Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oszustwo

Zadie Smith

Oszustwo

6.7

(3 oceny) wspólnie z

52,49

 

Wyjątkowa bohaterka. Niepowtarzalne emocje. Triumfalny powrót Zadie Smith

Bestseller „New York Timesa” i „Sunday Timesa”

Na co dzień wiedzie życie gosposi i nieformalnej redaktorki grafomańskich powieści, ale tajemnicza wdowa Elisabeth Touchet spowita jest mrokiem – odejście męża, śmierć dziecka, romans z kuzynem i z jego żoną. Tylko ona widzi coś, czego nie potrafią dostrzec inni. Niekonwencjonalna, o ciętym języku i nieprzeciętnej inteligencji Elisabeth niestrudzenie szuka godnego siebie miejsca. Ma odwagę, by pragnąć niedozwolonego  w świecie, w którym żądzą mężczyźni, prasa i konwenanse.

Oszustwo to tylko pozornie powieść historyczna, tak naprawdę Zadie Smith snuje śmiałą i wnikliwą opowieść o ponadczasowej tęsknocie za możliwością tworzenia własnych reguł i życia po swojemu.  Pieczołowicie odtworzona dziewiętnastowieczna Anglia stanowi doskonałą scenerię dla pasjonującej opowieści o fake newsach, manipulacji i dociekaniu prawdy w świecie, w którym wszyscy kłamią. Pierwszą od prawie dekady powieścią Zadie Smith dowodzi swojego mistrzostwa.

Pisarka u szczytu swoich możliwości. „The Telegraph”

Genialna nowa pozycja w dorobku Smith. To nie zwrot w pisarstwie autorki, lecz świadectwo rozmachu jej talentu. „Los Angeles Times”

Dickens może i nie żyje, ale Smith na szczęście ma się dobrze. „The New York Times Book Review”

Smith łączy wartkość narracji z ostrzem satyry. To intrygujące zestawienie lekkiego, zręcznego pióra i pracochłonnej konstrukcji. „The Guardian”

Opowieść o inteligentnej kobiecie w kulturze, która nie jest zainteresowana bystrymi, inteligentnymi kobietami.  „The Washington Post”

Podobnie jak debiutancka powieść Smith Oszustwo to historia o tym, czym jest życie i miłość w XXI wieku. „Financial Times”

 

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: I

ISBN: 978-83-240-6842-5

Liczba stron: 528

Znak

Format: 140x205

Cena detaliczna: 69,99 zł

Tłumaczenie: Justyn Hunia

Rok wydania: 2024

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...