Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Erhard Loretan. Ryczące ośmiotysięczniki

Ammann Jean, Loretan Erhard

Erhard Loretan. Ryczące ośmiotysięczniki

7.1

(126 ocen) wspólnie z

39,99

 

Doskonała biografia niesamowitego sportowca- poznajcie historię Loretana Erharda. Książka po raz pierwszy została opublikowana w 1996 r. Po latach została ona zaktualizowana i poszerzona o opis późniejszego życia Szwajcara, aż do jego tragicznej śmierci w dniu 52 urodzin.

Szwajcarski himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Jako jeden z pierwszych wspinał się w stylu alpejskim- z ograniczoną ilością sprzętu pomocniczego i tlenu. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, Erhard, osiągał niesamowite prędkości wspinania się. W 1986 roku osiągnął on 38 szczytów w ciągu 19 dni! Mimo tak wielkich sukcesów Erhard pozostał skromnym człowiekiem, niechcącym rywalizować z innymi.

Biografia tego wyjątkowego człowieka to niestety nie tylko wspaniałe osiągnięcia. Przez całe jego życie towarzyszyła mu śmierć. Erhard nie ukrywał, że zdaje sobie sprawę z wielkiego wysiłku psychicznego i fizycznego, jaki wiąże się ze wspinaczką. Jedną z dramatycznych historii Loretan opisał z szokującą szczerością. W drodze na Cho Oyu jego partner Pierre-Alain Steiner spadł w 100-metrową przepaść. Szwajcar zawołał partnera, nie spodziewał się, że ten mu odpowie. Ku jego zdziwieniu Steiner żył i odkrzyknął. Akcja ratunkowa była niemożliwa. Partner Erharda zmarł na jego rękach. Największa tragedia wydarzyła się w 2002 roku, gdy Loretan był odpowiedzialny za śmierć swojego 7-miesięcznego synka.

Pozycja obowiązkowa dla każdego zafascynowanego górami i wspinaczką. To jedna z najlepszych książek o tej tematyce, która powstała w ciągu ostatnich lat.

Agora
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2787-7

Tytuł oryginalny: Les 8000 rugissants

Liczba stron: 256

Format: 155x235mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Wielicki o stylu alpejskim Loreatana

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...