonale wyważonym napięciem, celnymi uwagami i fantazyjnymi zwrotami akcji, które nieustannie zachęcają do dalszej lektury. Książkę bardzo dobrze się czyta, ponieważ jest ciekawa, skłania do refleksji i motywuje do zmiany. Polecam!Paweł Cwynar Ewa Dmowska - jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Interesuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym. Wszystkie te aspekty odgrywają decydującą rolę w jej twórczości. W swoich książkach akcent kładzie na wolność człowieka, którą może on osiągnąć przez wewnętrzną przemianę.Mieszka w Świnoujściu, jest szczęśliwą mężatką oraz zapracowaną mamą dwójki dzieci. Stara się połączyć swoje introwertyczne potrzeby z chaosem codziennego dnia. Uwielbia długie spacery, kawę z cynamonem i kryminały. Jest jak kot – potrzebuje wygrzewać się na bezpiecznych kolanach, by zebrać siły przed kolejnymi łowami, na które lubi wyruszać samotnie.Od kilku lat prowadzi katolicki blog bibliotekaboga.pl.
Znany na całym świecie, pomoże w każdej biedzie. Odnajdzie klucze, pieniądze i zagubionego człowieka, poszuka mieszkania, męża, żony, wyprosi u Boga potomstwo, ocali życie. Antoni Padewski święty, na którego zawsze można liczyć. Potwierdzają to świadectwa tych, którzy doświadczyli jego wstawiennictwa. Książka zawiera ponad sto świadectw o cudach i łaskach wymodlonych za przyczyną św. Antoniego. Większość z nich nigdy wcześniej nie była publikowana. Dzięki nim możemy się przekonać o tym, jak skutecznym jest orędownikiem. Ojcu i Synowi, Duchowi ŚwiętemuChwała za tę władzę, daną Antoniemu!(responsorium) Małgorzata Myrcha-Kamińska członkini Bractwa św. Antoniego z Padwy działającego przy klasztorze franciszkanów w Warszawie. Jest autorką Modlitw za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew.
Przenieś się do Obydowa, na wieś, gdzie sto lat temu przyszedł na świat Józef Katarzyniec. Zobacz, jak wyglądało jego dzieciństwo i porównaj je ze swoim. Na pierwszy rzut oka nie odnajdziesz zbyt wielu podobieństw. Zmieniły się warunki bytowe ludzi, dostęp do edukacji, podejście do wychowania dzieci. Niezmienna pozostała potrzeba miłości, przyjaźni i spełniania marzeń.Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z Wenantym Katarzyńcem, nie przypuszczałam, że krótka modlitwa przy jego grobie będzie początkiem tak owocnej współpracy. Ten skromny franciszkanin jest wielkim orędownikiem w niebie, a niniejsza książeczka to moje osobiste z nim rozliczenie. Chciałabym i Ciebie z nim poznać.Joanna Lorenowicz mieszka i pracuje w Przemyślu. Publikowała w tygodniku „Myśl Polska”, miesięcznikach „Własnym Głosem” i „Nasz Przemyśl” na portalu „Felietomania”, w XXI Międzynarodowej Antologii Stowarzyszenia Autorów Polskich „ZATRZYMANIA”. Należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu, gdzie angażuje się w społeczną działalność na rzecz kultury. Prowadzi stronę internetową „Niepełna Literatka”. 
 Patrząc na fenomen początków zakonu klarysek z dzisiejszej perspektywy, nasuwa się analogia do przypowieści Jezusa o ziarnku gorczycy. To najmniejsze ze wszystkich nasion, gdy wyrośnie, „jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach” (Mt 13,31–33). W historii klarysek ziarnkiem gorczycy wydaje się płonące miłością serce Klary. Dzięki łasce Chrystusa i przy duchowym wsparciu Franciszka z najmniejszego nasiona wyrósł zakon. Już w XIII wieku założono wiele domów dla kobiet konsekrowanych Bogu, a one do dzisiaj starają się przyjmować bóle, troski i radości umiłowanego Kościoła. Elżbieta Sander, jedna ze współczesnych sióstr św. Klary, z pasją pisze o duchowości i charyzmacie franciszkańskim, kreśli dzieje zakonu klarysek w XIII wieku, przybliża postacie oraz dzieło św. Franciszka, św. Klary i bł. Salomei. Przedstawienie duchowości świętych Franciszka i Klary miało dowieść, że bł. Salomea z rodu Piastów przez swe czyste, ubogie, pokorne i pełne miłości życie stała się prawdziwą duchową córką i wierną naśladowczynią asyskich świętych. Opracowanie to nie ma cech rozprawy naukowej i do takiej rangi nie aspiruje. Powstało w celu oddania chwały Bogu i okazania Mu wdzięczności za piękno powołania Franciszka, Klary, Salomei i całej Rodziny Franciszkańskiej. 
