Menu

Robert Zaręba

Robert Zaręba
"Przygody Jarosława Polskęzbawa. Zmierzch mikrusów" to kolejny tom krótkich form komiksowych jednego z mistrzów polskiej satyry politycznej, Ryszarda Dąbrowskiego. Na 72 stronach komiksu autor w zdeformowanym zwierciadle satyry ukazuje nasze życie polityczne, społeczne i gospodarcze. Piętnuje i ośmiesza patologiczne zachowania i obyczaje zarówno rodzimej jak i międzynarodowej klasy politycznej. Czyni to w sposób karykaturalny i bezkompromisowy, maksymalnie wykorzystując takie właściwości satyry, takie jak przerysowania i wyolbrzymienia. Autor ośmiesza głównie zarządzającą naszym krajem ekipę polityczna, ale w komiksie nie brakuje też kąśliwych uwag pod adresem opozycji. Ryszard Dąbrowski jest twórcą kultowych komiksów z serii ,,Likwidator", ,,Redaktor Szwędak", ,,Kicia", który z właściwym sobie krytycyzmem już od przeszło 30 lat komentuje zachodzące w naszym kraju przemiany.
The But - Man Scenariusz i rysunki: Patryk Cabała Incognito - Niesamowity przypadek Pawła K. Scenariusz: Piotr Czarnecki Rysunki: Łukasz Ciżmowski Brak szczęścia do facetów Scenariusz: Radek Smektała Rysunki: Rafał Szłapa Ballada o Janosiku Scenariusz i rysunki: Tomasz Pawlak Emilka, Tank i Profesor & Wolverine Rysunki z 2004 roku - Filip Myszkowski 4 Zemsta doktora Dolittle Scenariusz Łukasz Muniowski Rysunki: Łukasz Rydzewski Pchła vs Tupton - Krwiożercza bestia zrodzona z GMO Scenariusz: Łukasz Piotrkowicz Rysunki: Krzysztof Budziejewski Przygody Roo-Mana Scenariusz i rysunki: Jakub Pieczyński Pan Bazyli Scenariusz: Adam Święcki Rysunki: Adam Święcki, Rafał Szłapa OOPS! - czyli Superman versus Newton! Scenariusz: Jan Plata Przechlewski Rysunki: Tomasz Mering Bezczelny dowcip Zielonego Goblina Scenariusz i rysunki: Tomasz Mering Jak dobrze, że to tylko sen Scenariusz i rysunki: Tomasz Kleszcz Guardian Angel Scenariusz: Robert Zaręba Rysunki: Nikodem Cabała Hipster - Konrad Kwiatkowski Likwidator - Ryszard Dąbrowski Superhero w satyrze - Zygmunt Similak Dopalacz Scenariusz i rysunki -Zygmunt Similak Supermam vs. Batman Scenariusz i rysunek- Tomasz Bieński Eliminacje Marvela - scen: Konrad Mizera, rys. Artur Chochowski Superhero - Robert Towiański Notes Scenariusz i rysunki: Dariusz „Sturmir” Kukla Mroczny bohater Scenariusz: Jacek Jastrzębski Rysunki: Kamil Boettcher Posiłki Scenariusz i rysunki: Zygmunt Similak Wiedźmin - rysunek: Mariusz Gandzel Trykot po polsku Tekst - Przemysław Mazur Staram się zachować wizję oryginalnych twórców - wywiad z Jonem Bogdanove 'em
Gwiezdne bezdroża to zbiór krótkich opowieści obrazkowych: Gwiezdne bezdroża Piraci kosmosu Fantazella Zdobywcy kosmosu Kosmiczne odpady Geriaturn
Po 23 albumach "Strefy Komiksu" zawierających wyłącznie komiksy, czas na eksperyment. Kolejny numer pisma, oprócz komiksów, będzie zawierał publicystykę komiksową. Obok przedruków z "Magazynu Fantastycznego" (poprawionych i uzupełnionych) znajdą się w nim materiały premierowe. Jeśli pomysł spodoba się czytelnikom (inaczej rzecz ujmując, nie odnotujemy jakiegoś dramatycznego spadku sprzedaży), będziemy od czasu do czasu powtarzać ten manewr kładąc większy nacisk na materiały premierowe.
