Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami

Cressida Cowell

Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami

8.5

(14 ocen) wspólnie z

17,99

 

Wiedźmy sieją spustoszenie, a niebezpieczeństwo czai się za każdym drzewem…


Wish znajduje Księgę zaklęć i uczy się panować nad swoją magiczną mocą. Czasami jej to nawet wychodzi. Tymczasem wiedźmia plama na dłoni Xara niebezpiecznie się powiększa. A to oznacza tylko jedno – Xar ma coraz mniej czasu, żeby pozbyć się złej magii.

Razem wyruszają po magiczne składniki do zaklęcia, które pozwoli im ostatecznie unicestwić Wiedźmy. Ale Xara i Wish dzieli najwyższy mur, jaki można sobie wyobrazić… i rodzinna tajemnica.

To, że w ogóle się spotkali, było dziełem niezwykłego przypadku. Czy to możliwe, że ich przeznaczeniem jest drugie starcie z Wiedźmami?

Wejdź do krainy Wojowników i Czarodziejów, mitycznych stworzeń i potężnej magii w ekscytującej powieści fantasy autorki książki Jak wytresować smoka.


Cressida Cowell - brytyjska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, autorka „Jak wytresować smoka?” , za którą została nagrodzona literacką nagrodą Gold Nestle Smarties Book. Aktywnie działa na rzecz szerzenia czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej postulatów jest: zapewnienie każdemu dziecku prawo do posiadania własnej książki. Pisanie dla dzieci uważa za największy przywilej na świecie. Najbardziej cieszy ją, gdy czytelnicy opowiadają, że czytają jej książki całą rodziną. Prace nad każdą książką zaczyna od narysowania mapy nowego magicznego uniwersum.

Znak Emotikon
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7722-9

Liczba stron: 400

Znak Emotikon

Format: 135x207mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...