Duszpasterze i osoby świeckie coraz częściej upominają się o wskazania w specyficznej posłudze duchowej, jaką jest uwolnienie człowieka od wpływów złego ducha. Nie tylko same osoby doświadczające dręczenia, zniewolenia, opętania, ale również ich bliscy potrzebują fachowego wsparcia. I jednym, i drugim prezentowany poradnik wychodzi naprzeciw. Zawarte w nim konkretne rady pomagają nie tylko w rozeznawaniu prawdziwego stanu duchowego, ale również przyczyniają się odmitologizowania problematyki walki duchowej. O. Bogdan Kocańda - franciszkanin, doktor teologii duchowości, rekolekcjonista, dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Formacyjno-Rekolekcyjnego w Rychwałdzie. Przez kilka lat pełnił również posługę egzorcysty. Jest autorem wielu publikacji z zakresu zagrożeń duchowych, m.in. książki „Posługa kapłana – egzorcysty. Tożsamość. Duchowość. Praktyka” – pierwszej tego typu monografii w Polsce.
 Przywykliśmy kojarzyć Greccio z pierwszą szopką i świętowaniem Bożego Narodzenia. W osiemsetną rocznicę tego wydarzenia, o. prof. Zdzisław Kijas zwraca jednak uwagę na jego znaczenie dla zrozumienia rozwoju duchowego św. Franciszka. Interpretuje je w kontekście nocy ciemnej, która właśnie wtedy kończyła się dla Asyżanina. Doświadczenie nocy ciemnej, jakiej został poddany św. Franciszek, może być doświadczeniem każdego z nas. Dla wielu osób Bóg przestałbyć oczywistością. Żyjemy, jakby Boga nie było, jakby „umarł”. Został zepchnięty na margines. Nie słyszymy już Jego głosu. Co wtedy zrobić? Jak Go odnaleźć? Naucz się od św. Franciszka, jak zaakceptować całe życie. Kochać je jak on – we wszystkich jego odsłonach. Dotykać wszystkich jego aspektów: tych dobrych i tych najtrudniejszych. Bo, jak pisze Autor, „nawet w najbardziej ciemną noc nie znikają gwiazdy na niebie”. Trzeba tylko umieć je dostrzec.   
 O pięknie powstało wiele książek. Całe dzieła filozofów są poświęcone temu zagadnieniu. Ale jak odnaleźć piękno w sobie? Skorzystaj z praktycznego poradnika i naucz się jak patrzeć, by dostrzegać w sobie to, co najbardziej fascynujące. Zobacz, jak poruszać się w przestrzeni piękna! Elżbieta Michalska – doradca wizerunku. Uzyskała dyplom Mistrza Wizażu wydany przez Cech Rzemiosł Artystycznych. Jest absolwentką Politechniki Krakowskiej Wydziału Chemii i Technologii Nieorganicznej. Od 25 lat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi odkrywania spójnego wizerunku. Swój warsztat zbudowała odbywając szkolenia w amerykańskich firmach Beauty for All Seasons i Procter and Gamble. Interesuje ją uzyskanie spójności między sferą fi zyczną, psychiczną i duchową. Magdalena Musiał – od ponad 20 lat związana jest z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu komunikacji marketingowej. Podczas spotkań ze studentami i kursantami odnalazła swoją pasję życiową, jaką jest odkrywanie trwałych wartości w marke ngu, które są ważnym elementem tożsamości osób i instytucji. 