Drugi, papierowy album zbierający dostępne dotychczas w wersji cyfrowej dwa zeszyty serii Incognito, z historią pt. "Wrogowie moich wrogów": Do miasta trafia tajemnicza przesyłka zaadresowana do Barona. Ktoś jednak zabija kuriera i zabiera walizkę. Baron za wszelką cenę usiłuje odzyskać swoją własność. Incognito i Alicja również próbują położyć na niej swoje ręce. Incognito i Alicja zdobyli walizkę adresowaną do Barona. W środku znaleźli jednak coś, czego zupełnie się nie spodziewali. Kto wysłał krwawe ostrzeżenie królowi lokalnego podziemia? Czy była to tajemnicza zakapturzona postać? Jak na kradzież walizki zareagują Baron i Fritz? I w końcu jaką rolę w tym wszystkim odegrają... Wrogowie moich wrogów?
W zbiorze, oprócz materiałów znanych czytelnikom z poprzednich albumów o dzielnym redaktorze, znajdzie się piętnaście stron materiałów premierowych, w tym osiem stron w full kolorze. Oprócz tego do zbioru trafiła plansza wymyślona i narysowana przez Patryka Cabałę oraz całostronicowy rysunek Szwędaka wykonany przez Artura Chochowskiego.
The Best to antologia złożona z najciekawszych opowiadań opublikowanych na przestrzeni lat w dotychczasowych numerach "Magazynu Fantastycznego", pisma poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce, które skupiało się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów. Zbiór opowiadań The Best adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników fantastyki, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z "Magazynem Fantastycznym", lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz, dzięki bogatemu wyborowi tekstów, mają możliwość te zaległości nadrobić. The Best ma również przekonać sceptyków, że młoda polska fantastyka jest interesująca, różnorodna, bogata, prezentuje wysoki poziom literacki, i że warto w nią zainwestować swój czas i wyruszyć z nami w nową podróż przez fantastyczne uniwersa powstałe w wyobraźni polskich autorów. Spis treści: Smak deszczu - Henryk Tur In odore sanctitatis - Piotr Patykiewicz Wczorajszy deszcz - Sebastian Uznański Stirlitz i japoński Go-lem - Eugeniusz Dębski Gejsza - Tomasz Przewoźnik Wystarczy - Łukasz Śmigiel Non omnis moriar - Sebastian Chosiński Wyrwane skrzydła - Tomasz Kaczmarek Nieproszone - Michał Gacek Syrenka - Marcin M. Drews 100.000 BC - Marek Ścieszek Oczy Mahaberusa - Magdalena Zimniak Synowie Kaina - Grzegorz Gajek Rolf, diabeł i czarna wieża - Paweł Lach Pies i dusze łotrów - Andrzej W. Sawicki Hipopotam - Kazimierz Kyrcz. Łukasz Radecki Odgłosy cytadeli - Robert Cichowlas
Komiks ten jest , częścią obszernej obyczajowej powieści graficznej opowiadającej o pełnym wrażeń życiu młodzieży w postindustrialnym mieście oraz sposobie postrzegania przez nią otaczającej ich zewsząd, jakby zastygłej w bezruchu rzeczywistości. Komiks ten jest także o prawie do wyboru takiej drogi życia, jaką sobie człowiek wymarzył. Po raz pierwszy (na kilku stronach komiksu) umożliwiamy czytelnikowi zapoznanie się z twórczością literacką Pawła, z jego surową, jakby zaledwie z wierzchu ociosaną frazą, jakże daleką od modnego obecnie, pustego i aintelektualnego oniryzmu, ale za to pełną postmodernistycznych nawiązań do popkultury minionych dziesięcioleci. Po powrocie z U.K, postanowiłem wznowić rysowanie "Ołtsajderów". Właściwie to mój pierwotny plan przewidywał chlanie na umór do całkowitego wyniszczenia biologicznego, ale wszyscy mi zaczęli truć dupę, żebym dalej przy tym dłubał. Przygotowuje właśnie 4 zeszyt w formacie 'tytusowym', zmieniwszy nieco formę i kreskę (po raz kolejny zresztą). "Ołtsajders. Reaktywacja" jest prologiem, a właściwy zeszyt pojawi się jesienią w Łodzi. Paweł Gierczak
The Best to antologia z najciekawszych opowiadań opublikowanych na przestrzeni lat w dotychczasowych numerach "Magazynu Fantastycznego", pisma poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce, które skupiało się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów. Zbiór opowiadań The Best adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników fantastyki, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z "Magazynem Fantastycznym", lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz dzięki bogatemu wyborowi tekstów, mają możliwość te zaległości nadrobić. The Best ma również przekonać sceptyków, że młoda polska fantastyka jest interesująca, różnorodna, bogata, prezentuje wysoki poziom literacki i że warto w nią zainwestować swój czas i wyruszyć z nami w nową podróż przez fantastyczne uniwersa powstae w wyobraźni polskich autorów.
