Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie

abp Grzegorz Ryś

O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie

7.7

(32 ocen) wspólnie z

27,99

 

Twarzą Boga jest miłość. Każdy inny Jego portret jest karykaturą

Jak doświadczyć bliskości w czasach izolacji?

Jak budować jedność w czasach podziałów?

Skąd czerpać nadzieję w czasie pełnym lęku i niepokoju?

Abp Grzegorz Ryś przekonuje, że wspólnota nie tylko jest nam potrzebna jak tlen, ale też wciąż jest możliwa. Tego, co rozdarte, nie posklejamy dyskusjami ani narzuconymi z góry nakazami. Liczą się proste gesty: zrobienie zakupów sąsiadowi, telefon do kogoś samotnego, wyciągnięcie ręki do zgody, modlitwa. Obecność, troska, szacunek, solidarność – te podstawowe ludzkie wartości są równocześnie najgłębiej chrześcijańskie.

Nasza wiara mówi nam przede wszystkim o tym, że Pan nie zostawia nas samych w momentach doświadczenia, choroby czy cierpienia. Przeciwnie, Jego obecność i miłość zawsze skierowana jest „bardziej” do tych, którzy są słabsi i uciśnieni.

Teksty zebrane w książce stanowią wybór wypowiedzi metropolity łódzkiego z 2020 roku.

Abp Grzegorz Ryś – ceniony i lubiany duszpasterz, wykładowca, rekolekcjonista, historyk Kościoła, od 2011 roku przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. W latach 2011–2017 biskup pomocniczy krakowski, od 2017 arcybiskup metropolita łódzki. W 2020 powołany przez papieża Franciszka do Kongregacji ds. Biskupów.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 288

Znak

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Rok wydania: 2021

Zajrzyj do środka

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...