  Książka stanowi zbiór esejów dowodzących, że między nauką a religią nie ma konfliktu. Autor, opierając się na najnowszych badaniach i odwołując się również do prawd wiary, prowadzi czytelników po meandrach współczesnej fizyki i w błyskotliwy sposób wyjaśnia niespecjalistom skomplikowane treści. Profesor Stephen Barr jest światowej sławy fizykiem teoretykiem w dziedzinie cząstek elementarnych i kosmologii oraz wybitnym znawcą problematyki relacji wiary i nauki. Znając jego prace z obu dziedzin bardzo cieszy mnie fakt, że kolejna książka prof. Barra ukazuje się w polskim tłumaczeniu.prof. Krzysztof A. MeissnerStephen M. Barr - jest emerytowanym profesorem fizyki na Uniwersytecie Delaware i byłym dyrektorem Instytutu Badawczego Bartol. Jego badania koncentrują się głównie na teorii wielkiej unifikacji, kosmologii wczesnego wszechświata, w tym pochodzenia materii (bariogeneza) i ciemnej materii, oraz właściwości cząstek elementarnych. W 2011 r. został wybrany na członka Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego. Pisze i wykłada na temat relacji nauki i religii. Został odznaczony medalem Benemerenti przez papieża Benedykta XVI i wybrany na członka Akademii Teologii Katolickiej w 2020 r. Jest prezesem-założycielem Stowarzyszenia Naukowców Katolickich, największej organizacji katolickich naukowców na świecie.  
Praktyczna pomoc dla tych, którzy chcą korzystać ze wstawiennictwa jednego z największych świętych. Włącz się we wspólną modlitwę Kościoła nowenną dziewięciu wtorków przed wspomnieniem św. Antoniego. Proś o wstawiennictwo Cudotwórcy z Padwy, który od ośmiu wieków nie zawodzi swoich czcicieli.
  Fascynująca książka Sabino Chiali porusza tematykę mało znaną polskim czytelnikom, nawet wśród teologów. Interpretacja tekstów biblijnych przez ojców syryjskich jest warta poznania z kilku powodów. Po pierwsze, sposób myślenia syryjskich chrześcijan zasadza się na mentalności typowo semickiej, a więc bliskiej Izraelitom, jednak nieco odmiennej. Po drugie, język syryjski (wcześniej zwany syriackim) wyrasta ze swoistej formy języka aramejskiego, którym posługiwał się Jezus. Po trzecie wreszcie, to właśnie na język ojców syryjskich dokonano jednych z najstarszych tłumaczeń Biblii, spośród których wymienić można Vetus Sira, Peszittę, przekłady Filoksena z Mabbug czy Tomasza z Harkel. Choć minęły wieki od czasu, gdy ojcowie syryjscy sięgali po pióro, by komentować Biblię, ich interpretacja wciąż otwiera nowe horyzonty wiary, także przed współczesnymi czytelnikami. Dorobek chrześcijan orientalnych jest raczej pomijany w kursorycznych wykładach teologii. Ich język dyskursu, pełen symboli, jest obcy naszej mentalności. W wielu publikacjach albo nie zauważa się ich, albo zbywa stwierdzeniem, że nie wnoszą one nic nowego. Tymczasem spuścizna teologiczna chrześcijańskiego Orientu jest niesamowicie bogata, a jej centrum stanowi studium Pisma Świętego. To dla niego stworzyli pierwszy uniwersytet – szkołę w Nisibis, której spuścizna bez względu na konotacje wyznaniowe, jest ogromna. Praca o. Sabino Chiali jest świadectwem dziedzictwa biblijnej egzegezy naszych zapomnianych braci w Oriencie.
Świątynia. Dom modlitwy Jerzy Szyran Czy kilka minut w kościele może wywrócić całe życie do góry nogami? Gdzie katolik może poczuć się, jakby był już w niebie? Po co żegnać się wodą święconą w kościelnym przedsionku? Wizyty w świątyni stały się dla nas czymś tak zwyczajnym, że nawet nie dostrzegamy już skarbów, które czekają na nas w jej wnętrzu. Jerzy Szyran OFMConv odkrywa na nowo to ukryte piękno i ducha przestrzeni kościoła, pokazując, że to coś o wiele więcej niż po prostu budynek sakralny. Przedstawia go jako bogaty i złożony świat, gdzie przedmioty, relacje, osoby i niewidzialne siły tworzą niezwykłą atmosferę sacrum, której nie można doświadczyć nigdzie indziej Zachwyć się na nowo pięknem świątyni!