Kolejna część serii "Komiksy na NIE", swoją premierę będzie miał na MFKiG w Łodzi.
Długo oczekiwana kontynuacja komiksu "Ołtsajders Reaktywacja".
The Best to antologia złożona z najciekawszych opowiadań opublikowanych na przestrzeni lat w dotychczasowych numerach „Magazynu Fantastycznego”, pisma poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce, które skupiało się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów. Zbiór opowiadań The Best adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników fantastyki, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z „Magazynem Fantastycznym”, lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz, dzięki bogatemu wyborowi tekstów, mają możliwość te zaległości nadrobić. The Best ma również przekonać sceptyków, że młoda polska fantastyka jest interesująca, różnorodna, bogata, prezentuje wysoki poziom literacki, i że warto w nią zainwestować swój czas i wyruszyć z nami w nową podróż przez fantastyczne uniwersa powstałe w wyobraźni polskich autorów. ??
Oto rozległy świat Jold; oto kraina Talamud. Miejsce, w którym trwa nieustanna wojna. Zagrożone najazdami z zewnątrz królestwo musi borykać się także z wrogami wewnętrznymi - kultystami złych bogów. W tych ciężkich czasach obficie leje się krew niewinnych, a dusze ocalałych hartują w ogniu płonących miast i wsi. Jest to opowieść o człowieku, który narodził się na nowo na zgliszczach spalonego domu, gdy krew zabitych rodziców wsiąkał w popękaną ziemię...?
Pierwszym autorskim zbiorem opowiadań w nowej edycji "Magazynu Fantastycznego" jest "Poznasz mnie po głosie" Tomasza Kaczmarka. To w większości teksty nowe, do tej pory niepublikowane, o szerokim spektrum tematycznym - zarówno horrory, jak i fantasy czy science - fiction.
Komiks autorstwa Klimka i Sztybora.
Dąbrowski bardzo sprawnie i z przytupem kpi sobie z narodowych kompleksów i wiary, że Euro 2012 przyniesie nam skok cywilizacyjny. Mamy tu karykaturę naszego romantyzmu w wersji prowincjonalnej i spsiałej, a także jawne szyderstwo z pogrywania sobie symbolami narodowymi. Trzeba oddać autorowi, że potrafi świetnie łączyć ze sobą różne motywy i medialne wydarzenia, celowo wyolbrzymiając i przerysowując problem do tego stopnia, by w końcu ukłuł nas w oczy. W komiksie polski ruch oburzonych staje się ruchem kibiców, którzy zamierzają rozliczyć się z premierem za brak zwycięstwa w nogę, a pod pomnikiem Dmowskiego składają „ofiarę” całopalną w postaci zdemolowanego samochodu TVN. Nie ma się co czarować, humor „Likwidatora” jest dosadny, ale przynajmniej ma tę zaletę, że nazywa rzeczy po imieniu: Euro nie jest żadną skuteczną promocją kraju i żaden zagraniczny inwestor lub partner biznesowy nie pokocha nagle Polski, bo zobaczył jeden czy drugi stadion. To zabawa ponad nasze możliwości, prowadzona w imię dobrego PR. W komiksie istnieje nawet osobne Ministerstwo Public Relations, które – jak nie trudno się domyślić – jest najważniejszym ministerstwem w kraju i każda decyzja premiera przeliczana jest na słupki. recenzja: komiks.blog.polityka.pl, Sebastian Frąckiewicz
Ten prześmiewczy, satyryczny komiks jest lekturą obowiązkową nie tylko dla fanów popularnego Termosa, ale i każdego miłośnika komiksu humorystycznego.
