Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic

9.5

(6 ocen) wspólnie z

34,99

 

NAUCZ DZIECKO, JAK CZUĆ SIĘ DOBRZE W ŚWIECIE PEŁNYM RÓŻNIC!

Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi poznajcie historie, które pokazują, że każdy jest inny. I choć w pierwszej chwili może to wywoływać niepokój, nie musi utrudniać porozumienia.

Różnice między dziećmi, związane z ich temperamentem, etapem rozwojowym, upodobaniami, sytuacją rodzinną czy zdrowotną, wywołują emocje. To naturalne. Warto pomóc najmłodszym zrozumieć istotę tych różnic i pokazać im świat z perspektywy innych. To pomoże im akceptować, szanować oraz doceniać różnorodność i się jej nie obawiać.

Opowiadania pokazują, jak można radzić sobie w codziennych sytuacjach, w których dzieci odczuwają trudne emocje wywołane:

– nowymi, nieznanymi sytuacjami społecznymi,
– niezrozumiałymi zachowaniami innych dzieci,
– odmiennymi upodobaniami i zainteresowaniami rówieśników,
– różnicami uwarunkowanymi temperamentem lub etapem rozwojowym.


Opowiadania uzupełnione są o części dla dorosłych opiekunów. Powstały one we współpracy z dr Jagodą Sikorą, psycholożką dziecięcą i facylitatorką podejścia Self-Reg. Pomogą dorosłym zrozumieć, skąd biorą się trudności dziecka, i wesprzeć najmłodszych tak, aby radzili sobie coraz lepiej i rozwijali zdolność do samoregulacji (ang. self-regulation), czyli przywracania równowagi w obliczu stresorów.


Po ogromnym sukcesie książki Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę czas na nowe wyzwania i nowe wskazówki!


Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coachka, coachka kryzysowa, trenerka, facylitatorka podejścia Self-Reg, autorka bloga dylematki.pl. Wysoko wrażliwa osoba, żona, mama trzech synów. Pracuje z matkami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać emocjonalną równowagę i zbudować piękną codzienność, a dzięki temu – podarować dzieciom szczęśliwe dzieciństwo.


Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem napisania książki o dzieciach, które są pod jakimś względem „inne”. Wiem, że odmienność dziecka w wielu sytuacjach sprawia, że czuje się ono gorsze od rówieśników. Także owi rówieśnicy nierzadko dają mu odczuć, że nie pasuje, nie przynależy do grupy. A przecież różnorodność sprawia, że nasza rzeczywistość jest ciekawsza i bogatsza! Marzę o świecie, w którym odmienność budzi nie strach i niechęć, lecz życzliwość i zaciekawienie, a „inni” są nie tylko tolerowanymi, ale i w pełni akceptowanymi i docenianymi członkami społeczności. Swoją książką chcę dołożyć małą cegiełkę do budowy takiego właśnie świata.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak



W kolejnym, czwartym tomie serii Agnieszka Stążka-Gawrysiak (zwana DyleMatką) podejmuje niezwykle ważne i często trudne tematy. Dla mnie bardzo wartościowa jest możliwość poznania historii o dzieciach, którym czasem trudno jest się odnaleźć w nowej, nierzadko przerastającej je sytuacji. Mam przekonanie, że emocje, których wtedy doświadczają, są bardzo powszechne. Tym, co szczególnie podoba mi się w opowiadaniach, jest wspierająca postawa rodziców, którzy nie są idealni, doświadczają w tego typu okolicznościach różnych emocji, a jednocześnie starają się być blisko swoich dzieci.

dr Jagoda Sikora, psycholożka dziecięca

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7727-4

Liczba stron: 184

Znak Emotikon

Format: 163x235mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Rok wydania: 2023

Zajrzyj do środka

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...