Żydzi w doktrynie Kościoła katolickiego po Soborze Watykańskim II Gavin D'Costa Dlaczego przymierze Boga z narodem wybranym jest nieodwołalne? Czy Żydzi poprzez swoje praktyki uczestniczą dziś w zbawieniu? Jaką rolę w dialogu Kościoła z judaizmem pełnią hebrajscy katolicy? Prof. Gavin D’Costa, teolog na Uniwersytecie Bristolskim przeprowadza rzetelną analizę posoborowych dokumentów Magisterium Kościoła, pokazując, w jakich kierunkach może rozwinąć się refleksja teologiczna o narodzie wybranym, a wraz z nią – relacje katolicko-żydowskie. Według autora jego wnioski dają „możliwość powolnego otwarcia się na bardziej skruszoną, pokorną, pozytywną i chętną nauki postawę w relacjach z narodem żydowskim, pamiętając, że judaizm wywodzi się z Boskiego źródła żywiącego również Kościół katolicki. Jeżeli Oblubienica Chrystusa nie zdoła rozpoznać Bożych działań widocznych w judaizmie, wówczas nie zdoła poznać samej siebie”. Dwa fakty sprawiają, że książka D’Costy jest pozycją z gatunku must read dla każdego, komu leży na sercu nie tylko dobro własnego Kościoła lokalnego, ale Kościoła jako Ciała Chrystusa w ogóle. Pierwszym jest nawiązanie i prowadzenie trudnego dialogu chrześcijańsko-żydowskiego zapoczątkowanego przez soborową deklarację Nostra aetate ponad pół wieku temu. Drugim – coraz większa obecność w Kościele tych, którzy sami siebie określają Ecclesia de circumcisione. Dlaczego przymierze Boga z Izraelem jest wciąż aktualne? Czy rytuały judaizmu rabinicznego są ważne w drodze ku zbawieniu? Czy powstanie państwa Izrael to realizacja obietnicy ziemi, obietnicy danej przez Stwórcę narodowi wybranemu? Misja wśród Żydów – tak czy nie? To tylko niektóre pytania, z którymi zmaga się Autor na kartach tej książki. A do tych zmagań zaprasza Czytelnika. ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik
Reguła i życie. Czego dziś uczy św. Franciszek Zdzisław J. Kijas Dowiedz się, jak żyć dziś na wzór św. Franciszka! Reguła nie jest przewodnikiem po przeszkodach, ale kompasem, który ukierunkowuje i wspiera w wędrówce. Papież Franciszek, fragment z przedmowy O. Zdzisław Kijas udowadnia, że reguła zakonna wcale nie jest nudnym i przestarzałym dokumentem Kościoła z czasów średniowiecza. Przeciwnie, jego refleksje pokazują, że umiejętne korzystanie z niej, może twórczo rozwinąć również życie i osobowość człowieka XXI wieku. Praca, relacje, podejmowanie decyzji, rodzina czy życie duchowe – te i inne dziedziny naszej codzienności mogą dzięki prostym radom św. Franciszka zyskać zupełnie nowy wymiar. Jak pisze sam autor, chodzi bowiem głównie o to, aby reguła stała się głosem i twarzą Franciszka, jego duchową obecnością pośród braci i sióstr, którzy postanowili naśladować Chrystusa w jego szkole. Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Jest autorem wielu poczytnych książek, w tym wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew: Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe, Sprawy nader ważne, Opatrzność i przeznaczenie, Wyszyński. 40 spojrzeń, Kto słucha Boga. Napomnienia św. Franciszka oraz trzech powieści o wyjątkowych kobietach XIX w.