Likwidator, redaktor Szwędak i żubr Janek razem, czyli „Blues żubra”. 32 strony czarnego scenariusza dla „rozwoju” terenów Puszczy Białowieskiej zdominowanego przez fanatyczną walkę z kornikiem i opiętkiem, realizowanego przez opętanych żądzą pieniędzy lokalnych notabli i leśników. Futurystyczna wizja Białowieży AD 2029 z sześciopasmową autostradą, Marjotem, Disnejlandem, Kolejką Strachu Pędzący Żubr i Żubr Palace Hotel. Celem wydania komiksu było przedstawienie sytuacji Puszczy Białowieskiej w konwencji groteski i satyry. Komiks przedstawia katastroficzną wizję rozwoju wydarzeń, jakie mogą zaistnieć w przypadku fiaska próby poszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego i dalszej eksploatacji Puszczy. Scenariusz opiera się na fikcji, aczkolwiek Autor nawiązuje również do faktycznych wydarzeń, jak np. rabunkowe wyręby Puszczy pod pretekstem walki z kornikiem, czy próba budowy terminalu paliwowego w sąsiedztwie Puszczy przez rosyjski koncern. (pracownia.org.pl)
XVI wieczna Polska. Magnat Fryderyk przywdziewający zbroję Rycerza Ciernistego Krzewu, największego bohatera królestwa, poprzysiągł walkę z watahami łasych na ludzkie mięso wilków, które poddane w krzyżackich laboratoriach specjalnym zabiegom, przemieniły się w prawdziwe bestie. W tym samym czasie najlepszy wojownik Zakonu, Joachim Wettyn otrzymuje od Wielkiego Mistrza rozkaz zlikwidowania najsłynniejszego rycerza Korony. Kto łowcą, kto zwierzyną? Czy Fryderyk wsparty broniami skonstruowanymi przez swego przyjaciela Mikołaja Kopernika podoła zagrożeniom?
Smert' Lachom to komiks opowiadający o wydarzeniach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej podczas II wojny światowej. Jest to pierwszy komiks poruszający tę tematykę. Wszystkie wydarzenia przedstawione w komiksie zostały oparte na faktach.
Teraz K... My - Komiksy Niepokorne Ryszarda Dąbrowskiego. Jest to już kolejny, czwarty zbiór komiksów satyrycznych ukazujących się w tygodniku NIE. Kapitalne karykatury, mocne, czasem łopatologiczne poczucie humory, jazda bez politycznie poprawnej trzymanki. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika twórczości autora Likwidatora;. Album zawiera około 50 plansz premierowych (w Strefie Komiksu) pochodzących z roku 2016 oraz kilkanaście plansz z albumu Komiksy na NIE - część 2. Tym razem album został wydrukowany w kolorze, a że powoli wyczerpuje się nakład Komiksów na NIE 2 i nie jest przewidujemy dodruku, skorzystaliśmy z okazji aby najciekawsze prace dołączyć do Teraz K... My. Bo warto.
Przygodowa fantastyka autorstwa Bartosz Słomki, znanego jako Termos, autora znanego z wielu niezależnych i awangardowych projektów. Brawurowo narysowana, z niebanalną fabułą pełną zaskakujących zwrotów akcji, pobudzająca wyobraźnię.
Komiks "Krucjaty. Bóg tak chce!" jest drugą częścią trzytomowego cyklu historycznego duetu autorskiego: Zygmunta Similaka i Roberta Zaręby. Autorzy pokazuję pierwszą wyprawę krzyżową w szerokim kontekście historycznym. Na kilkudziesięciu stronach przedstawiają historię wojen toczonych o panowanie nad Jerozolimą między wyznawcami różnych religii, w okresie 2000 lat poprzedzających zdobycie miasta przez krzyżowców.
Bohater opowiadań z tomu "Kniaź" wywodzi się ze wsi pod Świętym Krzyżem, środowiska, w którym obowiązuje prawo pięści i sztachety. Robi wszystko, by wyrwać się w świat. Po ciężkiej kontuzji kolana pryskają marzenia o zostaniu drugim Maradoną, więc postanawia... pisać wiersze, w czym patronuje mu Goethe. Studiuje prawo w Lublinie, polonistykę we Wrocławiu. Kręci film na kanwie jednego ze swych opowiadań. Niestety, filmu nie udaje mu się skończyć, za to wikła się w szemrane interesy z wrocławskim półświatkiem... Poznaje dziewczynę, z którą wyrusza w podróż po Francji w poszukiwaniu pracy. Po powrocie do kraju powoli dojrzewa do roli pisarza, męża i ojca. Masternak to jeden z nielicznych pisarzy młodego pokolenia, który z konsekwencją portretuje Polskę i Polaków.
1 2
z 2
skocz do z 2