„Zawsze skupiony, a nie osowiały, zawsze cichy, skromny, pokorny, a przecież nie płaszczył się przed nikim. Czasu nigdy nie tracił, zawsze coś czytał, pisał lub modlił się klęcząco w celi”. Co jeszcze o swoim przyjacielu, Wenantym Katarzyńcu, pisał św. Maksymilian M. Kolbe? Spójrz na o. Wenantego oczami Świętego z Auschwitz. Zobacz go takim, jakim widzieli go bracia i poznaj historię pierwszych cudów, jakie wydarzyły się za jego wstawiennictwem.Opowieść o Wenantym Katarzyńcu uzupełniona została listami Czcigodnego Sługi Bożego do św. Maksymiliana. 
Czy w lesie na Śląsku może mieszkać prawdziwy lew? Poznajcie Wacka i jego wesołą rodzinkę! Maria Szołtysek-Zambrzycka zabierze Was na wycieczkę do tajemniczej leśniczówki, w której ludzie i zwierzęta mówią jednym głosem. Usłyszycie tam letni koncert słowika, w ogródku nakarmicie mleczkiem węża-zaskrońca, a między starymi meblami pobawicie się w chowanego z sympatycznym lwem Wackiem… Wspomnienia córki leśniczego to szczera opowieść o sielance dzieciństwa spędzonego na łonie natury, ale przede wszystkim o jej niezwykłym spotkaniu ze światem zwierząt, które odmieniło całe życie autorki. Odkrywanie kolejnych mieszkańców leśniczówki będzie więc wspaniałą przygodą nie tylko dla dzieci…
Nowe, poręczne wydanie jednego z najważniejszych komentarzy biblijnych!Książki są owocami wieloletnich doświadczeń i refleksji nad czterema kanonicznymi Ewangeliami. To komentarze zgodne ze starożytną metodą lectio divina, gdzie głównym założeniem jest skupiona i przepełniona modlitwą lektura szukająca w Słowie Tego, Który mówi, by wejść z Nim w dialog, poznać Go, pokochać i coraz doskonalej za Nim podążać. Prezentowane komentarze pomagają czytelnikom wniknąć w misterium Słowa, które stało się ciałem w Jezusie Chrystusie i pozwalają się coraz bardziej angażować w dialog z Bogiem. Proponowane rozważania wyróżniają się zwięzłością, prostotą i przejrzystością. Mają prostą strukturę – pierwsza część to omówienie fragmentu ewangelii w kontekście, druga to lektura tekstu, a trzecia – modlitwa tekstem oraz propozycja innych tekstów biblijnych do wykorzystania przy pogłębianiu lektury.Silvano Fausti - włoski jezuita, filozof, biblista i teolog. Należał do najbardziej znaczących postaci posoborowego katolicyzmu we Włoszech. Był wieloletnim duchowym kierownikiem i spowiednikiem kard. C.M. Martiniego, arcybiskupa Mediolanu.
Jak jest w niebie? To wielka tajemnica, którą każdy wierzący chciałby odkryć, gdy zakończą się jego ziemskie dni. Ale czy nie wyobrażamy sobie nieba już teraz? Jak tam będzie? Czy będzie jak w rajskim ogrodzie? Czy spotkamy swoich bliskich? A może wreszcie poznamy ulubionych świętych? Czy będą tacy, jakimi ich sobie wyobrażamy? Opowiadania nie z tej ziemi zostały zainspirowane widokiem zagubionego człowieka naszych czasów, który nie potrafi określić sensu i celu swojego życia. A przecież dla każdego chrześcijanina tym celem jest właśnie niebo. Autor, z pewną dozą dystansu i poczucia humoru, zaprasza do intrygującej wędrówki.Jerzy Szyran – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie.pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał "Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego", "Traktat o modlitwie Jezusowej", "Notatki różańcowe", "Piąta droga. W poszukiwaniu własnej duchowości" oraz "Spotkanie przez okno. Kontemplacja ikony Chrystusa Pantokratora".
Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. (św. Franciszek z Asyżu) Franciszek z Asyżu słuchał Boga ze skupieniem. Słuchał Go mądrze i z miłością, starając się, by żadne Jego słowo nie zostało przeoczone. Napełniony słowami Pana, przygotował dla braci dwadzieścia osiem Napomnień – pouczeń i zachęt, w swojej literackiej formie zbliżonych do Jezusowych błogosławieństw. Wiedział, że tylko ten, kto słucha Boga i trzyma się Jego wskazań spogląda ufnie w przyszłość.Naucz się od św. Franciszka, jak zapraszać Boga w świat codziennych zdarzeń, jak korzystać z drobnych okazji, które pomogą ci na drodze do dojrzałości i duchowego wzrostu. Nie czekaj! Daj się zaprosić już dziś! Pielgrzymowanie raz rozpoczęte skaje się niekończącą się przygodą, dzięki której nauczysz się przebaczać, kochać i budować lepszy świat.
Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego Wszelkich łask dowody, odbierzesz od niego (responsorium) Komuś znalazł klucze, komuś pracę, a jeszcze komuś innemu uratował życie. Przez swoje orędownictwo prowadzi nas do Boga i pomaga odkryć, że to od Niego pochodzi każda łaska, bo to On jest źródłem dobra. Nic tak dobrze nie przekonuje o realnym działaniu Boga w życiu człowieka, jak świadectwa żywych ludzi. Poznaj współczesne świadectwa osób, które doświadczyły wstawiennictwa św. Antoniego Padewskiego. Stanowią one kontynuację wspomnień o ingerencji Padewczyka w życie jego czcicieli zawartych w książce Cuda i łaski św. Antoniego. Małgorzata Myrcha-Kamińska – członkini Bractwa św. Antoniego z Padwy działającego przy Klasztorze Franciszkanów w Warszawie. Do tej pory nakładem wydawnictwa Bratni Zew ukazały się jej następujące publikacje: Modlitwy za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, Cuda i łaski św. Antoniego, Zasłuchana ryba. Wiersze dla Antoniego oraz Modlitwy litanijne ku czci św. Antoniego z Padwy.
Przytulenie. Sprawia, że czujemy się kochani, działa terapeutycznie. Jest dostępnym dla każdego, prostym gestem o nadzwyczajnej sile wyrazu. Nie brakuje kultur i ludów, u których przytulenie stanowi podstawową formę spotkania, dzięki któremu poznajemy się i wchodzimy w relacje z innymi. Wydaje się, że w świecie zachodnim przytulenie nie jest jednak szczególnie doceniane. We współczesnym społeczeństwie mamy do czynienia z tak licznymi formami komunikacji wirtualnej, że możemy zapomnieć o bliskości, wyalienować się i odzwyczaić od kontaktu z żywym człowiekiem. Carlo Rocchetta odkrywa przed czytelnikiem piękno i dobroczynną moc tego gestu, poprzez ukazanie go jako znaku spotkania i zapowiedź nowej kultury: kultury serca i wspólnoty. Opinie o książce:Ta książka odkrywa prostotę tego, co zrobić może każdy z nas, by dać więcej miłości i więcej miłości otrzymać.Marlena i Łukasz Paliwodowie, www.MamySie.plAutor daje wskazówki jak stawać się bardziej człowiekiem. Kluczem jest czułość, a najlepszą drogą do jej osiągnięcia przytulanie. To właśnie za pomocą przytulania możemy najpełniej komunikować naszą miłość i uczyć się jak dawać bezinteresowny dar z siebie.Marta i Mateusz Rezlerowie, www.trojcadopary.pl Carlo Rocchetta – włoski kapłan, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Duszpasterz rodzin, małżeństw, narzeczonych. Autor wielu publikacji poświęconych tematyce relacji nie tylko małżeńskiej. Sprawdź również jego inną książkę: Pochwała kłótni małżeńskiej.
Zbiór przypowieści o cienkiej granicy życia i śmierci. Zaproszenie do przeciskania się przez wąskie przejście, by szukać ukrytego sensu, zadawać trudne pytania, w końcu pokonywać strach, popatrzeć w oczy śmierci i odkryć, że budzi do życia. Niniejsza książka to spotkania z bohaterami przypowieści pod drzewem figowym, w poszuki-waniu owoców, znaków czasu, a ostatecznie przygotowanie do najważniejszego spotkania…
1 2 3
z 3
skocz do z 3